Civic hb Hafta Sonu Temizliği

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Arkadaşlar neredeyse haftalar süren yağmurlardan sonra güneşi görünce hemen detay hasretine bir son vereyim dedim.Aynı zamanda yeni aldığım bir kaç ürünü de denemek için sabırsızlanıyordum.Benim için sabahın körü sayılacak bir saatte uyku tutmadı ve arabamı yıkamak için hazırlıklara başladım.
Yine bir kamyon malzeme ile aşağıya taşındım.

Aracım oldukça kirlenmiş ve kedilerin istilasına uğramış durumdaydı.

Neredeyse bir ay önce uyguladığım Turtlewax Wet'n Black lastik parlatıcısından eser kalmamış gibi.
Her zamanki ve olması gerektiği gibi davlumbaz ve jant temizliği ile işe başladım.Temizlik için kullanacağım malzemeler;

Koch Chemie demir tozu sökücü
Cg Diablo
3d orange degreaser
Williams Whell Cleaner
Arexons Fulcron
Ve çesitli fırçalar
Lastikleri bir sonraki korumaya hazırlamak için Orange Degreaser kullandım.

Oldukça kirlenen kaportaya Snow Foam öncesi AutoBrite Citrus Pre Wash uyguladım.

Yaklaşık 5 dk lık bekleyişten sonra AutoBrite Magifoam ile Köpük banyomuza başlıyoruz.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3fmJDv0ORN4[/video]
Magifoam muhteşem bir ön yıkama şampuanı.Gerek araç üstünde tutunuşu gerek köpürmesi ile bana göre 1 numara. Magifoam çalışırken bende lastiklere kova ve fırçalarla dalıp ince temizliklerini yaptım.Magifoam bunun için oldukça yeterli bir süre tanıyor.
Kova yıkamamı yeni aldığım Cg Extreme Wash and Wax ile yapıyorum.Köpürmesi oldukça iyi.Temizlemesi ve parlaklığıda tatmin edici.

Tek kova ve 7 eldivenli yıkamamızı yapıyoruz.

Günün koruma olarak AutoBrite Top Gloss un Snow Foam performansını görmek üzere sizleri videoyu izlemeye davet ediyorum yorum sizin.Bana sorarsanız en optimum performans alacağınız yöntem bu.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mYgebJjrmVs[/video]
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Q9-Cfgjc3nk[/video]
Camları Meguiar's Glass Cleaner ile temizleyip, Lastik parlatıcı olarak yine yeni aldığım Cg Premium Shine Dresing kullandım.Parlaklığı oldukça hoşuma gitti.Yapış yapış da bir yüzey bırakmıyor.Bakalım ömrü ne olacak.

Davlumbazı her zaman favorim olan Cg Bare Bones ile yapıyorum.

Bu günlük benden bu kadar, Allah izin verirse yarın iç, sonra ki günde motora girerim.Buyurun Finaller.

Sağlıcakla kalın....

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Eline sağlık Onur abi. Burdan bakınca baya emrk harcanmış yıkama için, cg wash and wax merek ediyordum bende kısa zamande deniyicem

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık onur yine saglam bir yıkama uygulaması ve konusu olmuş. Detaylı anlatım için teşekkürler

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Abi eline sağlık. Harika temizlik olmuş. Tek kova yedi eldivende ciddisin galiba :) her bölgenin kendi eldiveni var doğrumu anladım??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık abi.

Yıkama dediğin tam da böyle olur ;)

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Eline sağlık Onur abi. Burdan bakınca baya emrk harcanmış yıkama için, cg wash and wax merek ediyordum bende kısa zamande deniyicem
Teşekkürler, kardeşim. Çok kirlenmişti uğraştık biraz.

Eraycan' Alıntı:
Eline sağlık Onur abi mukemmel olmuş
Teşekkür ederim.
Dragstar' Alıntı:
Ellerine saglık onur yine saglam bir yıkama uygulaması ve konusu olmuş. Detaylı anlatım için teşekkürler

Rica ederim, senin izinde gidiyoruz.
Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Can' Alıntı:
Abi eline sağlık. Harika temizlik olmuş. Tek kova yedi eldivende ciddisin galiba :) her bölgenin kendi eldiveni var doğrumu anladım??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet aynen öyle, 7 eldiven her bölge için tek sefer kullanıyorum. Daha güvenli oluyor bence.

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Abi eline emegine sağlık çok güzel olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
ttopak' Alıntı:
Abi eline emegine sağlık çok güzel olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler kardeşim, sizlere layık olmaya çalışıyoruz işte:)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Karın tadını en çok çocuklar çıkardı hesabı lodosun tadını en çok detailingciler çıkardı diyorum :D Çok güzel bir uygulama olmuş. Yalnız kendi evinde detailing yapabilmek büyük bir şans. Bu gidişle evi değiştiricem galiba :) Bir de naçizane önerim eğer mevcut korumanın üzerine bir ürün uygulama alışkanlığınız varsa Nanolex Washcoat veya Gyeon Wetcoat'a da bir bakın derim. Derinlik değil de camsı bir katman verdiği için beyaz arabalar için ideal.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Paian' Alıntı:
Karın tadını en çok çocuklar çıkardı hesabı lodosun tadını en çok detailingciler çıkardı diyorum :D Çok güzel bir uygulama olmuş. Yalnız kendi evinde detailing yapabilmek büyük bir şans. Bu gidişle evi değiştiricem galiba :) Bir de naçizane önerim eğer mevcut korumanın üzerine bir ürün uygulama alışkanlığınız varsa Nanolex Washcoat veya Gyeon Wetcoat'a da bir bakın derim. Derinlik değil de camsı bir katman verdiği için beyaz arabalar için ideal.
Teşekkür ederim. Evin önünde yapabilmek için bayağı düzenleme yaptım ama güzel oldu.
Wet coat kullanıyorum arada fakat tek bir ürün bizi keser mi, hayır hepsini denemek lazım:)
Aslına bakarsan autobrite top gloss aynen dediğiniz tarzda, derinlik yok fakat camsı parlaklığı yüksek.
Nanolex i bir ara deneyeceğim halihazırda stoğumda yok. Hayret:)
serdar8424' Alıntı:
Eline sağlık temizlik güzel olmuş ;)
Teşekkür ediyorum.

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@onurçiko ellerine sağlık. güzel emek verilmiş ve karşılığı alınmış.

newest

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
onurçiko Onur ellerine sağlık. "Yine bir kamyon malzeme ile aşağıya taşındım." cümlesinden sonra derin bir nefes aldım. Sanki ben taşıyormuşum gibi geldi. Arabayı yıkamak değilde bu ön hazırlık beni çok yoruyor. Bitince de toplaması bir dert. Evin garajını düzenleyemedim kapıda yıkıyorum. Garajı düzenleyeceğim günü dört gözle bekliyorum. Düzenledikten sonra şöyle yayıla yayıla bir araba yıkasam diye hayal kuruyorum. 

Onur ön yıkama köpüğü Auto magifoam un hangi ürünü. Foam Lance ne kadar koyarak bu köpüğü elde ettin. Ben bi türlü bu köpüğü yakalayamıyorum.  . Birde Banana sanki korumayı maskelemiş sanırım. Bana pek hydrofobik gelmedi pek.  Yanılıyor muyum. Yoksa huyumu bu.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
MuratYARDIM' Alıntı:
@onurçiko ellerine sağlık. güzel emek verilmiş ve karşılığı alınmış.
Teşekkür ederim Murat.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
newest' Alıntı:
onurçiko Onur ellerine sağlık. "Yine bir kamyon malzeme ile aşağıya taşındım." cümlesinden sonra derin bir nefes aldım. Sanki ben taşıyormuşum gibi geldi. Arabayı yıkamak değilde bu ön hazırlık beni çok yoruyor. Bitince de toplaması bir dert. Evin garajını düzenleyemedim kapıda yıkıyorum. Garajı düzenleyeceğim günü dört gözle bekliyorum. Düzenledikten sonra şöyle yayıla yayıla bir araba yıkasam diye hayal kuruyorum. 

Onur ön yıkama köpüğü Auto magifoam un hangi ürünü. Foam Lance ne kadar koyarak bu köpüğü elde ettin. Ben bi türlü bu köpüğü yakalayamıyorum.  . Birde Banana sanki korumayı maskelemiş sanırım. Bana pek hydrofobik gelmedi pek.  Yanılıyor muyum. Yoksa huyumu bu.
Teşekkür ederim. Hiç sorma malzeme taşıması çıkarması arabayı yıkamaktan daha çok yoruyor beni. Hele bugün ne kullansam stresi ayrı birşey. Yakında rüyasına yatacam o derece. 
Magifoam ultimate pre wash kullandım. 150ml yada belki biraz daha fazla koydum.
Valla auto brite top gloss ilk defa kullandım, onun huyu bu demek. Bir dahaki yıkamada farklı bir şampuan ve ürün kullanıp kıyaslama yapacağım.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
_CaN_' Alıntı:
@onurçiko  abi üzerinde ki tulum mu :D
Evet kardeşim, soğuklarda iyi oluyor, yoksa kıçım, başım açılıyor.Çatal görünüyor:)