Beyazlar da Parlar - Golf 7,5

KaiZeN

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır uygulama paylaşamıyordum malum kısıtlamalar, karantina derken ufak bir de operasyon geçirdim. Köye de gelmişken en azından içine bir el atayım dedim.

Halıların tozlu hallerini bırakayım. Standart temizlik yaptığım için black decker yeterli geliyor ama tabi normal süpürge performansı beklememek lazım.

Halıları süpürmüşken koltuk raylarını ve kapı menteşeleri ne würth hhs grease uyguladım.

Sonrasında paspasları 700ml içine 20ml kadar koyduğum b33 ve valet pro fırçayla temizledim..

Paspaslar kururken arka koltuktaki su lekelerini gidermek için vp carpet cleaner a başvurdum. Kılıfım diğerleri gibi tozu, pisliği, suyu altına geçirmiyor. 2016 dan bu yana kullanıyorum gayet memnunum..

Kapı fitillerine geldi sıra. Ön kapıları daha önceki uygulamada temizlemiş in ama arka kapıları sanırım atladım. Önler epey temizken arkalar daha kirliydi. Yine flowey b33 uyguladım.

Temizlik sonrasında würth ün lastik,fitil bakım spreyini uyguladım. Sonax ın ki 100ml ve ucunda ayakkabı boyalarında olduğu gibi sünger var. Würth 300ml sprey sonax daha kullanışlı duruyor ama 3te 1 i ml olarak.

Kapı eşiklerini ve kapıları da flowey b33 ile temizleyip, autobrite direct p32 ve sonax bsd karışımıyla (50/50) koruma altına aldım.

Pedalları b33 yardımıyla temizleyip yanımda olan af spritz i ile korumaya aldım :). Dr beasleys plastic sealant ı yanıma almamışım paspaslarada biraz spritz uyguladım. Paspaslarda 2016 yılından, orjinaller hala gayet iyi kondisyondalar..

Elim değmişken camları temizledim. Stoner invisible glass ve purestar bez yardımıyla. İkisindende gayet memnunum. Bence meguiars perfect glass clarity den iyi bir ürün.

Ve geçelim deri, piano black ve torpido bölümüne.. Tozlu hallerimiz ve tozdan kurtulmak için kullandığım Watson dan alınma allık fırçası, nanolex bez ve gyeon soft wipe.

İlk olarak zymöl vinyl cleaner ı carpro mikrofiber aplikatör ile uyguladım. Düzenli olarak araç temizlendiği için torpido ve kapı yumuşak plastiklerinde kir çıkmadı desem yeridir.

Sonrasında zymöl vinyl conditioner ile koruma altına aldım. Bu sefer aplikatörün diğer yüzeyini kullandım :) Normalde mothers ın mikrofiber aplikatörünü kullanıyordum ama köye gelirken yanıma almamışım :)

Sonrasında direksiyon, kol dayama ve kapı kollarındaki deri kısımların colourlock hafif deri temizleyici ve workstuff fırça ile temizliğini yaptım..

Tabii ki colourlock deri kalkanı ile koruma altına aldım..

Piano black bölümleri de ilk olarak zymöl hd cleanse ile temizleyip, zymöl detail wax ile koruma altına aldım. Cleanse çok güzel temizlik yapıp, parlaklık verdi. Detail wax ı ilk uyguladığımda kullanmamıştım hayıflandım görünce.. @ege üstada da selam olsun..

Bugün de son durum nasıl diye bir göz attım..

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Elinize saglik hocam guzel temizlik olmus bu arka koltuktaki koruma kilifindan memnun musunuz acaba yorumunuzu alabilirmiyim

KaiZeN

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Elinize saglik hocam guzel temizlik olmus bu arka koltuktaki koruma kilifindan memnun musunuz acaba yorumunuzu alabilirmiyim
Teşekkürler hocam sağolasın..

Daha önceki yorumumu bırakayım;

İlk aracımdan (2016) itibaren kullanıyorum. Su, toz geçirgenliği yok. Satarken çıkardığımda sadece yan köşelerde vardı hafif bir toz o da çok normal bence. Aracı sattığım kişi koltuklara uygulama mı yaptırdın diye sordu hatta. Aracı aldığım gibi kılıfları takmıştım. Şimdi de rutin süpürgeyi açtığımda kenarlarını hafifçe çekiyorum o kadar.

Linki şu;

Volkswagen Golf 7 Oto Koltuk Koruyucu Kılıf 2012-Sonrası Bod Fiyatları ve Özellikleri

Ürün özelliklerini de şöyle alıntıladım;

"
Bod koltuk koruyucu,dört kat özel malzemeden imal edilmiştir.

Kumaş ile astar arasındaki özel kullanılan malzeme sayesinde kumaşın üzerine dökülen bir sıvı aracın orijinal koltuğuna direk olarak temas etmez.

Koltuk arkasındaki cepler her araç için standart olarak üretilmektedir.

Ürün otomotiv endüstrisinde kullanılan kumaşların ipliklerinden dokunarak imal edilmiştir.

Hava yastığı,kolçak,koltukların hareket kabiliyetleri gibi fonksiyonlarını engellemez.

Kumaştaki kalite sayesinde terleme orijinal araç döşemeleriyle aynı orandadır.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
sevgili @KaiZeN, bey. selamlar benden. mutlu yüz.
süper uygulama bütünü olmuş .resmen kalite kokuyor. zymöl'ler zaten premium class enfes.
lastik bakım ürünlerinde würth - sonax korelasyon degerlerinin sonuçları bakımından würth temizleme yetenegide barındırıyor. şimdilerde bir başka ürün test ediyorum. onuda paylaşırım.

çok begendim ellerinize saglık. güzel günlerde kirletin.

iyi detaylar.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır uygulama paylaşamıyordum malum kısıtlamalar, karantina derken ufak bir de operasyon geçirdim. Köye de gelmişken en azından içine bir el atayım dedim.

Halıların tozlu hallerini bırakayım. Standart temizlik yaptığım için black decker yeterli geliyor ama tabi normal süpürge performansı beklememek lazım.

Halıları süpürmüşken koltuk raylarını ve kapı menteşeleri ne würth hhs grease uyguladım.

Sonrasında paspasları 700ml içine 20ml kadar koyduğum b33 ve valet pro fırçayla temizledim..

Paspaslar kururken arka koltuktaki su lekelerini gidermek için vp carpet cleaner a başvurdum. Kılıfım diğerleri gibi tozu, pisliği, suyu altına geçirmiyor. 2016 dan bu yana kullanıyorum gayet memnunum..

Kapı fitillerine geldi sıra. Ön kapıları daha önceki uygulamada temizlemiş in ama arka kapıları sanırım atladım. Önler epey temizken arkalar daha kirliydi. Yine flowey b33 uyguladım.

Temizlik sonrasında würth ün lastik,fitil bakım spreyini uyguladım. Sonax ın ki 100ml ve ucunda ayakkabı boyalarında olduğu gibi sünger var. Würth 300ml sprey sonax daha kullanışlı duruyor ama 3te 1 i ml olarak.

Kapı eşiklerini ve kapıları da flowey b33 ile temizleyip, autobrite direct p32 ve sonax bsd karışımıyla (50/50) koruma altına aldım.

Pedalları b33 yardımıyla temizleyip yanımda olan af spritz i ile korumaya aldım :). Dr beasleys plastic sealant ı yanıma almamışım paspaslarada biraz spritz uyguladım. Paspaslarda 2016 yılından, orjinaller hala gayet iyi kondisyondalar..

Elim değmişken camları temizledim. Stoner invisible glass ve purestar bez yardımıyla. İkisindende gayet memnunum. Bence meguiars perfect glass clarity den iyi bir ürün.

Ve geçelim deri, piano black ve torpido bölümüne.. Tozlu hallerimiz ve tozdan kurtulmak için kullandığım Watson dan alınma allık fırçası, nanolex bez ve gyeon soft wipe.

İlk olarak zymöl vinyl cleaner ı carpro mikrofiber aplikatör ile uyguladım. Düzenli olarak araç temizlendiği için torpido ve kapı yumuşak plastiklerinde kir çıkmadı desem yeridir.

Sonrasında zymöl vinyl conditioner ile koruma altına aldım. Bu sefer aplikatörün diğer yüzeyini kullandım :) Normalde mothers ın mikrofiber aplikatörünü kullanıyordum ama köye gelirken yanıma almamışım :)

Sonrasında direksiyon, kol dayama ve kapı kollarındaki deri kısımların colourlock hafif deri temizleyici ve workstuff fırça ile temizliğini yaptım..

Tabii ki colourlock deri kalkanı ile koruma altına aldım..

Piano black bölümleri de ilk olarak zymöl hd cleanse ile temizleyip, zymöl detail wax ile koruma altına aldım. Cleanse çok güzel temizlik yapıp, parlaklık verdi. Detail wax ı ilk uyguladığımda kullanmamıştım hayıflandım görünce.. @ege üstada da selam olsun..

Bugün de son durum nasıl diye bir göz attım..

Agacım ellerine sağlık be ya:alkıssx: Süper olmuş araç, maşallah disiplinli bir temizlik sonrası 0 km Golf..<3 Yok hayır be:komik:

KaiZeN

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
sevgili @KaiZeN, bey. selamlar benden. mutlu yüz.
süper uygulama bütünü olmuş .resmen kalite kokuyor. zymöl'ler zaten premium class enfes.
lastik bakım ürünlerinde würth - sonax korelasyon degerlerinin sonuçları bakımından würth temizleme yetenegide barındırıyor. şimdilerde bir başka ürün test ediyorum. onuda paylaşırım.

çok begendim ellerinize saglık. güzel günlerde kirletin.

iyi detaylar.
Teşekkürler üstad sağolasın.. Zymöl ürünleri gerçekten hakkını veriyor ödediğiniz bedelin.

Ben sadece bakım, koruma için diye biliyordum würth ü :) hatta denemek için sonax bir kez sipariş vermiştim. Dikkat etmemişim 100ml olduğunu görünce direk iade etmiştim. Beklemedeyiz o zaman ürün için.

Beğenmen ayrıca mutlu etti :)

Agacım ellerine sağlık be ya:alkıssx: Süper olmuş araç, maşallah disiplinli bir temizlik sonrası 0 km Golf..<3 Yok hayır be:komik:
Teşekkürler Emre. Ürünler güzel olunca uygulaması daha da zevkli oluyor. Yok hayır valla :arkadass:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine sağlık kalite ürünlerle detaylı güzel bir uygulama olmuş. Güle güle kirlet.

DENİZLİ

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Çok güzel bir gün geçirmişsin. Köy havasıyla çok iyi gidiyor. Bayıldım:kalplix:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ürünler şahane,uygulama ayrı güzel maşallah demeden geçmeyeyim torpido iç detayın ferah hissi burdan anlaşılıyor :)

architect_baki

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
bütçeme hakim olmalıyım bütçeme hakim olmalıyım ahahaha :D maşallah hocam ellerinize kollarınıza sağlık :) uygulamaları gördükçe hep bir şeyler alasım geliyor :D

KaiZeN

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Çok güzel bir gün geçirmişsin. Köy havasıyla çok iyi gidiyor. Bayıldım:kalplix:
Hurşid hocam teşekkürler, kesinlikle :)

Ürünler şahane,uygulama ayrı güzel maşallah demeden geçmeyeyim torpido iç detayın ferah hissi burdan anlaşılıyor :)
Teşekkürler Can hocam. Uygulamalar bitince sigara içiyor olsaydım kesin bir keyif sigarası yakardım :)

bütçeme hakim olmalıyım bütçeme hakim olmalıyım ahahaha :D maşallah hocam ellerinize kollarınıza sağlık :) uygulamaları gördükçe hep bir şeyler alasım geliyor :D
Teşekkürler hocam. Hep birşey alma dürtüsü ne yazıkki bitmiyor. Acaba bu ürün daha mı iyi, daha mı fazla dayanır, parlaklık verir, koruma sağlar gibi deli sorular oldukça bütçe aşılmaya mahkum oluyor :)

KaiZeN

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar merhaba,

Kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle wax ı yenileyememiştim. Dün akşam aklıma geldi evim sanayi yakınında ve sanayi içinde 6 peronlu bir yıkama yeri vardı. Yalnız suyu oldukça kireçliydi, birkez gidip bir daha gitmemiştim. Normalde gittiğim yer emniyet müdürlüğünün karşısı olunca tabi gidemiyoruz :)

Sabah kahvaltımı yapıp yürüyerek dedim gidip bir bakayım çalışıyormu diye. Baktım çalışıyor, sahibini de görünce dedim benim işim biraz uzun sürüyor sonra gelsem daha iyi olur. İlk beş peronu kullanmazsız önünde duba olan peronda istediğin kadar takılabilirsin dedi :) Aha piyango. Hemen bacanağı aradım dedim gel wax ı yenileyeceğiz. Neyse gittim bu arada normalde kalabalık ve önünde duba olan perona (acayip dar bir peron) kimse girmiyor. Geldiğim gibi bekleyenlere rağmen dubayı kaldırıp daldım. Arkama da bacanak arabayı çekti. Bir heves başladık. Dar olduğu için peron yan panelleri ve jant, davlumbazı yıkamak acayip zorladı. Sonra bir sağa bir sola yanaşıp adam gibi yıkayabildim. Peron ayrımı yapan paneller de kısa olunca epey bir serpinti de geliyor. Artık hangi aşamadayken hatırlamıyorum. Bir genç arkadaş geldi;

Abi çok uzun oldu artık çıkaman gerekiyor dedi. Dedim ki çalısanmısın müşterimisin , sahibinin oğluymuş. Ben dedim evimden yürüyerek geldim babanla konuştum durumumu izah ettim. Ve zaten kimseyi almadığı önünde duba olan peronda istediğin kadar kalabilirsin. Babanı bir arayabilirmisin dedim. Yok abi şuan ben burdayım ve bekleyenler var cıkmanı rica ediyorum. Dedim tamam az kaldı halledeyim çıkacağım. Bu konuşmadan sonra can sıkıntısı ve moral motivasyon çöktü ve hızlı hızlı işimi halledip wax uygulamaya başka yere geçtim. Onun için pek ayrıntılı foto çekemedim. Kusura bakmayın çenem de düştü.

Kirli hallerimiz efendim,

Jantlara vp dragons breathe ile daldık. En son 6 ay önce uygulamıştım, epey olmuş :) Bu jel kıvamdakiler için sanırım biraz su ilave etmek lazım, spreyler doğru düzgün atamıyor. Bir de çalkalandıkça köpürüyor. Tabi temizliğine diyecek laf yok. Hala bazı bölgelerde carbon collective platinum wheels in hayat belirtilerini görüyoruz. Jant detayını da yine dar olduğundan peron tam temizleyemediğim için yapmak istedim. 1:4 flowey R1 kullandım wheel woolies ile. Davlkumbazlara da flowey b33 ve mothers fırçayla yaptım.

Ön yıkamayı da 40ml magifoam ve 10ml b33 ve 1.7lt su eşliğinde marolex imizle yaptık.

Kova yıkamamızı autobrite direct purple velvet 10lt suya 20ml eşliğinde yaptım. Araçta da dragons breathe i kullandım. Kil carpro ultrafine beyaz en yumuşak olanı kullandım. Güzel temizlik yaptı yine memnunum kendilerinden :)

Sonra da purestar duplex ile kurulamayı yapıp birkaç foto alalım. Bunlar bile aracın rengini yerine getirmeye yetiyor gerçekten. Beyaz da kil temizliği daha önemli hale geliyor. Bu arada jantlarda ve lastiklerde herhangi bir ürün kullanılmadı bu fotolarda sadece güzelce kurulandı.

M700 temizlik tineri ile son kez wax öncesi hazırlığımızı yaptık. Kurularken bilt hamber double speed wax ın yanında gelen mavi bez ve purestar ın 5 li olarak satılan cyc den aldığımız sarı bezini kullandım 24tl ye filan gelmişti.

Ve geçelim wax uygulamasına bence yurtdışında ki satış bedelinin TL ye çevrilmiş fiyatıyla satılırsa fusso yerine tercih edilebilir ancak bu fiyatlara zor olduğunu düşünüyorum.. 2 kat uyguladım. Gyeon soft wipe lar ve purestar ın gri buffing bezi eşlik etti silmeye.. Camları stoner invisible glass cleaner ve purestar ın cam bezi ile sildim. Lastiklere nanolex tire ve jantlara da zymöl wheel coat uygulama artık benim klasiğim oldu. Buyrunuz efendim finaller karanlıkta pek belli olmuyor ama olmadı sonra ilave ederiz :)..

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
@KaiZeN elinize sağlık hocam neredeyse çoğu ürün keyifle kullandığım ürünler benimde,güle güle kirletin :) maşallah