Civic hb İç Temizlik

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Dün yaklaşık 1 aydır temizlemeye vakit bulamadığım aracımın iç temizliğini yaptım,Havalar malum yağmur çamur.Dışı kadar iç kısımlarda oldukça kirleniyor.
Ben aynı gün iç-dış yıkama yapamıyorum.Vakit yetmiyor genelde yada artık yorulup iç temizliği yarın yaparım diyip bırakıyorum.
Öncelikle kirli halimizi ortaya koyalım.

Biraz kirliyiz diye evden philips maratonu getirdim.Daha hızlı çalışayım diye.

Dışada pas pasları çırpıp tamizliklerini yapıyoruz.Önce süpürüp kaba kirlerinden kurtulduktan sonra VP carpet cleaner ile fırçalıyorum.
Öncesi;

Sonrası;

İç tarafta önce pedal takımının temizliği ile başlıyorum.3d orange deagraser ve VP detay fırçası iyi bir ikili oluşturdu.

Paspas altlarını, koltukları, bagajı ve dip bucak her yeri süpürdükten sonra VP Carpet Cleaner i mikrofiber beze sıkıp koltukları sildim.Koltuklar çok kirli olmadıkları için fırçalamaya gerek kalmadı.Aynı şekilde kapılarda buluna kumaş kısımlarıda vp cc ile silip geçtim.
Konsol ve plastik alanlarda tozlarla mücadele ekibi marflo yumuşak fırça ve Vp detay fırçası ile araladada derelerde kalan tozardanda kurtulduk.

Plastik kısımlarda aşırı bir kirlenme olmadığından apc ile temizlik yapmadım direk spritz kullanarak hem temizlik hem koruma yaparak iç temizliği bitirmiş oldum.Bagajdan konsola kadar bütün plastik akşam spritz ile geçildi.Aslında yapmak istediğim bir kaç şey eksik kaldı, nedir onlar; Direksiyonu apc ile temizleyecek ve deri koruma ürünü sürecektim, piano black kısımlara zymöl detail wax uygulayacaktım ve koltuklara gyeon fabric coat uygulayacaktım fakat sevgililer günü nedeniyle ve boşanma korkusundan kısa kesmek durumunda kaldım.Artık bir dahaki sefere.
Final fotolarıyla başbaşa bırakıyorum sizi.Umarım beğenirsiniz.

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Maşallah abi eline sağlık. Walla bende arabanın içini paklayınca daha bi rahat oluyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Eline sağlık abi güzel olmuş iç temizlik.

Valet Pro Carpet Cleaner'ı kaça kaç sulandırdın ?

emredkmn

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık hocam. Yalnız şöför koltuğunun sol dışta kalan kısmında ufak bi leke kalmış bilginize

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Onur abi güzel temizlik olmuş paspaslar kendine gelmiş eline sağlık.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
RecepGürışık' Alıntı:
eline sağlık abi çok güzel olmuş
Teşekkürler kardeşim
Detail Guy' Alıntı:
Eline sağlık abi güzel olmuş

Teşekkürler kardeşim
Atocan' Alıntı:
Maşallah eline sağlık abi çok güzel olmuş
Teşekkür ederim
aLmera41' Alıntı:
Teşekkür ederim
Can' Alıntı:
Maşallah abi eline sağlık. Walla bende arabanın içini paklayınca daha bi rahat oluyorum.

Aynen, teşekkür ederim
_CaN_' Alıntı:
Eline sağlık abi güzel olmuş iç temizlik.

Valet Pro Carpet Cleaner'ı kaça kaç sulandırdın ?
Teşekkür ediyorum, 1e50-80 arası yapiyorum, aslında ölçmuyorum göz kararı.
emredkmn' Alıntı:
Elinize sağlık hocam. Yalnız şöför koltuğunun sol dışta kalan kısmında ufak bi leke kalmış bilginize
Teşekkürler, evet o leke gecmedi ya fazla da ustune gitmedim bende.
umrdmr' Alıntı:
Eline sağlık Onur abi güzel olmuş.
Teşekkürler kardeşim
serdar8424' Alıntı:
Onur abi güzel temizlik olmuş paspaslar kendine gelmiş eline sağlık.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim kardeşim

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık onur sensei detay bitince evin önündeki koltuklara oturup izlemesi çok keyifli oluyordur.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Dragstar' Alıntı:
Ellerine saglık onur sensei detay bitince evin önündeki koltuklara oturup izlemesi çok keyifli oluyordur.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Onları özellikle o iş için çektim oraya.Nargile yakıp kahve alıp eserimi seyrediyorum  :cool:

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Eline sağlık Onur abi yine on numara beş yıldız bir uygulama olmuş

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bugün arabanın içiyle ilgileneyim dedim, dışını yıkayacak vaktim olmadığından.Ki zaten iç temizlik vaktide çoktan gelmişti.
Bu sefer aracı süpürmek için tamamen Black and decker i kullandım.Büyük süpürme makinasını indirmedim.Black and decker da yeterli oldu.

Paspasları çıkarıp süpürüp, Valet Pro Carpet Cleaner ile fırçalayıp temiz bir şekilde kenara bırakıyoruz.

Zemin halısı temizliği ile devam ediyorum, ççok kirli de değildi çıkçası ama yinede carpet cleaner ile bi fırçaladım.

Koltukları Grates mağazasından yeni aldığım banyo eldiveni ve carpet cleaner ile temizledim.Banyo eldiveni oldukça iyi temizliyor ve pratik oluyor.Her yere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.Tavsiye ederim.

Pedal takımının çaumurunu Arexons Fulcron ile temiledim.

Toz almak için yumuşak marflo fırçaşından oldukça memnumum.Onun boyunun yetmediği yerlere Valet pro fırçaları ile giriştim.

Bir kaç  cam dibinde filmlerini sökünce kalan yapışkan izleri  vardı, ulaşamıyordum.İpa ile de ulaşsamda geçirememiştim.M700 ile denedim, kendisi gayet iyi çalıştı ve bu izlerden de kurtuldum.

Aslında kirlilik durumu çok olmasada, sadece tozlanma olsada söyle APC ile beze sıkarak bir geçiş yaptım.

Araçta bulunan piano back yüzeyler, parlak olan yüzeylere ve farklı plastik olan yüzeylere Zymöl Detail Wax uyguladım.

Direksiyon ve vites topuzu haricinde deri ürün yok arabada, onlarada Meguiar's gold class deri koruyucu kullandım.

Plastik aksamlarda korum olarak Sonax Cocpithfalanfilan Mat Efeckt kullandım.Verdiği mat finish oldukça güzel.Toz tutma olayı yok.

Kapı iç lastiklerinde aşağıdaki ürünü kullanıyorum bitsin diye ,almıştım zamanında.

Camlarımızı Meguiars Glass Cleaner ile yapıyorum.En favori cam ürünüm.Kokusu ve temizliği çok başarılı.

Temizlik ve koruma işlemleri bitti, Son olarak kokumuzu kullanacağız.Ondan önce bir final resmi mahiyetinde bir resim.

Yine galoşlarımızı koyalım arabaya pis adamı ya bindirmem ya galoş takar :D

Koku olarak Bu sefer Poorboys tercih ettim, Kokusu ve ömrü fena değil ama en beğendiğim özelliği dezenfektasyon yapıyor olması.

içeri ve daha çok paspaslara sıkıp klimanın devirdaim tuşun basıp kokunun içeride iyice sürküle olmasını bekliyorum bir kaç dakika.

Bu günlük bu kadar beyler.