Dalida/plenty Carnauba Paste Wax Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bu ürünü Ocak başında Bim'den almıştım. 5 TL'ye carnauba'lı cila olur mu olmaz mı diye merak etmiştim. Videodan da göreceğiniz gibi ürünün içeriği değişik bir kıvamda nasıl yazayım macundan hallice işte, içerik çok çok az, koku yok yani bildiğimiz carnauba kokusu veya herhangi bir cila çağrışımı yapabilecek kokusu yok, sürer sürmez kurumaya başlıyor ve yüzeyden silmesi tam bir baş ağrısı, 30dk'da falan kaputtan anca silebildim, canım çıkmıştı.

Boncuklanma neredeyse yok denecek kadar az, yüzey hiç kaygan hale gelmiyor. Bu ürün pasta ise çizikleri de gidermiyor. Neyseki sadece 5 TL vermiştim. 5 TL'ye yüzeyde boncuklanma bile olsaydı diyecektim ki yerli retim 5 TL'ye cila bile yapmışlar ama olmadı.

alper_c

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
Bu tip pasta-cila urunlerinden lisedeyken (sene95-98gbi) kullanirdim, bu urun el kullanimina uygun bir pasta aslinda, icinde cila ozelligi de mevcut, matlaşmis boyayi bu pasta cila ile ovalaya ovalaya silerdik, saglam kol kuvveti istiyor, mat katmani kaldirinca araba parlardi :) wax gibi surup kuruyunca silmeye calistiysaniz sonuc alamamis olmaniz lazim :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
alper_c' Alıntı:
Bu tip pasta-cila urunlerinden lisedeyken (sene95-98gbi) kullanirdim, bu urun el kullanimina uygun bir pasta aslinda, icinde cila ozelligi de mevcut, matlaşmis boyayi bu pasta cila ile ovalaya ovalaya silerdik, saglam kol kuvveti istiyor, mat katmani kaldirinca araba parlardi :) wax gibi surup kuruyunca silmeye calistiysaniz sonuc alamamis olmaniz lazim :)
Carnauba lafına aldandım. Niyetim, bütçesi olmayanlar içinde bir ürün bulabilmekti bu sefer olmadı :(

alper_c

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
SubaruOutback' Alıntı:
alper_c' Alıntı:
Carnauba lafına aldandım. Niyetim, bütçesi olmayanlar içinde bir ürün bulabilmekti bu sefer olmadı :(
Yinede incelemeniz icin cok tesekkurler, en azindan bu urunu wax niyetine almak isteyenlere ornek olur :) wax incelemelerinizin devamini dort gozle bekliyorum :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
alper_c' Alıntı:
SubaruOutback' Alıntı:
Yinede incelemeniz icin cok tesekkurler, en azindan bu urunu wax niyetine almak isteyenlere ornek olur :) wax incelemelerinizin devamini dort gozle bekliyorum :)
Sanki yokmuş gibi bir dolu ürün aldım. Biraz aksilikler oldu umarım daha da aksilik olmazda kaldığım yerden paylaşıma devam ederim. Birde hemen her çektiğim videoyu yayınlamıyorum. Ürünü iyice öğrenmeye çalışıyorum sonudna içime siniyor paylaşıorum o yüzden de bazen geç paylaşım da oluyor :(

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Karnauba oba çok iyi ya hemen alayim bir koli nedri bu arkadaş o değilde üstad eline sağlık üşenmemiş test etmişsin @SubaruOutback

Moderatör tarafında düzenlendi:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu ürünü bende görmüştüm, 5liraya ''karnauba'' mı olur lan deyip bırakmıştım. İsabet olmuş.
Azcık bi parafin falan damlaysaydınızda bari boncuk yapsaydı:)
Eline sağlık, belki dayanamaz denk gelir alırdım, 5 liradan kurtardın beni

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
onurçiko' Alıntı:
Bu ürünü bende görmüştüm,  5liraya ''karnauba'' mı olur lan deyip bırakmıştım. İsabet olmuş.
Azcık bi parafin falan damlaysaydınızda bari boncuk yapsaydı:)
Eline sağlık,  belki dayanamaz denk gelir alırdım, 5 liradan kurtardın beni
5 TL 5 TL'dir :)

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@onurçiko" TurtleWax vereyim sana :)

Bugün Koçtaş'ta TurtleWax için stant açmışlar. Bir de Anadol koymuşlar turuncu renk. Arabayı nerede boyadılarsa pütür pütürdü. İçimden "sizin yapacağınız tanıtıma... diye geçirdim.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Hakan abi. Ürün sadece isminde karnubalı demek. Ne koydular acaba içine. 5 liraya gerçi hiç bişi alınmıyor ama :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler :)

5 liraya kabının maliyeti vardır zaten :D

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bizzat sesli güldüğüm yeri dakikasıyla birlikte paylaşıyorum :):):)

https://www.youtube.com/watch?v=4syWw8u-lwk&feature=youtu.be&t=388

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
umrdmr' Alıntı:

Ben de sesli güldüm uzun süre şimdi izleyince, kaçırmışım orayı.Bir yıkılmışlık, büyük bir çöküntü ile başlayan ses tonu yavaş yavaş kızgınlığa dönüşüyor :mad: hani video da değilde videoyu kapatınca dediklerini duyar gibi oldum.Seni icat eedeninde, üreteninde, piyasaya süreninde...... :D

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler bende test çinli wax almıştım bugün marka bir waxla test edeyim

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
onurçiko' Alıntı:
umrdmr' Alıntı:

Ben de sesli güldüm uzun süre şimdi izleyince, kaçırmışım orayı.Bir yıkılmışlık, büyük bir çöküntü ile başlayan ses tonu yavaş yavaş kızgınlığa dönüşüyor :mad:  hani video da değilde videoyu kapatınca dediklerini duyar gibi oldum.Seni icat eedeninde, üreteninde, piyasaya süreninde...... :D
Valla aşağı yukarı benzer şeyler içimden geçti :mad:

Dragstar' Alıntı:
İnceleme için teşekkürler bende test çinli wax almıştım bugün marka bir waxla test edeyim

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Çinlilerden benimde alasım var ama önce eldekileri biraz eritmem lazım.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
umrdmr' Alıntı:

Yıkım anı

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
umrdmr' Alıntı:

Videoyu yeni gördüm, karnım ağrıdı cidden :D

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Hakan inceleme için teşekkürler, ürün ortada, sonra da niye yerli malı olmuyor diyorlar al işte. Bir gaz yağı falan koyun, hadi olmadı gliserin bari koy yani dimi :D

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
serdar8424' Alıntı:
Hakan inceleme için teşekkürler, ürün ortada, sonra da niye yerli malı olmuyor diyorlar al işte. Bir gaz yağı falan koyun, hadi olmadı gliserin bari koy yani dimi :D
Niye olmuyor bilemiyorum ama niyetimde zayıf ürünleri bulmak değil. Bari carnauba kokusu koysalardı. Hiç bugüne kadar cile kullanmamış olanlar bu üründen aldıysa ve kullandıysa muhtemelen halen silmek ile uğraşıyorlardır.