auto finesse tripple uygulama

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
geçen hafta aldığım tripple uygulamasını hanımın arabası üzerinde uyguladım.ilk önce koch demir tozu temizleyici

14 yaşında arabadan pek demir tozu çıkmadı gibi.daha sonra kil eldiveni ile temizlik yaptıktan sonra tripple uygulamasına geçtim

sol taraf uygulanmış hali
bu da tavanın bitmiş hali

tripple uygulanması ve silmesi oldukça kolay bir ürün.arabada bıraktığı hissiyat çok güzel.ama elle uygulama da çok da mucize yaratacak bir ürün değil.güzel temizlik yapıyor,iyi bir parlaklık sağlıyor.tam amatör işi.yalnız şunu anladım elle çizik giderme mümkün değil.

IMG_2126.jpg IMG_2126.jpg IMG_2127.jpg IMG_2128.jpg IMG_2130.jpg IMG_2132.jpg

Son düzenleme:

sleep_r

Çaylak Detaycı
Üye
merhabalar fotoğraflarda bir problem olabilir ben göremiyorum. el ile çizik gidermek imkansızdır. sadece iyileştirme yapılabilir. ortalama makina dakikada 2500 devir döner, bunun karşılığını el ile yakalamak mümkün değildir. elinize sağlık bu arada.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık parlaklıga katkısı olmuş ama polisaj makinası çizik için olmazsa olmaz bir durum.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Ellerine sağlık parlaklıga katkısı olmuş ama polisaj makinası çizik için olmazsa olmaz bir durum.
kesinlikle haklısınız.sadece iyi bir temizlik ve parlaklık sağladı.ama kapı dış açma kolları için de olan tırnak çizikleri diye tabir edilen çizikleri aldı.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
abi eline saglık. eski haline göre iyi parlamış. :alkis:

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
peki bu uygulamanın üzerine wax (vp mad max)veya hızlı cila(koch pw)uygulayabilirmiyim.birde arabanın göğüs kısmında yıkamacıların kullandığı kalitesiz parlatıcılardan dolayı oluşan katmanı nasıl sökebilirim.elimde ipa.vinet gibi ürünler var.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
peki bu uygulamanın üzerine wax (vp mad max)veya hızlı cila(koch pw)uygulayabilirmiyim.birde arabanın göğüs kısmında yıkamacıların kullandığı kalitesiz parlatıcılardan dolayı oluşan katmanı nasıl sökebilirim.elimde ipa.vinet gibi ürünler var.
Ellerinize sağlık güzel parlaklık olmus elle çizik almanin zor olduğunu söylemiştik zaten,hafiften yüzeyi temizleyip parlatmışsiniz.
Wax yada pw ile ekstra destek saglayabilirsiniz. Göğüs kısmına ise apc tarzı ürünleri uygun sulandırıp kullanirsaniz sorunu çözebilirsiniz..

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Ellerinize sağlık güzel parlaklık olmus elle çizik almanin zor olduğunu söylemiştik zaten,hafiften yüzeyi temizleyip parlatmışsiniz.
Wax yada pw ile ekstra destek saglayabilirsiniz. Göğüs kısmına ise apc tarzı ürünleri uygun sulandırıp kullanirsaniz sorunu çözebilirsiniz..
hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim.önerilerinizi uygulamaya çalışacağım.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Şahsen AF Tripple üzerine birşey uygulanmasını önermem. Tripple cleaner wax olarak düşünülüp kendi korumasından yararlanırsanız daha sağlıklı olur. Üzerine wax ya da sealant atacaksanız AF Rejevunate uygulayabilirsiniz. Hali hazırda elinizde hızlı cila sprey wax tarzı ürünler var ise uygulayabilirsiniz. PW ise her türlü uygulanabilir. Naçizane tavsiyem su itiş zayıfladığını gördüğünüz yıkama sonrası ıslak zemine spreyleyin 20ml ürün koyup 250-300ml lik karışım hazırlayıp. Sonra ürünü güzelce eldivenle yayın suyla durulayın yüzeydeki korumayı ve su itişin artışını farkedeceksiniz. Cam ve jantlara da bol bol fıslatabilirsiniz.

gkhn.55

Çaylak Detaycı
Üye
Şahsen AF Tripple üzerine birşey uygulanmasını önermem. Tripple cleaner wax olarak düşünülüp kendi korumasından yararlanırsanız daha sağlıklı olur. Üzerine wax ya da sealant atacaksanız AF Rejevunate uygulayabilirsiniz. Hali hazırda elinizde hızlı cila sprey wax tarzı ürünler var ise uygulayabilirsiniz. PW ise her türlü uygulanabilir. Naçizane tavsiyem su itiş zayıfladığını gördüğünüz yıkama sonrası ıslak zemine spreyleyin 20ml ürün koyup 250-300ml lik karışım hazırlayıp. Sonra ürünü güzelce eldivenle yayın suyla durulayın yüzeydeki korumayı ve su itişin artışını farkedeceksiniz. Cam ve jantlara da bol bol fıslatabilirsiniz.
Üstüne Rejevunate uygulayabilirsiniz demişsiniz fakat Rejevunate wax öncesi temizlik için değil miydi

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üstüne Rejevunate uygulayabilirsiniz demişsiniz fakat Rejevunate wax öncesi temizlik için değil miydi
Üzerine wax ya da sealant uygulamak istersrniz Rejevunate kullanın dedim. Yani altta Rejevunate üstüne de wax ya da sealant koruma. Tripple uygularsanız üzerine başka koruma uygulamayın. Arada sırada yıkama sonrası PW ya da qd spray wax ile desteklersiniz dedim. Rejevunate pre wax cleaner bir üründür yani wax öncesi yüzeyi temizleyip waxa hazır hale getirir. Tripple ise all in one bir üründür yani hepsi bir arada çizik alma ya da kapatma temizlik ve koruma.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
bugün diğer aracımın dış kısmındaki pianoblack kısımlarına ve gösterge panelindeki çizikler için tripple uyguladım.eskisine göre baya bi düzelme oldu gibi geldi bana.sizin yorumlarınızı bekliyorum:)sağ taraf uygulanmış hali IMG_2139.jpg IMG_2139.jpg IMG_2136.jpg

Ekli dosyalar

Suleyman.ak

Acemi Detaycı
Üye
İl
Sakarya
bugün diğer aracımın dış kısmındaki pianoblack kısımlarına ve gösterge panelindeki çizikler için tripple uyguladım.eskisine göre baya bi düzelme oldu gibi geldi bana.sizin yorumlarınızı bekliyorum:)sağ taraf uygulanmış hali Ekli dosyayı görüntüle 768 Ekli dosyayı görüntüle 768 Ekli dosyayı görüntüle 767
Güzel uygulama olmuş elinize sağlık göstergelere nasıl uyguladınız?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi