Autokit Yağmur Damlası Kaydırıcı İncelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Güzel güzel Japon ürünlerinden devam ediyorken Autokit'de nereden çıktı demeyin; aklımda kalacağına fiyatı uygunken alayım kullanayım dedim. Videoda da göreceğiniz üzere ürünün içeriğinde ipa ve silikon varmış, İpa'nın yüzdesi ve belirttikleri aralık anlaşılan oldukça değişken, net bir rakam yok. Yani ipa ve silikon'un net olarak ne oranda olduğu belli değil. Sadece geniş bir yüzdelik dilim verilmiş.
Ürünün cama dairesel hareketlerle mi yoksa dikine ve enine hareketlerle mi sürüleceği beriltilmemiş bende açıkçası boşluk bırakmamak adına makyaj pedi ile ürünü camda yaymaya karar verdim.
Ürünü cama sıkıp bez veya benim yaptığım gibi makyaj pedi ile yayıp biraz kurumasını bekleyip kuru ve temiz bezle silmeniz gerekiyorsa da temiz ve kuru cama ürünü sıkıp yaymadan ve bekletmeden de camdan silerseniz de değişen birşey olmuyor. Sonuç hep aynı.
Ürünün fazlasını camdan sildikten sonraki kayganlık hissiyatı ile sürüş esnasındaki etkisi malesef birbirilerinden çok farklı. Keşke o kayganlık hissiyatı sürüş esnasında da etkisini sürdürseydi ama kazın ayağı öyle değil.
İsterseniz cama 10 kat sürün sonuç değişmiyor, 80 km/h'a kadar malesef boncuklarda hareket yok, 100 km/h ve üzeri hızlarda meteor yağmuru etkisi başlıyor ama yine aman aman bir durum söz konusu olmuyor. İlla sileceklerin çalışması gerekiyor.

Fazla uzatmayayım;
Ürünün avantajları
-Cama istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz, isterseniz cama sıkıp ürünü yayın ve 5dk sonra silin ya da cam bezi ile beklemeden silin, tercih sizin. Sonuç değişmiyor.
-Kokusu var ile yok arasında
-Fiyatı uygun.
-Yan camlarda etkisi ön camdaki etkisinden daha iyi
-Silecekler atlama yapmıyor.
-Biraz eskimiş silecekler camda daha az ses çıkarıyor.

Ürünün dezavantajları
-Etkisi en fazla 10 gün sürüyor. (hava durumuna da bağlı). Eğer tek kat sürerseniz ve bütün hafta yağmura denk gelirseniz 5 gün sonra bir daha cama sürmeniz gerekecek.
-80km/h'a kadar yağmur damlaları malesef hareket etmiyor.
-Meteor yağmuru etkisi ancak 100km/h'dan sorna başlıyor ama yine silecekleri çalıştırmanız gerekiyor.
-Çiseleyen yağmurda da 80km/h'a kadar etkisi olmuyor.

Son düzenleme:

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Abi inceleme için eline sağlık demek istiyorum böyle bir ürünle uğraşmışsın :of:
daha önce ( 2013'te olması lazım ) yedek parçacıda satılan bu tarz bir ürün ( markayı hatırlamıyorum ama tahminen aynısıdır ) kullanmıştım şirket aracında. bu kadar bile performans vermiyordu ve fiyatıda o yıl için 10tl gibi birşeydi. gidip 30tl ye nasiol almıştım kendi arabamda ve bundan 10kat iyi performans gösterdi kullandığım süre içerisinde. benimde bir an önce yeni aldığım auto hdm yağmur kaydırıcıyı uygulamam lazım ama hiç uğraşasım gelmiyor =)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
İnceleme için teşekkürler abi emeğine sağlık, fakat memleketimizin bu sektörde ne kadar başarılı olduğunun kanıtı gibi oluyor bazı ürünler :utandim:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Inceleme icin tesekkurler. Yanilmiyorsam uygun fiyat bandinda kullandigim carpex bundan daha iyi performans vermisti diye hatirliyorum. Boyle testleri de gormek bence ayrica yararli oluyor cunku illa begendigimiz veya gorevlerini cok basarili yerine getiren urunlerin yaninda bu tarz urunler hakkinda da fikir sahibi olmamizi sagliyor diye dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Inceleme icin tesekkurler. Yanilmiyorsam uygun fiyat bandinda kullandigim carpex bundan daha iyi performans vermisti diye hatirliyorum. Boyle testleri de gormek bence ayrica yararli oluyor cunku illa begendigimiz veya gorevlerini cok basarili yerine getiren urunlerin yaninda bu tarz urunler hakkinda da fikir sahibi olmamizi sagliyor diye dusunuyorum.

Bizim gibi her markayı ürünü takip edenler bütçesine göre en iyisini almaya çalışıyor. Ama yapı marketten gidip ürün alacak olanlar malesef araştırmıyor ve o esnada neyi önerirlerse onu alıyorlar.
Belki bu video hem üretici hem de araştırmayı sevemden alışveriş yapan amatör kullanıcılar için ışık tutar. Ürünü biraz daha iyi hale getirebilirler diye düşünüyorum :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Abi inceleme için eline sağlık demek istiyorum böyle bir ürünle uğraşmışsın :of:
daha önce ( 2013'te olması lazım ) yedek parçacıda satılan bu tarz bir ürün ( markayı hatırlamıyorum ama tahminen aynısıdır ) kullanmıştım şirket aracında. bu kadar bile performans vermiyordu ve fiyatıda o yıl için 10tl gibi birşeydi. gidip 30tl ye nasiol almıştım kendi arabamda ve bundan 10kat iyi performans gösterdi kullandığım süre içerisinde. benimde bir an önce yeni aldığım auto hdm yağmur kaydırıcıyı uygulamam lazım ama hiç uğraşasım gelmiyor =)
Yok yahu uğraşmadım, ama her yolu da denedim diyebilirim :( Ürünü geliştirmeleri lazım.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Bizim gibi her markayı ürünü takip edenler bütçesine göre en iyisini almaya çalışıyor. Ama yapı marketten gidip ürün alacak olanlar malesef araştırmıyor ve o esnada neyi önerirlerse onu alıyorlar.
Belki bu video hem üretici hem de araştırmayı sevemden alışveriş yapan amatör kullanıcılar için ışık tutar. Ürünü biraz daha iyi hale getirebilirler diye düşünüyorum :)
Kesinlikle yuzde yuz katiliyorum

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık abi, inceleme için teşekkürler. Ürünün daha çok yol kat etmesi lazım bize hitap etmesi için.. Marketten alışveriş yapacak olan kullanıcılara faydası olacaktır..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Test için teşekkür ederim. Fiyatının ucuzluğu dışında hiçbir albenisi yok bana göre. @SubaruOutback beğenmediğin yada bize hitap etmeyen ürünleride paylaşman çok yararlı oluyor gerçekten. Mesela şu plenty nin mi yada öyle ucuz bir markanın wax testini yapmıştı. Ben onu alıp denemek istiyordum. Senin videodan sonra önünden geçmedim. Bunun gibi. Mesela bu ürünede bulaşmam hiç.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler abi.

Zamanında bu forum yokken bu ürün ile carpex in yağmur kaydırıcısını karşılaştırmıştım. Carpex çok bariz bir fark ile daha iyiydi.

Senin incelemenden sonra anladım ki bence autokit bu işi yapamamış..