Ay Beyazı Stil paket Octi

Fuel Economy

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Aracım 1.6 TDI DSG Octavia rengi pek detaycı rengi değil ama son kalan dizel otomatik araç olduğu için aldık. Kapora vermek için İstanbuldan Bursaya galeriye gittiğimde donanım listesini inceledim standart çok kollu jantlar yoktu opsiyon olarak bu daha etli yıldız jantlar vardı yine tek araç olduğu için eyvallah dedim birde donanım listesinde Ay Beyazı (metalik) ibaresini gördüm içimden güldüm beyazın metaliği mi olurmuş diye. Aracı teslim alırken incelediğimde gerçekten metalik (simli) beyaz olduğunu gördüm bu benim için oldukça sevindirici oldu. Ucundanda olsa detaycıya uygun bir rengi vardı :) Haricen araçta ön park sensörü yok olamasını isterdim çünkü çoğu rakibinde park asistanı ve optik park sensörleri standart geliyor. Tabi bu donanım benim gibi otoparklı olmayıp dar sokağa bırakanlar için hayati olabiliyor. Kısa vakitte oem olarak eklemek planlar arasında. Artı olarak sayılabilecek donanımları AFS (adaptif far sistemi) bu opsiyon uzun far asistanını kapsamıyor aracımda olsun isterdim ama özel sipariş olmadığı için yok. Fatların görünüşü gayet güzel (ilk makyaj gördüğünde bayiye superb bakmaya gitmiştim o zaman çok çirkin gelmişti başıma gelecekmiş) beyaz ve oldukça iyi aydınlatıyor virajlarda dönüşü güzel ne çok hızlı ne çok yavaş direksiyonla senkronize istenilen şekilde dönerek viraj içini aydınlatıyor. Farlardan girmişken sis farları halojen sarı arkadaşımla ilk baktığımızda hemen led takarız demişti ama değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü sis farını kolay kolay kullanmıyorum ihtiyaç olduğunda da önümü görmem lazım saçma sapan bir led takıp açık havada milletin gözünü almak istemem haricen bu farlar amacına hizmet etmiyor sis olduğunda yada yağışta önünüzü göremiyorsunuz ama yine oem siste, pusta, yağışta önümü gösterecek bir far bulursam takarım. Bu sis farları şehir içi manevralarda da yanıyor ama kötü bir şekilde ben buradayım demiyor beyazla kontrast oluşturuyor sarı olduğu sürüş esnasında göze çarpmıyor. İç aydınlatmada sarı onları Golf Highlinelarda gelen oem ledlerle değiştirmeyi planlıyorum ne taksici gibi bem beyaz oluyor nede çok sönük duruyorlar bence gayet kararında aydınlatmaları var. Ayaklar halojen sarı kısılıp açılabiliyor onlar standart kalacak. Kapı ambiyansları 10 renk standart geliyor arabanın içine güzel bir hava katıyor istediğim bir donanımdı olması sevindirdi eksi yanı Ali abimin döş dediği konsol kısmımda olmaması. İçeride 8’’ Bolero multimedia sistemi var büyüklüğü ve görünüşü güzel reel tuş sayısı oldukça az genel olarak dokunmatik tuşlar var. Bu ekranda App Car Play var telefon ekranı yansıtılabiliyor ama video vs oynatılamıyor haritalar, spotify, müzikler, skodanın kendi uygulaması, whatssapp, mesajlar, kişiler gözüküyor etkin olark kullanıyorum çok az yavaş olması ve kabloyla bağlanması harici bir eksisi yok severek kullanılacak bir donanım. Standart klimatronik iç hava temizleyicili klima sistemi var tüm vaglardaki gibi işlevsel kolay kullanılıyor. Arabaya bindiğimde hemen çözemediğim şeyler yol bilgisayarının kontrolleri ve multimedia sisteminin alt menüleri oldu onlara da 2 saat sonra alıştım. Yol bilgisayarı renkli aracın hemen hemen tüm bilgilerini görebiliyorsunuz ama park sensörü gözükmüyor gözüksün isterdim.Haricen standart octavia içi bej renk kapı içleri, torpido, kolçak içi kadife kaplı. Kolçağın kendi bej deri. Direksiyon stil donanımda gelen spor delikli derili alttan kesik kullanışı rahat benim gibi spor delikli deri hastalarını sevindirecek cinsten. Torpido medya sisteminin çıkışları olduğu için oldukça küçük ama arabanın geneli geniş olduğu için çok sıkıntı yaratmıyor. Saklama gözü olarak kocaman gözlüklük, ruhsatlık var. Kolçak aynı torpido gibi küçük şöyle denebilir octinin kolçak altı saklama alanı 50 metre kare 1+0 stüdyo daire ise 3008’in devasa kolçak bölmesi 600 metrekare villa adamlar cidden güzel donanım çalışma yapmışlar hem soğutucusu var hemde devasa büyüklükte ama octide yok dediğim gibi bir karış alan var. Koltuk altlarında saklama gözü yok sağ koltuk altında şemsiyelik var biraz dandik hissettiriyor. Aracın içi genel olarak kaliteli görünüyor dokununca işler değişiyor döş yumşak güzel malzemeden ama kapı üstleri altlar bacakların denk geldiği dayanma kısımları sert plastik en azından kapı üstleri yumşak olsun isterdim haricen kapı kolçakları deri kaplı gayet güzel. Cam açma tuşları sürücü tarafında bilindik şekilde düz zeminde aşağı yukarı yapılan güzel tuşlardan geriye kalanı yatay tutacak ütünde ve o normal tuşalar gibi değil fotoğraflarını eklerim benim pek hoşuma giden bir şey değil ama ben genelde sürücü kısmında olacağımdan benim çok dokunmayacağım bir şey. Bağaj Hatcback tasarım nedeniyle oldukça geniş pandizot kalkınca neredeyse caddy kadar alan oluşuyor. Bağajda çift taraflı taban halısı var bir tarafı kauçuk havuzlu bir tarafı halı oldukça kullanışlı. Bu balının altında stepneyle halı arasında bir halı daha var 2’ye katlanabiliyor. Tam boy stnepnenin içinde standart avadanlık ve çift taraflı torx uçlu tornavida var. Kompresör yok önceki ticari aracımız caddyde vardı. Sürüş olarak konforlu denilebilecek bir sürüşü var süspansiyonları oldukça sert ayağında 205/55R16 Conti Eco Contact 5 lastikler olmasına rağmen çukurlarda bum bum edebiliyor. Bugün ilk haftamız doldu 600 kilometre civarı yol yaptık. Yakıt ortalamamız şehiriçi şehir dılı sakin ve tempolu kullanım karma olarak 5.8 litre rodaj aşamasında olduğumuz için yakıtın çok üstüne düşmüyorum ilerileyen vakitlerde daha gerçekçi tüketimleri paylaşırım. Genel olarak ilk izlenimlerim güzel aile için biçilmiş kaftan diyebilirim. İlk yıkamasınıda yaptım oda bir sonraki postta :) Oldukça uzun ve daldan dala atlamalı oldu umarım kafanızda bir fikir oluşturmuştur. Araçla ilgili her türlü sorularınıza ve tavsiyelerinize açığım.

Kzmsefa

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin inşallah:):nazar:
Yazınızıda severek okudum çok güzel bir anlatım olmuş :)

Fuel Economy

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Metallic beyaz iyidir, hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
Hayırlı olsun kazasız belasız bol detaylı olsun.

DENİZLİ
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Daha iyileri sizlerin olsun. Min 5-6 yıl birlikteyiz bol bol detay retrofit bizi bekliyor.

HocaDeler

Amatör Detaycı
Üye
Hayırlı olsun usta öncelikle bence siyah renkten daha güzel aybeyazı

küçük siyah modifiyelerle çok tatlı gözükür.
Jantlar güzel duruyor tabi uygun bir jant ile daha güzel olabilir. sise kayan ledler çok güzel olabilir görüntü olarak ama şuan ki hali bile güzel...
701A1FAB-505B-4524-B1AC-E5711A07B136.jpeg internette bulduğum bir resim araç modiyeye açık bir araç ve modifiyesi çok abartı durmuyor sade ve güzel duruyor.

Fuel Economy

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Metallic beyaz iyidir, hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
Hayırlı olsun kazasız belasız bol detaylı olsun.

DENİZLİ
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Daha iyileri sizlerin olsun. Min 5-6 yıl birlikteyiz bol bol detay retrofit bizi bekliyor.

Fuel Economy

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Hayırlı olsun usta öncelikle bence siyah renkten daha güzel aybeyazı

küçük siyah modifiyelerle çok tatlı gözükür.
Jantlar güzel duruyor tabi uygun bir jant ile daha güzel olabilir. Farlara sise kayan ledler çok güzel olabilir görüntü olarak
Ekli dosyayı görüntüle 17874 internette bulduğum bir resim araç modiyeye açık bir araç ve modifiyesi çok abartı durmuyor sade ve güzel duruyor.
Teşekkür ederim :) Ay beyazı aslında tercih etmeyeceğim bir renkti yukarıda da yazdığım gibi zorunluktan aldığım bir renk özel olarak seçseydim kesinlikle füme veya gri olurdu. Aracın iç ve dış aksamında oem dışı parça kullanmayı planlamıyorum oem dışı sadece cam filmi çektirebilirim. Haricen aracın görünüşünden sıkılırsam VRS iç dış görünüme geçiş yapılabilir yaklaşık 2500 euro gibi bir maaliyeti var kargo ve gümrük hariç. İçi siyah VRS koltuklar, kapı döşemeleri orta konsol orjinal olarak satlıyor ek olarak ön konsoluda komple siyala değiştirmek gerekir. Dışta ön arka tampon ve marşbiyel ekleri gelir onlarda yine oem (orjinal skoda üretimi) parça kullanılarak yapılabilir ama yakın tarihlerde yapılmaz minimum 3-4 yılı var. Şimdilik lastik değişimi, ufak retrofitler, cam-kaput-far filmi gelebilir.

Kazasiz belasiz keyifli sürüşler :)
Kazasız belasız bol detaylı olsun :)
Teşekkür ederim :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
yeni aracınız hayırlı olsun. güzel günlerde agız tadıyla kullanın. güzel detay uygulamalarına vesile olsun.

iyi detaylar.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Hayırlı uğurlu olsun,:nazar: Rabbim kaza bela vermesin. Ağız tadıyla binip tez vakitte varsa borcunu kapatmayı nasip etsin;)