Bmw 520i temizlik ve polishangel cosmic glass coat uygulaması

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba bu uygulamayı yapalı 2 ay kadar oldu siteye yeni atıyorum.2 ay önce havaların kötü gitmesi yagmur çamur nezle grip derken bir ay gibi bir süredir aracıma dokunamamıştım + derece havaları yakalayınca arabamızın temizlik ve detay işine el attım.

Önce kirli resimlerimiz çok kirliyiz

Önce içini arnica sulu süpürge ile süpürdüm

jantlara geçtim jantlarda valet pro dragons kullandım çok saglam kir ve demir tozu sökme özelligi olan bir ürün

Aracın alt kısımlarına ve davlumbaz içlerine foam gun ile 1/30 nanolex pre wash uyguladım

Sonra üzerine basınçlı su geçmeden tüm araca yine nanolex pre wash 150ml +850 ml su olarak foam lance ile köpük attım

Kirlerimiz çözülüyor 5dk kadar bekledim sonra basınçlı su

Basınçlı su geçtikten sonra çift kova uzun kısa tüylü koyun yünü eldiven ve zaino şampuan ile yıkadım

Bu eldivenleri çinden almıştım dirsege kadar ıslanma derdi kalmadı ellerimiz sıcacık kaldı

Sonra kurulama işlemini uber premium yellow ile yaptım

Koruma yenileme ve parlaklık işlemini ön kaput ve ön çamurluklar hariç polish angel rapidwaxx kullandım.

Ön çamurluk ve kaputta malesef milletin çamurlu aracın üzerine oturmasından ve tamircimin serviste yan çamurluga koydugu yaslanma aparatlarının topraklı oluşu ve arabanın yüzeyinin çamurlu olmasından resimdeki gibi kılcallar oluşmuş inceden bir polisaj gerekti

Geçiyoruz polisaja polisajda meguiars polish pad ve sonax perfect finişh kullandım ürün 2000 zımpara izini alabiliyor toz yok ve direk finale gidebiliyor ve kolay siliniyor final parlaklıgını çok begendim

Oluşan kılcal çizikleri aldıktan sonra final pad ile polishangel invincible premier geçtim bu ürün parlaklık arttırmak ve cosmic glass coat hazırlık için kullanılıyor parfüm kokulu uygulaması silmesi güzel bir ürün

Bu işlemden sonra hariçten bir temizlik ürünü gerekmiyor direk polishangel cosmic glass coat uygulamasına geçiyoruz

Ürün sealant gibi uygulanıyor bildigimiz glass coatlar gibi şeffaf kıvamda degil sealant kıvamında makina ve elle uygulanabiliyor markanın söyledigine göre içeriginde %50 sio2, %25 tio2 ve carnabua var ürün 30 dk kuruma süresi var bu süre infararet ışıkla 15 dk ya düşüyor ürün iki kat uygulanıyor ve parlaklık olarak kaliteli bir butik wax kadar derin ve güzel parlaklıga sahip firma ürünün belli aralıklarla cosmic Spritz veya rapidwaxx ile desteklenmesini öneriyor, geçiyoruz uygulamaya.

İlk katı makina ile uyguladım

30 dk sonra sildim ve ikinci katı 2 saat sonra uyguladım ürünün sürmesi silmesi çok çok kolay ikinci katı uygulamadan önce kuzu tüyüyle yüzeye yapılabilecek tozları temizledim

Lastiklere nanolex tire rubber restorer uyguladım ürünün ne parlak ne mat güzel bir finali var

Geçiyoruz final fotolarına polisajdan korumaya kullanmış oldugum ürünlerin uygulama kolaylıgı ve parlaklıgını çok begendim aklımdaki tek soru koruma ömrü bakalım koruma süresi ne kadar gidecek, iki ay sonraki yani şuandaki durumda koruma ve parlaklık gayet güzel devam ediyor

[/QUOTE][/QUOTE]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Süleyman abi ellerne sağlık. Kapalı yer şart ben açık alanda yapıyorum hep toz sıkıntı oluyor.

ozeba

Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Hocam eline saglik. Uygulamalarini takip ediyorum. Merak ettigim bir sey var. Boya kalinligini hic olctun mu? Aracin uzerindeki boya kac mikron cikiyor olcumlerde

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
ozeba' Alıntı:
Hocam eline saglik. Uygulamalarini takip ediyorum. Merak ettigim bir sey var. Boya kalinligini hic olctun mu? Aracin uzerindeki boya kac mikron cikiyor olcumlerde

Ölçtüm 110-135 arası degişiyor sadece arka çamurluk tavan arası olan bölümde 100 çıktı.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerine sağlık, çok güzel olmuş. Canım çekti valla. Havalar müsaade etse de yıkasam. 2 güne bir yağmur yağıyor. Sonax perfect finish çok güzel ve uygulaması çok kolay gibi duruyor. Kullandığın diğer ürünlerde takibimde. Denk gelirse edinmek isterim.

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Süleyman abi ellerine sağlık.Kış aylarında bende araba yıkama işini haftada 1 den ayda 1 e çıkartıyorum.Kılcallar artıyor yoksa.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Galapagos' Alıntı:
Süleyman abi ellerine sağlık.Kış aylarında bende araba yıkama işini haftada 1 den ayda 1 e çıkartıyorum.Kılcallar artıyor yoksa.
Bende mecburiyetten ayda bire çıkarıyorum. Ön yıkama bu işin olmazsa olmazı ama o da bende yok maalesef

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Eraycan Ön yıkamada yapsan, silverbackle bastır çek yapıpta kurulasan yine hafif çizikler oluyor.Arabada senede 1 polisaj istiyor abi.Sıkma canını pek kaybın yok :)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eraycan' Alıntı:
Galapagos' Alıntı:
Bende mecburiyetten ayda bire çıkarıyorum. Ön yıkama bu işin olmazsa olmazı ama o da bende yok maalesef
Abi çizilmezse yazın napacaz biz senle , Bırak çizilsin ya yıka sen yıka  :)

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@Dragstar abi polisaj sonrası parlakligin maximum yakalandigi renkler koyu renkler. Bence en belirgin renk koyu lacivert. Senin arabanin renginde bizde fusion var. Yazin polisaj sonrasi sanki ayna kaplatilmis gibi duruyordu.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
MuratYARDIM' Alıntı:
@Dragstar abi polisaj sonrası parlakligin maximum yakalandigi renkler koyu renkler. Bence en belirgin renk koyu lacivert. Senin arabanin renginde bizde fusion var. Yazin polisaj sonrasi sanki ayna kaplatilmis gibi duruyordu.

Koyu renk olayı degiştirir yaptıgın emegin karşılıgını tam olarak alırsın.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ