Karşılaştırma Britemax Rubber Max vs Optimum Opti-Bond vs Flowey R3 vs CarPro Perl vs FinishKare Top Kate vs AngelWax Elixir vs Poorboy's World Bold N B right

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Tekrardan emeklerine sağlık Sercan Kapsamlı test devam ediyor. Elixir benimde favorim arasına girdi.
Evet abi benimde favorim olucak gibi. :) Teşekkürler. <3
Kardesim genis capli inceleme icin tesekkurler eline saglik :)
Biraz çıtayı arttırdık gibi. :)
Test cok güzel devam ediyor. Yorumların gayet yerinde. Aslında gözüm endurance ve sarp ı da arıyor bu test kapsamında.
Benimde aklımda olan ürünler ama malesef endurance'yi almak nasip etmedi. Daha doğrusu farklı tadlar bakmanın peşindeyim. :) Neyse ürünlerin hepsi bende sonuçta, ilerde tekrardan test ederim. :)

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Peki burdaki f/p ürün şuan hangisi sizce maliyetine bakarak kullanım miktarı ve uzun ömür olarak yani mesela elixir sprey şeklinde carpro perl jel gibi kullanım miktarı fiyat performans @Sercan20 hadi bakalım bir liste yap bize

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Peki burdaki f/p ürün şuan hangisi sizce maliyetine bakarak kullanım miktarı ve uzun ömür olarak yani mesela elixir sprey şeklinde carpro perl jel gibi kullanım miktarı fiyat performans @Sercan20 hadi bakalım bir liste yap bize
Çok iyi anladım abi, C.tesi günü hemen teste güncel çekiyim hemde liste oluşturıyım. :) İşte yılların test uzmanı olunca tavsiyeler bitmiyor. :D :) Bu test işinide öğrenmeye çalışacağım. :)

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Çok iyi anladım abi, C.tesi günü hemen teste güncel çekiyim hemde liste oluşturıyım. :) İşte yılların test uzmanı olunca tavsiyeler bitmiyor. :D:) Bu test işinide öğrenmeye çalışacağım. :)
Yok estağfirullah şöyle oluyor genelde forum ailesindeki bizler tam sonuca ulaşmak için kendimizin denemesi ve tatmin olması lazım onun içinde alacağımız üründe mümkün olan en yakın memnun kalacağımızı seçmemiz lazım. Burda sen devreye giriyorsun tecrübelerin ve kullanım miktarınla ürünlerin ne kadar uzun gittiğini parlaklık sıralaması toz tutmama yağmur performansı fiyatı-kullanım ömrü gibi detaylar ortaya çıkıyor bunların kıyasını senden iyi kimse bilemez bize ne kadar çok veri verirsen bizi o kadar doğru yönlendirirsin buda testinin tam amacına ulaşmanı sağlamış olacaktır.

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Testimizin 2. haftasından devam ediyoruz. Beni Angelwax Elixir ve Britemax Rubber Max çok etkiledi. Hemen ufak ufak yorumlar ile özetliyim. :)
Araç hiç yağmurda sürülmedi ancak yerler ıslakken sürüldü, 3-4 kere park halinde yağmur görmüştür. Şehir içinde 15-20 KM yol katetti.
Referans olması için geçen haftada ki fotoğrafı atıp karşılaştıralım, güneş ve çekim açısından dolayı parlaklık farklılıkları gözükebilir.

Britemax Rubber Max vs Optimum Opti-Bond

2. Gün

7.Gün

14.Gün

Tozlu halleri ve Boncukları. Sol taraf Britemax, sağ taraf Opti

Yorumlara gelicek olursak, Britemax Rubber Max'ın dayanımı hala yerinde ve güzel. Çok az matlaşmaya başladı, fotoğrafda tam belli olmuyor ancak geçen haftadan çok az daha mat. Toz tutması çok iyi, su itişi de gayet güzel. boncuk yapısıda gördüğünüz gibi tatmin edici.
Opti ise biraz fazla toz çekmiş, dayanımı ise biraz kötü herhalde 2 haftayı göremiyeceğiz. Su iticiliği biraz kötüleşti gibi ama boncuk yapısı güzel.

Flowey R3 vs CarPro Perl

2.Gün

7.Gün

14.Gün

Tozlu halleri ve Boncukları. Sol taraf R3, sağ taraf Perl

En merak ettiğim karşılaştırma R3 vs Perl diyebilirim, R3 yeni bir ürün olduğu için şansta tanımak gerekiyor.
İkisininde dayanımları orta derece devam etmekde. Geçen haftaya göre pek bir değişimleri yok.
R3 Perl'e karşı daha az tutmuş, aslında Perl'de geyet güzel ama R3 daha iyi.
R3 Perl'e göre su iticilik konusunda eşitler ancak boncuk yapısı olarak biraz daha iyi.

FinishKare Top Kate vs AngelWax Elixir vs Poorboy's World Bold N B right

2.Gün

7.Gün

14.Gün

Sol alt taraf FinishKare Toz tutması

Orta üst AngelWax Toz tutması

Sağ alt taraf Poorboy's Toz tutması

Öncelikle boncuk yapılarını fotoğraflandırmayı unutmuşum, affola. :(
Dayanım olarak Elixir hala burdayım diyor, ardından Finish Kare devam ediyor ve son olarak Poor Boy's geliyor.
Toz tutma konusunda Elixir resmen fark atmış, Britemax ile aynı durumu paylaşıyor ikisi de mükemmel. <3 :kalplix:
Ardından Poorboy's geliyor ve oda iyi durumda, dayanımı da iyi olsaydı top 3'ü kovalardı.
Sonuncu olarak Finish Kare geliyor, çok toz toplamış. Aslında yakınlaşınca fark ediyorsun. Bu testde o kadar güzel parlatıcılar var ki bu kötü kalıyor, normal olarak düşünürsek güzel bir performans.

Ve son olarak sarfiyat konusuna geliyim. Şu anda sarfiyatdan bahsetmem doğru değil çünkü unutmuş olabilirim. Ama elimden geldiğince yorumluyacağım.

Elixir: 10 € gibi bir fiyatı var ve 500 ML olarak satılıyor. Sarfiyatı ise neredeyse en az dediğim ürün, bir lastiğe 3 fıs yetiyor. Tabiki de güzel bir ped ile.

Poorboy's: 12 $ civarında ve 473 ML olarak satılıyor. Sarfiyatı ortalama derecede, ne fazla ne az. Bir lastiğe sanırsam 4 fıs yeter.

Finish Kare: 17 €, 916 ML şişesi var. Ürün sarfiyatı 2-3 fıs diyebilirim, herhalde Elixir'den daha az bir sarfiyatı var.

Perl: 30 $, 1 Litre şişesi var. Sarfiyat olarak inanın hatırlamıyorum ancak saf kullanımda jele benzediği için çok az sarfiyatı var.

Flowey R3: Fiyatı belli değil(Yaklaşık fiyatını biliyorum ancak FloweyTürkiye'nin söylemesi daha doğru), sarfiyatı ciddi anlamda az ve lastiğe çok güzel yayılıyor. Sık bir uygulama pedi ile sürülürse sarfiyat çok azalıyor.

Britemax: 12 €, 473 ML jel kıvamında. Pede 3 nohut tanesi kondurmak yetiyor. Sarfiyat olarak ortalamanın üstünde.

Optimum: 12 $, 236 ML jel kıvamında. Sarfiyatı fazla ancak 1:1 sulandırılabiliyor. Tabiki de dayanımda düşücektir. Şu ana kadar 40 ML civarı ürün tükettim ve 13 lastik parlattım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, bu güncelleme birazcık amatör oldu kusura bakmayın. :) Gelecek hafta görüşmek dileğiyle. :)

emboli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
Eline sağlık. İlham kaynağı oldu bu karşılaştırma bana :) ürünlere gelecek olursak Angelwax ve Poorboys (toz tutsa bile) şahane duruyor.

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Kardesim cok guzel bir test oldu 7 Urunu ayni anda bir konuda test etmek zahmetli is eline saglik tahminimce Fiyat Performans konusunda oyumu Elixir e kullandim (ama Kalbim Endurance jel de :heyecan:)
Sorma abi zahmetli olduğunu bende foruma yazarken fark ediyorum. :D Yaza doğru Top 3 vs Endurance yaparız. :D Yorum için <3 :)
@Numloq eline sağlık kardeşim aydınlatıcı güzel bir test oldu bravo :) yeni nick hayırlı olsun, Sercan yazıp etiketlemeye çalışıyorum çıkmıyor, sayfayı falan yeniledim sonradan gördüm :D
Teşekkür ederim abi, elimden geldiğince açıkladım. :) Sende bayadır gözükmüyorsun özletme kendini. :)
İtiraf etmek gerekirse bu benim 6-7 yaşından beri kullandığım nickim, Metin2 olsun Knight olsun hep bu nickle oynamıştım. :d :D
Eline sağlık. İlham kaynağı oldu bu karşılaştırma bana :) ürünlere gelecek olursak Angelwax ve Poorboys (toz tutsa bile) şahane duruyor.
Sağolasın abi, ilham kaynağı olduysa ne mutlu bana. :) Evet Poorboy's gayet güzel, zaten toz tutmasıda aman aman değil. Rakibi Elixir olunca fazla gözüküyor. :D :)

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ne amatörü dostum harika bir karşılaştırma oldu. Ellerine sağlık kesene bereket :) Elixir güzel bir ürüne benziyor. R3'te acaba silikon var mı onu merak ediyorum.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Angelwax gözalıcı duruyor. R3 beklenmeyen performansta. Finiş kare bendeki bozukmuş sanırım. Bende böyle figürler sergilememişti bile. Ama ben o ara haftada 2 sefer yıkıyordum sanırım arabayı :D

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ne amatörü dostum harika bir karşılaştırma oldu. Ellerine sağlık kesene bereket :) Elixir güzel bir ürüne benziyor. R3'te acaba silikon var mı onu merak ediyorum.
Olsun ben kendimi amatör olarak göreyim ki eksiklerimi görebiliyim. :) Elixir baya sevilecek, R3'de silikon yok diye biliyorum ama kesin değil. Müsait bir zamanda soruyum.
Eline sağlık çok güzel bilgilendirme oldu bizler için
Sağolun, bilgi paylaştıkça güzel. :)
Angelwax gözalıcı duruyor. R3 beklenmeyen performansta. Finiş kare bendeki bozukmuş sanırım. Bende böyle figürler sergilememişti bile. Ama ben o ara haftada 2 sefer yıkıyordum sanırım arabayı :D
Aynen öyle abi, yorumlar tam yerinde olmuş. :) Evet dayanımı çok etkiliyor. :D Ben ondan dolayı arabaya dokunmadım gerçek dayanımlarını görmek için.
Kardeşim testin devamını çok güzel getirmişken. Ellerine sağlık. Ben elixir ı beğeniyorum. Bir de Elixir ı endurance ile karşılaştırırsın inşallah ilerde. Yada belki bana kısmet olur:)
Eyvallah abi cansın, Yaza doğru 3müz yaparız artık. :D Nasıl olsa git gel 5-6 saat + 125-150 TL mazot. :):D Ben gelirim önemli değil. :)

Son düzenleme:

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Son yorumlar için tşkler @Numloq bende bir karışım ekliyorum buraya
Endurancw sarp birazda içinde koch nmps var 2 kat yaptım. Parlak seviyorum onuda belirtiyim

Rica ederim abi, beğenmene sevindim. :) Birazdan güncel çekiceğim.

Senin yaptığın parlatıcı resmen kokteyl olmuş. :d :D Baya sağlam duruyor, peki ne kadar ömrü var ?

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Rica ederim abi, beğenmene sevindim. :) Birazdan güncel çekiceğim.

Senin yaptığın parlatıcı resmen kokteyl olmuş. :d :D Baya sağlam duruyor, peki ne kadar ömrü var ?
Minimum 1 hafta hatta yıkasan çıkmıyor