Autofiness spritz inceleme

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba bu seferki incelememiz arabadan degil iş yerinden geliyor iş yerinde kullanmakta oldugumuz suni deri tabla kutu orjinal deri koltuk vs. Gibi yerlerde yagsız final bırakan bir temizleme ve koruma ürünü arıyordum bilhassa tablaların derileri hassas oldugu için apc gibi ürünler kullanılmıyor sertleşme ve bozulma yapıyor bu hafta satın almış oldugum spritz bu malzemeler üzerinde denedim ve ürünümü buldum ürünün içerisindeki az temizleme kabiliyeti gayet güzel temizlik yaptı finali mat yagsız ve kaygan parlama yapmıyor araç içerisinde koruma olsun az temizlik yapsın finalide mat olsun isteyenlere tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler Süleyman abi. Bende spritz kullananlardanım. Tavsiye ederim.

Bu da katalog çekimlerinden bir kare :D

polbaris

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Aracın trimlerini apc ile temizledikten sonra sonax cockpit reiniger kullanıyordum fakat auto finesse spritz i övdükleri için bölünmüş olarak aldım.Herkes araçta bıraktığı hidistan cevizi kokusundan çok memnun ama elimdeki ürün hiç de öyle kokmuyor acaba bozulmuş mudur?

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Aracın trimlerini apc ile temizledikten sonra sonax cockpit reiniger kullanıyordum fakat auto finesse spritz i övdükleri için bölünmüş olarak aldım.Herkes araçta bıraktığı hidistan cevizi kokusundan çok memnun ama elimdeki ürün hiç de öyle kokmuyor acaba bozulmuş mudur?
Tam Bozulma olmamıştır diye düşünüyorum ama bazen ortamdan veya beklemeden etkilenip koku değişebiliyor. daha önce kullandığım birkaç üründe benzer durumlar olmuştu.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Çok aşırı bir kokusu yok öyle. Beklentiniz o yönde ise tatmin etmeyebilir. Sonaxın kokusu daha çok gelir sprtz e göre

Server.bedii

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Konya
Spritz'i hiç beğenmedim.Plastiklerde yağlı,parlak ve kaygan bir yüzey bıraktı.Ayrıca tam olarak yayılmadığında iz de bırakıyor. Elimde duruyor öyle kullanmıyorum. Sonax Matt effect çok iyi bu konuda.

Benim plastiklerin yapısından kaynaklanıyor olabilir bilemedim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Spritz formül değiştirdi, sizin aldığınız büyük ihtimalle eski formül. O yüzden kokusu öyle olabilir.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Spritz'i hiç beğenmedim.Plastiklerde yağlı,parlak ve kaygan bir yüzey bıraktı.Ayrıca tam olarak yayılmadığında iz de bırakıyor. Elimde duruyor öyle kullanmıyorum. Sonax Matt effect çok iyi bu konuda.

Spritz parlak ve kaygan bir yüzey bırakmaz, neredeyse mat efekt ile aynı sonucu verir, sizin üründe bir sıkıntı olabilir.

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul

büyük ihtimal ürün bozuk., spritz 'in asla parlak ve yağlı bir finish i yoktur., "tam mat" bir finish verir., ürünü nemli bez üzerine sıkıp kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız., en premium ürünü de alsanız direkt malzemeye sıkmayınız.,

bölünmüş ürünler 5-10lt. 'lik bidonlardan bölündüğünden ürün bölüne bölüne azaldıkça bidonun içindeki hava miktarı artığından raf ömrü kısalır, ve bozulma daha çabuk gerçekleşir., bölünmüş ürün şampuan., demirtozu veya apc gibi temizlik maddesi ise sorun olmaz ama spritz vb. koruyucu içerikli ürünler için sıkıntıdır., ayrıca detay malzemelerini araçta muhafaza etmenizde yüksek sıcaklık veya soğuktan etkilenerek ürünlerin bozulmasını hızlandıracaktır.!

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Benim de iç mekanda en beğendiğim üründü. Özellikle bıraktığı koku çok hoş. Ben bir kere aldıktan sonra başka bir ürün denemedim, fakat bazı üstatlar sonax mat effect daha iyi diyorlardı o da denenebilir.

Bu arada değerli adminim @Pro galiba bizim forumun altyapısını değiştirirken eski forumdaki resimler kaybolmuş. Bunu düzeltme imkanımız var mıdır ?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Benim de iç mekanda en beğendiğim üründü. Özellikle bıraktığı koku çok hoş. Ben bir kere aldıktan sonra başka bir ürün denemedim, fakat bazı üstatlar sonax mat effect daha iyi diyorlardı o da denenebilir.

Bu arada değerli adminim @Pro galiba bizim forumun altyapısını değiştirirken eski forumdaki resimler kaybolmuş. Bunu düzeltme imkanımız var mıdır ?
Malesef onlar için yapabileceğim birşey yok :yazik:

trbvm

Çaylak Detaycı
Üye
temizlik için Autoglym interior shampoo,
koruma için Autoglym vinyl and rubber care
kullanıyorum, çok memnunum.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Bende bir mesaj bırakayım

Uzun süre spritz kullanmış olarak iyi hoş çok güzel ürün gündelik koruma ve toz almaya da güzel fakat dayanım ve antistatik başarı olarak gtecniq matte dash benim favori ürünüm dayanım ve uygulama sıklığı olarak f/p olarak yakalıyorlar aslında birbirlerini biri 1-2 hafta maksimum dayanım sağlıyor ki son zamanlarına yakın antistatik özelliği iyice düşüyor gerilere , diğerini hafif nemli bez ile silip yola devam olarak

Toz ve dayanım olarak ;

Gtechniq matte dash
Sonax mat effect
Spritz diyebilirim

Kendi adıma bu şekilde sonuçlara ulaştım UV koruması spritz ve matte dash’te mevcut mat effectte bilemiyorum bakmıştım fakat bulamamıştım geçerli bir sonuç vardır diye tahmin ediyorum :)

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli

fthArs7

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Şimdiye kadar bu alanda kullandığım en iyi ürün 'Meguiars Supreme Shine' idi. Hindistan cevizi kokusu, finishteki mat parlaklık yağsız yüzeyi, toz tutmaması çok iyiydi ve hakikaten koruma da sağlıyordu...

Son düzenleme: