Çıkma Kaputta Polisaj Denemeleri Klpro KLPJ7171

Fatihkandemir

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
400 üstü 3800 ciler basmış forumu cut üstü final yapan arkadaşlar özellikle m3 yapan arkadaşım m700 ile sil ral 9005 boya kodunu güneşe bir çıkar fotoğraf çekiver sana zahmet :)
h9 sonrası görüntü mevcut bu video sizi tatmin etmiyormu ? Orbital makinayla çizik almanın ne mantığı kalıyor ? Sizi bu duruma inandırmak için ne yapmak icap eder ? Desemki spot ışık sizi yanıltıyorlar oda değil kos koca güneş var haresiz yüzey var ama siz inanmıyorsunuz. :)

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
h9 sonrası görüntü mevcut bu video sizi tatmin etmiyormu ? Orbital makinayla çizik almanın ne mantığı kalıyor ? Sizi bu duruma inandırmak için ne yapmak icap eder ? Desemki spot ışık sizi yanıltıyorlar oda değil kos koca güneş var haresiz yüzey var ama siz inanmıyorsunuz. :)
Polisaj da genel yorum yapılmaz her araba da cut sonrası final yemez. Senin anlamak istemediğin nokta aldığın sonuç genel bir sonuç değil tekil bir sonuç. O sonucu ral 9005,kca, ktv de alamazsın sadece orta halli random çiziklerinde alırsın. O yüzden insanlara cut sonrası final de ok diyemezsin.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
400 üstü 3800 ciler basmış forumu cut üstü final yapan arkadaşlar özellikle m3 yapan arkadaşım m700 ile sil ral 9005 boya kodunu güneşe bir çıkar fotoğraf çekiver sana zahmet :)
Her zaman M3 le bitirmedigimi belirttim opak renklerde genelde bitiremiyorum ara kesim isteyebiliyor kesin net bunu yapmak ZORUNDASIN falan da demedim Instagram hesabima girerseniz güneş testleri mevcut bakabilirsiniz.Hemen hemen her yaptığım uygulamayı videolu ve fotolu sekilde işine güvendiğim ve samimiyetine güvendiğim kişilere atıyorum ve birinden de olmamış lafı duymadim.Bu pede göre bile değişiyor her ped ile her boyada aynı sonucu alamadım ben. Zaten M3 konusunda da kesin bişe yazmadım...

DMR

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Pasta olarak koch başarılı bir marka ama ped konusunda maalesef başarılı değil.Şuan elimde menzerna pedler var son derece memnunum tavsiye ederim.
Bende daha sonraki tercihlerimde menzernaya bakıcam, tavsiye için teşekkürler :)
Elinize sağlık,ilk denemenize göre gayet başarılı bi iş çıkmış ortaya.Orbital makinanın minimum hare bırakma özelliğinden faydalanıp temize yakın bi yüzey kalmış.Işık tutmadığınız fotolarda cok net bi vernik tabakası görünüyor bikac derin cizik harici.Son fotolarda ise belli harelenme var.
Yinede ilk uygulamaya göre cok keyifli olmuş bence.
Tekrar elinize sağlık
Sağolun bir dahakine hare giderici ile biraz daha uzun çalışıcam :D
Tebrikler çok güzel olmuş.Emeğinize sağlık.Yeni başlayacak olan benim gibi amatörler için cesaret verici bir çalışma olmuş.
Teşekkür ederim, korkunun ecele faydası yok zaman ve imkan varsa bir yerden başlamak lazım :)
@DMR, hareler mevcut hare giderici ıle bıraz daha calısmanız gerekmıs,ılk deneme ıcın guzel sonuc :alkis:

polısaj tecrubenız yok heralde bu nasıl bır sorudur.. :D sızın mantıga gore cut-fınal yeter oyle mı??bılmıyorsanız yanlıs yonlendırmeyn, opak bı sıyaha yada arkadasın denedıgı renge bı deneyın bakalım bu dedıgınızı gerek var mı yok mu gorelm. :Darkadasın fotolarda hare mevcut hare yok dıyorsanız sozum yok :D
Hare gidericiyi düzgün uygulayamadım galiba, bir dahakine süreyi daha uzun tutucam. Öneriniz için teşekkürler :)
Hiç bilgim yok ama ben de çalışmanızı beğendim emeğinize sağlık. Güzel görünüyor. Biraz daha çalışıp daha hassas uygulamalar yaparak gerçek araca geçebilirsiniz kanımca.
Beğenmenize sevindim teşekkürler :) Ne kadar çok antreman o kadar çok tecrübe kesinlikle, kendi aracımdada denemek istiyorum kendimi hazır hissettiğimde.

DMR

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Ellerinize sağlık öncelikle. Polisajın genel kuralları olduğu kadar özel kuralları da vardır. @CNR Detailing özetlemiş konuyu.

Bundan sonraki uygulama araç üzerinde olur artık :super:
Teşekkür ediyorum :) Polisaj gerçekten çok ayrıntılı bir işmiş, bu konuda bunuda öğrenmiş olduk :) İnşallah araç üzerine geçebilirim. Polisaj yapmak istediğim araç metalik gri renkte olduğu için çizikleri görmek çok zor oluyor maalesef o yüzden yapılan işin farkedilebilir olması biraz zor :confused:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık, orbitalden sonra ince hareler görüyorum. Sanırım pedi pastayla tam doyurmadan çalışmaya başladınız, birden yüksek devire çıkınca kuru kalan yerler çizdi diye düşünüyorum. Farklı bir pede pastayı iyice yedirip daha uzun süre çalışmayı denerdim ben olsam. Yanlışım varsa düzeltin buradan gördüğüm kadarıyla tahmin yürütüyorum sadece. Devamını bekliyoruz :)

DMR

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Ellerinize sağlık güzel uygulama olmuş devamını bekliyoruz:)
Teşekkür ederim devamı gelicek inşallah :)
Ellerinize sağlık, orbitalden sonra ince hareler görüyorum. Sanırım pedi pastayla tam doyurmadan çalışmaya başladınız, birden yüksek devire çıkınca kuru kalan yerler çizdi diye düşünüyorum. Farklı bir pede pastayı iyice yedirip daha uzun süre çalışmayı denerdim ben olsam. Yanlışım varsa düzeltin buradan gördüğüm kadarıyla tahmin yürütüyorum sadece. Devamını bekliyoruz :)
Sağolun, yüksek ihtimalle dediğiniz yüzden dolayı tam anlamıyla işlemi yapamadım, ped sıfır ve büyük olduğu için kullandığım pasta miktarı az geldi. Bundan sonra daha bol bol kullanıcam bakalım nasıl bir sonuç olucak. Fazladan zarar gelmez herhalde :D