Basınçlı köpük pompası tavsiyesi

Umitpars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba, yukarıda linkini attığım IK Foam Pro 2 değil mi? Modifiye konusunda bana yardımcı olabilirsen onu alayım hocam. Onun yanında ne almam gerekecek?

Şampuan olarak Meguiars Ultimate Wash and Wax'ı araştırdım da hoşuma gitti ürün. Köpürtme aparatını da halledersek, onun için de 1 litrelik bir Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam alırım veya Meguiars yeteri kadar köpürürse onu da kullanabilirim.

Eldiven ve kurulama bezine özellikle çok dikkat ettim. YouTube'da bir arkadaş CD'ler üzerinde ayrı ayrı hepsini denemiş. Bir tık fazla da olsa 570 liraya Work Stuff Storm aldım. Spark eldiveni / süngeri ise gövde altı ve jantlar için kullanacağım. Aracın alt kısmı için fazla bütçe ayırmadım, bilindik bir marka alayım dedim. Kurulama bezini yukarıdaki bir arkadaş önermemiş ama twisted yapılı Spark bezleri aşırı öneriyorlar.

Videosunu izlemiştim.
Cilala parlat videolarının hepsini izledim desem yeridir şimdi şunu söylim ben kurulama havulusu olarak
Slopes Monster Premium Drying Towel Kurulama Bezi 50X60CM
https://www.hepsiburada.com/slopes-...gaza=AntpaAutoCher&url_src=ios-product-detail ürününü aldım oto yıkama işi yapan bir arkadaşım önerdi ben çok memnunum ama suyunu sıkmadan clio 4 arabamın tamamını kurulamaya yetmiyor ama benim için sorun değil.

eldiven olarak olarak
Slopes Deluxe Wash Mitt Yıkama Eldiveni
https://www.hepsiburada.com/slopes-...gaza=Toptan+Gelsin&url_src=ios-product-detail ürününü aldım.

ikisindende memnunum.

IK için evet sizin paylaştığınız linkyeki ürünün aynısını aldım ve modifiye uygulmasım işte deldim siboptaktım öyle kullanıyorum. İsterseniz yardımcı olurum ben istanbul Bakırköydeyim

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
hocam meguiars ultimate wash and wax almayı düşünüyorsanız bende sıfır var kargo benden 450 tlye verebilirim.

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Cilala parlat videolarının hepsini izledim desem yeridir şimdi şunu söylim ben kurulama havulusu olarak
Slopes Monster Premium Drying Towel Kurulama Bezi 50X60CM
https://www.hepsiburada.com/slopes-...gaza=AntpaAutoCher&url_src=ios-product-detail ürününü aldım oto yıkama işi yapan bir arkadaşım önerdi ben çok memnunum ama suyunu sıkmadan clio 4 arabamın tamamını kurulamaya yetmiyor ama benim için sorun değil.

eldiven olarak olarak
Slopes Deluxe Wash Mitt Yıkama Eldiveni
https://www.hepsiburada.com/slopes-...gaza=Toptan+Gelsin&url_src=ios-product-detail ürününü aldım.

ikisindende memnunum.

IK için evet sizin paylaştığınız linkyeki ürünün aynısını aldım ve modifiye uygulmasım işte deldim siboptaktım öyle kullanıyorum. İsterseniz yardımcı olurum ben istanbul Bakırköydeyim
Havlu olarak benzer malzemede ürün almışız hocam. Ben Spark'ı 540 liraya 3 tane görünce direkt sipariş geçtim, satıcı kargoladı ürünü. Her türlü klasik bir bezden iyidir diye düşünüyorum. %70 polyester, %30 polyamide bir ürün. Genellikle bu oranları tavsiye ediyorlar. Eldiveni de yapısal olarak aynı almışız. Ben biraz daha pimpirikli davranıp lüksüne kaçtım.

Onu da buradaki testten dolayı aldım:

Yıkama Eldiveni Karşılaştırması | Gyeon Smoothie - Work Stuff Storm - Slopes - Lucullan - Valet Pro - YouTube

Eldiven bugün geldi, malzemesi çok hoşuma gitti. Bu işler öyle işler ki zırt pırt şunu iade edip, bunu mu alsam diye kaosa giriyorsun. :D IK Foam Pro 2'ye gelecek olursak da ben de ZB'deyim, yakınız. Ürüne zarar vermeden, iş görür bir hâle getirebileceksek benim için çok iyi olur. Hatta ilk baş orijinal hâliyle kullanırım. Ürünün durumunu görmüş olurum, çünkü ön yıkama için istediğim şey şu ki araç üzerindeki kir yumuşasın, kaporta kuru kalmasın kafi. Suyla duruladıktan sonra da elle yıkamaya geçerim. Bu ürünün huyunu suyunu bildiğin için bunu alayım o zaman. Marolex'e bakacaktım da onu es geçeyim o zaman.

Şampuana da karar verdim, bunu alacağım: Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)

Bu arada ön yıkama için herkes snow foam şampuan diyor da ben onda da Meguiar's Ultimate Wash and Wax kullansam nasıl olur? Bu aparatlar için tasarlanmış bir şampuan değil ama az da olsa köpürüp püskürtülemez mi sence?

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam bahsettiğiniz ürünleri kovada karıştırıp, aracın üzerine dökmem yeterli olur mu peki? Benim elimde su sıkma ya da köpük sıkma aracı, aparatı, hortum vs. olmayacağı için her halükarda 2 adet kova ile yıkama yapacağım. Elimdeki en teknolojik fırlatma aracı da maşrapa olacak. :D En iyi ihtimalle petrole gidip, aracı dışarıdan tazyikli su ile döneceğim, ondan sonra köpükle temaslı olarak yıkamaya başlayacağım.

Bahsettiğiniz köpürtme ihtiyacı olmayan ürünleri kovada karıştırıp, aracın üzerine boca etmem yeterli olacak mı yani? Dünden beri herkes köpük püskürtebileceğim senaryo üzerinden örnekler verdiği için, araca eldiveni, bezi vs. aldım ama bir türlü şampuan alamadım. Beni bu karmaşadan kurtarabilirseniz çok dua alırsınız. Ben apartman dairesinde oturan bir adamım ve aracı evin önünde, çift kova ile yıkayacağım.

Şu ürünü ya da ürünleri al, linki de şu dediğiniz an direkt satın alıp bu stresten kurtulmayı düşünüyorum.

Bu arada her halükarda klasik, eski toprak insanların kullandığı şampuan, deterjan vs. ürünleri gibi zarar vermeyecektir herhalde bu şampuanlar değil mi? Onlardan iyi olsunlar kafi.
Hocam düne kadar ben de benzinlikte yıkıyordum aracımı. O sorun değil aslında. Sadece kovayla çok çizilir araç. Zaten sıfır alıyorsunuz, işi kitabına göre yapsanız sizin kârınıza olur. Maşrapayla olacak iş değil hocam, malzeme dayanmaz ona :) Bakın mesela @SubaruOutback abimiz K2 Bora’yı modifiyesiz köpük pompasıyla kullanmış şu videosunda:
Çok para değil hocam bu pompalar, mesela bir çok şampuandan ucuz. Şimdi birden herşeyi almaya kalkınca tabi epey maliyet oluyor, sizi anlıyorum. Ama ön yıkama olayını en ucuz halletmenin benim bildiğim yolu bu :)
Pre-wash ürünü bu videodaki gibi sprey şişeyle de atarsınız ama parmaklarınız çok yorulur…

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam düne kadar ben de benzinlikte yıkıyordum aracımı. O sorun değil aslında. Sadece kovayla çok çizilir araç. Zaten sıfır alıyorsunuz, işi kitabına göre yapsanız sizin kârınıza olur. Maşrapayla olacak iş değil hocam, malzeme dayanmaz ona :) Bakın mesela @SubaruOutback abimiz K2 Bora’yı modifiyesiz köpük pompasıyla kullanmış şu videosunda:
Çok para değil hocam bu pompalar, mesela bir çok şampuandan ucuz. Şimdi birden herşeyi almaya kalkınca tabi epey maliyet oluyor, sizi anlıyorum. Ama ön yıkama olayını en ucuz halletmenin benim bildiğim yolu bu :)
Pre-wash ürünü bu videodaki gibi sprey şişeyle de atarsınız ama parmaklarınız çok yorulur…
Tamamdır hocam. Ben şimdi şu ürünleri alıyorum, doğru mudur?

IK FOAM PRO 2 KÖPÜK Yapıcı Kimyasal Dayanımlı Basınçlı Pompa Fiyatı (hepsiburada.com) (Bir de IK Multi Pro 2 var, onun farkı nedir?) (Düzenleme: Öğrendim, Multi versiyonu köpüklü olmayan, daha çok aşındırıcı içeren ürünler içinmiş)
Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)

Ön yıkama için bana Ph nötr ve sodyum hidroksitsiz bir şampuan lazım. @SubaruOutback hocam, K2 Bora'nın yüksek Ph değerine sahip olduğunu söylemiş.

Bir de K2 Bela var sanırım. Onu Ph nötr olarak tanıtıyorlar. Kullandınız mı? Bu arada ürünlerin çoğu Polonya menşeili sanırım. Adamlar bu işi seviyor herhalde. :D

Son düzenleme:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Tamamdır hocam. Ben şimdi şu ürünleri alıyorum, doğru mudur?

IK FOAM PRO 2 KÖPÜK Yapıcı Kimyasal Dayanımlı Basınçlı Pompa Fiyatı (hepsiburada.com) (Bir de IK Multi Pro 2 var, onun farkı nedir?
Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)

Ön yıkama için bana Ph nötr ve sodyum hidroksitsiz bir şampuan lazım. @SubaruOutback hocam, K2 Bora'nın yüksek Ph değerine sahip olduğunu söylemiş.

Bir de K2 Bela var sanırım. Onu Ph nötr olarak tanıtıyorlar. Kullandınız mı? Bu arada ürünlerin çoğu Polonya menşeili sanırım. Adamlar bu işi seviyor herhalde. :D
IK foamlar arasındaki farkları maalesef araştırmadım. İncelemem lazım, soru zor yerden geldi :(
Bela'yı da henüz kullanmadım :(
Kışın pH değeri nötr olan ürünler trafik filmini ya temizlemez ya da çok azını temizler. Yani, kışın mecburen pH değeri yüksek ürün kullanmanız lazım. Bu tip yüksek pH'lı ürünlerde maalesef korumayı törpülüyor, elliyor, mıncıklıyor...vs

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
K2 Bora köpüksüz çalışan bir ürün :) O nedenle de klasik basınçlı pompa ile gayet güzel çalışıyor :)

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
IK foamlar arasındaki farkları maalesef araştırmadım. İncelemem lazım, soru zor yerden geldi :(
Bela'yı da henüz kullanmadım :(
Kışın pH değeri nötr olan ürünler trafik filmini ya temizlemez ya da çok azını temizler. Yani, kışın mecburen pH değeri yüksek ürün kullanmanız lazım. Bu tip yüksek pH'lı ürünlerde maalesef korumayı törpülüyor, elliyor, mıncıklıyor...vs
Yanıtlar için teşekkürler hocam. IK Foam'lardan Multi olanı, köpüklü olmayan, daha çok aşındırıcı içeren ürünler içinmiş. O sebeple Foam Pro 2 almalıymışız.

Kışın Ph değeri yüksek şampuan kullanmazsak, iyi temizlememe dışında bir zarar görür müyüz boya üzerinde? Araç belki 1-2 yaşında olsa hiç düşünmem de daha teslim almadım ve sıfır olacağı için bir tık heves olduğundan dolayı boyanın ilk hâli güzel kalsın istiyorum. Bu doğrultuda sizin ön yıkama şampuanı tavsiyeniz ne olurdu? Ayrıca elle yıkama için Meguiar's Ultimate Wash and Wax'ta karar kıldım, iyi midir sizce?

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eyvallah hocam, konuyu gayet güzel bir şekilde anlattığınız için arkadaşa videoyu atmış bulundum :)
Hocam yukarıda son paragrafta sorduğum soruyu sana da sormuş olayım. Şu anda PC başına geçtim, sipariş veriyorum. Ön yıkamadan sonra elle yıkama da yapacağım için pek trafik filmi vs. olmaz herhalde diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? K2 Pro Bela kullanan tanıdığınız var mı? K2 Active Foam'dan memnun musunuz ve Ph değeri kaç? En kötü ihtimalle o ürünü referans alıp, memnuniyetinize göre K2 Pro Bela tercih ederim. K2 Active Foam almıyorum; çünkü 1-2 litreliği yok. Yeri gelmişken şunu da sorayım. Siz 5 litreliği ne kadar sürede bitiyorsunuz? Kapağı açılmış ürünü en fazla 1-2 sene içerisinde tüketmek mantıklı mı? Bu ürünlerde de bozulmalar oluyor mu?

Emre86

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Aracı ilk aldığımdaki kendi halim geldi gözümün önüne bende bu şekilde baya araştırıyordum baya :) Pompa olarak bütçeniz müsaitse Marolex veya Alta foam alınmalı. Ben onun yerine Akbel köpük yapan pompa aldım. Başlarda elle pompalarım diyordum ancak tam bir işkence. O yüzden pompayı modifiye ederek şarjlı hava kompresörü almak gerekiyor. Kompresörlerin fiyatı da ciddi arttı. Ben pompayı pahalı almak yerine daha ucuz pompa + kompresör ile çözdüm olayı, memnunum. Arabayı benzinlikte yıkadığım için zaman önemli, malum sırada bekleyenler oluyor seri olmak gerekiyo. Ya çift kova 1 2 eldiven ile kova içine dirt trap alacaktım ya da tek kova çoklu eldiven kullanacaktım ben ikincisini tercih ettim daha uygun ve daha pratik oluyor. Makarna tip eldivenlerin bol püsküllülerinden aldım 7 adet (5 6 tane de yeterli olur) tek kovada her paneli bir eldiven ile yıkayıp eldiveni tekrar kovaya sokmuyorum dolayısıyla çizik işi minimuma iniyor. Ön yıkamada magi foam temaslı kova yıkamada AB velvet tavsiye ederim. İkisi pahalı olsada da uzun süre gidiyor sulandırma oranları yüksek çünkü. Kuralama işinde de double twisted pile bir havlu şart. Yine bütçeye göre purestar, kilin veya ucuz yollu olacaksa spark olur. Bende ikisi de var.

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam yukarıda son paragrafta sorduğum soruyu sana da sormuş olayım. Şu anda PC başına geçtim, sipariş veriyorum. Ön yıkamadan sonra elle yıkama da yapacağım için pek trafik filmi vs. olmaz herhalde diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? K2 Pro Bela kullanan tanıdığınız var mı? K2 Active Foam'dan memnun musunuz ve Ph değeri kaç? En kötü ihtimalle o ürünü referans alıp, memnuniyetinize göre K2 Pro Bela tercih ederim. K2 Active Foam almıyorum; çünkü 1-2 litreliği yok. Yeri gelmişken şunu da sorayım. Siz 5 litreliği ne kadar sürede bitiyorsunuz? Kapağı açılmış ürünü en fazla 1-2 sene içerisinde tüketmek mantıklı mı? Bu ürünlerde de bozulmalar oluyor mu?
Trafik filmi kışın yağmurda çamurda oluşur ondan kaçış yok hocam. K2 Bela değil de Bora aldım babama, ön yıkamada kullandım çok güzel kir temizliyor. Aynı şekilde pre wash olarak Shiny Garage’nin ürünü var, o da gayet kaliteli. K2 Active foam’dan da memnunum, onu 1 litre olarak @Sefa46 hocamdan almıştım. 5 litreyi bizim gibi ayda 1 ya da 2 kez bir araç yıkayanların alması bana mantıklı gelmiyor, elbette bu ürünlerin de bir ömrü vardır. Bence de siz ön yıkama için k2 Bela alın, kova şampuanı olarak da herhangi bir kaliteli cilalı şampuanla kullanabilirsiniz. Ama ileride işi ilerletip seramik-wax-hızlı cila işlerine girerseniz cilalı şampuanlarla bu koruyucu seramik-wax-hızlı cila türü ürünler pek anlaşamaz onu söyleyeyim :) Anlaşamaz derken cilalı şampuanlar bu ürünleri perdeler/gerektiği gibi çalışmasına engel olur.

Umitpars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Havlu olarak benzer malzemede ürün almışız hocam. Ben Spark'ı 540 liraya 3 tane görünce direkt sipariş geçtim, satıcı kargoladı ürünü. Her türlü klasik bir bezden iyidir diye düşünüyorum. %70 polyester, %30 polyamide bir ürün. Genellikle bu oranları tavsiye ediyorlar. Eldiveni de yapısal olarak aynı almışız. Ben biraz daha pimpirikli davranıp lüksüne kaçtım.

Onu da buradaki testten dolayı aldım:

Yıkama Eldiveni Karşılaştırması | Gyeon Smoothie - Work Stuff Storm - Slopes - Lucullan - Valet Pro - YouTube

Eldiven bugün geldi, malzemesi çok hoşuma gitti. Bu işler öyle işler ki zırt pırt şunu iade edip, bunu mu alsam diye kaosa giriyorsun. :D IK Foam Pro 2'ye gelecek olursak da ben de ZB'deyim, yakınız. Ürüne zarar vermeden, iş görür bir hâle getirebileceksek benim için çok iyi olur. Hatta ilk baş orijinal hâliyle kullanırım. Ürünün durumunu görmüş olurum, çünkü ön yıkama için istediğim şey şu ki araç üzerindeki kir yumuşasın, kaporta kuru kalmasın kafi. Suyla duruladıktan sonra da elle yıkamaya geçerim. Bu ürünün huyunu suyunu bildiğin için bunu alayım o zaman. Marolex'e bakacaktım da onu es geçeyim o zaman.

Şampuana da karar verdim, bunu alacağım: Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)

Bu arada ön yıkama için herkes snow foam şampuan diyor da ben onda da Meguiar's Ultimate Wash and Wax kullansam nasıl olur? Bu aparatlar için tasarlanmış bir şampuan değil ama az da olsa köpürüp püskürtülemez mi sence?
Şampuan konusunda benim deneyimlerim valet pro foam 1 güzel ben beğendim ve sonax ph nötür şampuanını kullanıyorum ön yıkama için şampuan önermem yanlış olur ilgi alanım değil ama ön yıkamada önce köpük atıp durulacağım dediğiniz için şunu diye bilirim basınçlı su olmadığı süreçe bence çok etkili olmaz bende denedim ama tatmin edici bir sonuç alamadım maalesef

Balan9494

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu mu hocam? https://www.hepsiburada.com/ik-foam...nimli-basincli-pompa-2-litre-pm-HBC00000C7TM4

Aslında kova ile yıkama yapacağım için, maşrapa ile su ve köpük atacağıma, böyle bir aparatla serpme yapıp, boya üzerini yumuşatmak istiyorum. O sebeple deli gibi tazyik, basınç ihtiyacım yok. Tek istediğim sağlam ve istikrarlı çalışması. Kwazar'dan iyi midir bu?
Merhaba. Ben reddit üzerinden kullanıcı yorumlarını okuyarak almıştım bu ürünü. Kwazar ve türkiye’de bilinen bir markaya göre daha iyi olduğu söyleniyordu. Benzer fiyatlardı ve ben ik pro 2 almayı tercih ettim, memnunum. Benim aldığım da bahaettiğiniz ürün ancak satıcısı farklıydı. Fiyatı da uygun duruyor

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Şampuan konusunda benim deneyimlerim valet pro foam 1 güzel ben beğendim ve sonax ph nötür şampuanını kullanıyorum ön yıkama için şampuan önermem yanlış olur ilgi alanım değil ama ön yıkamada önce köpük atıp durulacağım dediğiniz için şunu diye bilirim basınçlı su olmadığı süreçe bence çok etkili olmaz bende denedim ama tatmin edici bir sonuç alamadım maalesef
@Umitpars ve @Enes_10 hocalar, hepinize ilginiz için teşekkür ederim. İyisiyle, kötüsüyle alışveriş sürecini tamamladım. Konudaki diğer tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Alışveriş toplamda 3.900 TL tuttu. Araç gelince de paspas yaptıracağım. O da 1.000 küsür lira tutacak. Tabii bunun daha MTV'si, kaskosu vesairesi olacak ama ne yapalım :D

Bu süreçte aldığım tüm ürünler şu şekilde. Forumdaki konuya sonradan uğrayan ve topluca ürün listesi görmek isteyen olursa ve fiyat/ürün olarak ilginizi çekerse aşağıda listeliyorum:

Ön yıkama şampuanı: K2 Pro Bela Pro aktif ph nötr ön yıkama köpüğü | Detay Deposu
Temaslı yıkama şampuanı: Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)
Basınçlı köpük pompası:
IK FOAM PRO 2
Cam temizleme spreyi: K2 Pro Nuta Pro 1L Cam Temizleyici Sıvı | Detay Deposu
Kuş/böcek pisliği temizleme spreyi: K2 Pro Nuta ANTI-INSECT Pro 1L Böcek Kalıntısı ve Kuş Pisliği Temizleyici | Detay Deposu
Araç içi aksam temizleme spreyi: Würth Araç İçi Temizleme Ve Köpük Temizlik Spreyi 500 ml Fiyatı (hepsiburada.com)
Yıkama eldiveni: Work Stuff Storm -Yıkama Eldiveni - Wash Mıtt - 22Cm 18Cm Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Araç gövdesinin alt kısımları için yıkama eldiveni ve jant temizleme süngeri: Spark 2'li Set Mikrofiber Şönil Oto Yıkama Süngeri Ve Şönil Temizlik & Kurulama Eldiveni Fiyatı, Yorumları - Trendyol
(Bu biraz aceleye gelse de fiyatı ve Spark ürünü olmaları makul geldi.)
Kurulama bezi: Spark (3 Adet) 2315 Mikrofiber Uber Çift Yüz Ultra Oto Kurulama Ve Temizlik Bezi 40x60 cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Cam bezi: Spark Mikrofiber Oto Cam Bezi 3 Adet 50 X 70 Cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Cam güneşliği: Schumi 140 x 70 Çift Tarafı Metalize Alüminyum Sert Balonlu Fiyatı (hepsiburada.com)
(Kalitesi nasıldır bilmiyorum ama taradıklarım arasında en iyisi buydu.)

Alışverişim bu şekilde oldu. Aralarındaki birkaç üründen daha f/p'si illaki vardır ama genel olarak dandik bir ürün aldığımı düşünmüyorum. İleride araca almak istediğim ürünler arasında cam yağmur/su kaydırıcı, iç döşeme/UV koruyucu, araç kamerası, 12V kompresör gibi şeyler var. Bunların aciliyeti olmadığı için zamana yayacağım.

Genel olarak K2'nin ürünleri kafamda oturdu diyebilirim. Kullandıkça beğenirim ve K2'den devam ederim diye düşünüyorum. Türkiye'ye rakiplerine kıyasla daha makul fiyatlarla, f/p olarak giriş yapmışlar.

Son düzenleme:

Umitpars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Umitpars ve @Enes_10 hocalar, hepinize ilginiz için teşekkür ederim. İyisiyle, kötüsüyle alışveriş sürecini tamamladım. Konudaki diğer tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Alışveriş toplamda 3.900 TL tuttu. Araç gelince de paspas yaptıracağım. O da 1.000 küsür lira tutacak. Tabii bunun daha MTV'si, kaskosu vesairesi olacak ama ne yapalım :D

Bu süreçte aldığım tüm ürünler şu şekilde. Forumdaki konuya sonradan uğrayan ve topluca ürün listesi görmek isteyen olursa ve fiyat/ürün olarak ilginizi çekerse aşağıda listeliyorum:

Ön yıkama şampuanı: K2 Pro Bela Pro aktif ph nötr ön yıkama köpüğü | Detay Deposu
Temaslı yıkama şampuanı: Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı Fiyatı (hepsiburada.com)
Kuş/böcek pisliği temizleme spreyi: K2 Pro Nuta ANTI-INSECT Pro 1L Böcek Kalıntısı ve Kuş Pisliği Temizleyici | Detay Deposu
Araç içi aksam temizleme spreyi: Würth Araç İçi Temizleme Ve Köpük Temizlik Spreyi 500 ml Fiyatı (hepsiburada.com)
Yıkama eldiveni: Work Stuff Storm -Yıkama Eldiveni - Wash Mıtt - 22Cm 18Cm Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Araç gövdesinin alt kısımları için yıkama eldiveni ve jant temizleme süngeri: Spark 2'li Set Mikrofiber Şönil Oto Yıkama Süngeri Ve Şönil Temizlik & Kurulama Eldiveni Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Kurulama bezi: Spark (3 Adet) 2315 Mikrofiber Uber Çift Yüz Ultra Oto Kurulama Ve Temizlik Bezi 40x60 cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Cam bezi: Spark Mikrofiber Oto Cam Bezi 3 Adet 50 X 70 Cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Cam güneşliği: Schumi 140 x 70 Çift Tarafı Metalize Alüminyum Sert Balonlu Fiyatı (hepsiburada.com)

Alışverişim bu şekilde oldu. Aralarındaki birkaç üründen daha f/p'si illaki vardır ama genel olarak dandik bir ürün aldığımı düşünmüyorum. İleride araca almak istediğim ürünler arasında cam yağmur/su kaydırıcı, iç döşeme/UV koruyucu, araç kamerası, 12V kompresör gibi şeyler var. Bunların aciliyeti olmadığı için zamana yayacağım.

Genel olarak K2'nin ürünleri kafamda oturdu diyebilirim. Kullandıkça beğenirim ve K2'den devam ederim diye düşünüyorum. Türkiye'ye rakiplerine kıyasla daha makul fiyatlarla, f/p olarak giriş yapmışlar.
Hayırlı olsun hocam K2 ürünlerini hiç kullanmadım ama bundan sonraki tercihim olacak denemek istiyorum bende

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hayırlı olsun hocam K2 ürünlerini hiç kullanmadım ama bundan sonraki tercihim olacak denemek istiyorum bende
Teşekkür ederim hocam. Köpük aparatını da aldım. Aracı yıkayacağım zaman onu da denerim. Memnun kalmazsam ilerleyen zamanlarda sen de müsait olursan bir modifiye çekeriz. Bu arada modifiye ettiğin kısım sübap falan mı yoksa sadece uç kısmı mı? Manuel hâliyle de iş görüyorsa ben okeyim. Aparata ayda 1-2 kere hava basmak beni yormaz diye düşünüyorum.

Umitpars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Teşekkür ederim hocam. Köpük aparatını da aldım. Aracı yıkayacağım zaman onu da denerim. Memnun kalmazsam ilerleyen zamanlarda sen de müsait olursan bir modifiye çekeriz. Bu arada modifiye ettiğin kısım sübap falan mı yoksa sadece uç kısmı mı? Manuel hâliyle de iş görüyorsa ben okeyim. Aparata ayda 1-2 kere hava basmak beni yormaz diye düşünüyorum.
hocam modifiyeden kastım ikiside sen IK aldın diye hatırlıyorum ürünün kutusu içinde köpük yapma parçaları ve keçe çıkıyor eğer ilk kullandığında köpükten memnun kalırsan ekstra bir keçe koymana gerek kalmaz keçeyi uç kısmına koyuyoruz bu arada. Hava basmak zor gelmeye başlıyor bir şeyden sonra bu durum içinde IK nın üzerine delik açıp sibop takıyorlar bende öyle yaptım. Eğer ürünü merak ediyorsan bakırköydeyim gel bak istersen hocam :)

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Basınçlı köpük pompası:
IK FOAM PRO 2

Hayırlı olsun, rica ederim. K2 ürünleri genel anlamda f/p ürünleridir, benim de çoğu detay ürünüm bu markadan. Tabi zamanla başka markaları deneme imkanı da bulabilirsiniz.

filozofreyiz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
hocam modifiyeden kastım ikiside sen IK aldın diye hatırlıyorum ürünün kutusu içinde köpük yapma parçaları ve keçe çıkıyor eğer ilk kullandığında köpükten memnun kalırsan ekstra bir keçe koymana gerek kalmaz keçeyi uç kısmına koyuyoruz bu arada. Hava basmak zor gelmeye başlıyor bir şeyden sonra bu durum içinde IK nın üzerine delik açıp sibop takıyorlar bende öyle yaptım. Eğer ürünü merak ediyorsan bakırköydeyim gel bak istersen hocam :)
Nasipse konuşur, görüşürüz hocam. Bu arada havayı kompresörden mi basıyorsun? 12V girişinden çalışanlar var. Onlar iş görüyor mu?