Çatlak Cam Onarımı

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhabalar,
Sık sık uzun yol yapan araçların ortak çilesi belkide diğer arabalardan seken taşlar olsa gerek. Aracımızın camında üç dört tane çatlak vardı ve camında birçok sensör olması nedeniyle değiştirmeye çekiniyorduk. En sonunda yetkili serviste kaskodan ücretsiz cam değişimini yaptılar. Tam yepyeni cam var diye sevinirken değişimden sadece üç gün sonra yine cam çatladı :) Orjinal cam değişimi 4 bin lira olunca, şu cam onarım kitlerini ya tutarsa diyerek deneyelim dedik. Ürünün uygulanışını aşama aşama fotoğrafladım. İşe ne kadar yaradığı konusunda takdiri sizlere bırakıyorum.

Ürünün kutusu böyle. N11’den 60 küsür liraya almıştım.

Çatlak bu şekildeydi. Etrafa sıçramasın diye kağıt bantla çerçeveledim.

Bu şekilde bi yapıştırıcı contayı cama sabitliyoruz.

Bu aparatın içine dolgu sıvısını dökerek şırıngayla çatlaktaki havayı çekip dolgu sıvısının nüfus etmesini sağlıyoruz.

20-25 dk sonra bu filmin altına biraz daha dolgu sıvısı döküp kürleştirme aşamasına geçiyoruz.

İçinden böyle bi ışık çıktı. Sözde UV ışıkmış kürleştiriyormuş :) 20-25 dk de böyle kürleştirip kurutuyoruz.

Son olarak filmi söküp jilet ile kazıyoruz donan dolgu sıvısını. İşlem bu kadar. Çatlağa tırnak girmiyor, birazcık belli oluyor sadece. Bana göre öncesine göre çok daha iyi durumda :)

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Herkese detaylı günler.

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık. Çatlak bayağı büyükmüş. Şimdi en azından bu kadar göze batmaz. Küçük çatlaklarda gayet işe yarar gibi.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Linki de ekleyelim de tam olsun

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam geçmiş olsun uzun yol taş serüvenlerini maalesef bende iyi biliyorum :utandim:

Sonuç tatminkar elinize sağlık, keşke hiç müdahale edilmeden tecrübeli bir cam ustasıyla halletseydiniz diye söyleyesim geldi sıfıra sıfır sonuç alınır gibi geldi bana. İlk denemeye göre yine de sonuç güzel :)

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam geçmiş olsun uzun yol taş serüvenlerini maalesef bende iyi biliyorum :utandim:

Sonuç tatminkar elinize sağlık, keşke hiç müdahale edilmeden tecrübeli bir cam ustasıyla halletseydiniz diye söyleyesim geldi sıfıra sıfır sonuç alınır gibi geldi bana. İlk denemeye göre yine de sonuç güzel :)
Cam ustalarının da bundan farklı yaptıkları bir şey yok bence hocam. Geçen çatlaklarda götürdüm 150 lira söğüşlediler üstelik 2 gün sonra çatlak yürüdü gitti :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Cam ustalarının da bundan farklı yaptıkları bir şey yok bence hocam. Geçen çatlaklarda götürdüm 150 lira söğüşlediler üstelik 2 gün sonra çatlak yürüdü gitti :)

Mutlaka geri yürüme olabiliyor tabi ama yine de bir ihtimal diye dedim hocam yoksa denemek, bu şekilde sonuç almak bile takdir edilesi o konuda yanlış anlaşılmayalım :)

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık gardaş ustaya yaptırıp beğenmeme ihtimali var. kendi yaptığınız her zaman 4 4lük.
Yaptığınız yerin üzerine bir uygulama daha yapılabiliyor mu? Bilginiz var mı?

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık gardaş ustaya yaptırıp beğenmeme ihtimali var. kendi yaptığınız her zaman 4 4lük.
Yaptığınız yerin üzerine bir uygulama daha yapılabiliyor mu? Bilginiz var mı?
Valla İngilizce talimatlarda beğenmezseniz son işlemleri tekrarlayın filan yapıyordu.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik faydali bir paylasim olmus. Buyuk olcude gorunum iyilesmis.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Bence gayet başarılı bir sonuç alınmış
:alkis:
Belki tecrübe kazandıkça daha iyi olabilir ama bu sonuç bile gayet tatmin edici :atess:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Geçmiş olsun. Yapılan işlem sonrası çatlağın belirginliği bayağı azalmış gibi. Bakalım zaman içerisinde nasıl bir görüntü oluşacak.