Farlardaki miğde bulandıran çizikler

Burki54

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Sakarya
Abilerim arkadaşlarım. Aranıza Sakarya’dan katılıyorum, adım Burak. Geçtiğimiz nisan ayında ilk arabamı aldım, ufak tefek problemleri var dış kaportasında zamanla kendimi kasmadan kendi halledebildiğim eksiklerini halledicem , halledemediğimiz eksiklikleri hallettiricem inşAllah. Farlarım kötü bir görünüme sahip bu kötü görüntüden kurtulmak istiyorum. Aracımı ilk aldığımda camlarına film çektirirken birde farlarımıda parlattırayım dedim fakat işi yapan arkadaş işin ehli birisine benzemiyordu bir heyecanla onlarıda yapmasını istedim ama çıkan sonuç beni tatmin etmedi. Arkadaş farlarda vernik olduğunu ve bu verniklerin çıkmayacığını farın en son olurunun resimdeki gibi olduğunu söyledi benide karalar bağladı. Çin’den far camını buldum fakat kargo üründen pahalı vede orjinal değil. Sizce bu farlar adam olurmu? Zımparalayıp hangi pastayı kullanmalıyım ve zımpara kalınlığı kademe kademe nasıl olmalı siz değerli abilerim arkadaşlarımdan bir tavsiye rica ediyorum hayırlı günler... 7035FC33-180A-40BF-A1E8-7123E3DE544B.jpeg EBD4E689-0038-4763-A5E9-96AA6B6D070E.jpeg BF232CF5-6A9F-4CDB-9D18-5B912BE97ABD.jpeg FAE0299D-CCA3-4108-B76A-38F3AFC73041.jpeg

Ekli dosyalar

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
600 den başlayıp sırasıyla 3000 zımpara ile bitirip üstüne cutting bir pasta uygularsaniz yeni gibi olacaktır.

starex katarak ameliyatı
Linkteki uygulama size referans olur.

Burki54

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Sakarya
O
600 den başlayıp sırasıyla 3000 zımpara ile bitirip üstüne cutting bir pasta uygularsaniz yeni gibi olacaktır.

starex katarak ameliyatı
Linkteki uygulama size referans olur.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum deneyeceğim farlardaki çizikler sanki geçmez gibime geliyor ümitsizliğe kapılıyorum vede far plastiğine daha önce polisaj yapıldığı için inceltip plastiği yok ederim diye korkuyorum polisaj makinem gelince tavsiyelerinizi uygulamaya geçireceğim tekrar teşekkürler...

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Zımpara ve polisaj ile tertemiz olur siz bile şaşırırısınız
Üzerinde elinize gelmeyen ama yakından bakınca plastik içinde kılcal çizikler kalır ancak üstünde katman olusturmus o hali sona erer daha önce bir micrada bu sekılde sonuc aldık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
zımpara polisaj ile epey düzelir bencede eski bi calismamdan örnek resim atayım 800 zımpara ile başladım 3000 ilebitirdim

bu şekilde finish elde ettim

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burki54

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Sakarya
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler bugün bir arkadaşımla verilen tiyolardan yola çıkarak uyguladık 600’den 3000’e sıra sıra elde edilen sonuç bu memnun kaldım fakat gece aracı garaja park ederken farlar açıkken baktım yakından ele gelen pürüzlü noktalar ve inçe çizikler belli oluyordu buna şükür diyip şimdilik kapattım defteri pasta işlemini yaptıktan sonra herhangi bir koruyucum olmadığı için süremedim. Kendime çeyiz düzmek istiyorum buda biraz zaman alıcak değerli vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim yaptığınız uygulamaları heyecanla takip ediyorum saygılar... 59A01521-F00B-46D0-8AAC-8E84CF8F03C5.jpeg 83D62907-FCA6-44F2-A2E2-CB0A0C8D5C07.jpeg

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eski halinden çok daha iyidir, bir koruma uygulayın yoksa çok çabuk eski haline döner.

Yasin.Dogan

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler bugün bir arkadaşımla verilen tiyolardan yola çıkarak uyguladık 600’den 3000’e sıra sıra elde edilen sonuç bu memnun kaldım fakat gece aracı garaja park ederken farlar açıkken baktım yakından ele gelen pürüzlü noktalar ve inçe çizikler belli oluyordu buna şükür diyip şimdilik kapattım defteri pasta işlemini yaptıktan sonra herhangi bir koruyucum olmadığı için süremedim. Kendime çeyiz düzmek istiyorum buda biraz zaman alıcak değerli vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim yaptığınız uygulamaları heyecanla takip ediyorum saygılar... Ekli dosyayı görüntüle 1453 Ekli dosyayı görüntüle 1454
Eline sağlık güzel olmuş. Önceki halinden çok iyi.

@onurçiko Zımparalanarak aşındırılmış, alttan temiz yüzeyin ortaya çıkarılmasından sonra yüzeyin yeniden eski haline dönmesi de çok garip. Demekki plastiğin yapısı bozuluyor.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sonuc iyi duruyor arka plandaki plastik siyah olduğu için göze çok batıyodur çizikler bunun dışında hala pütürlü yer varsa o kısımda zımpara daha iyi yapılabilir cunku zımparadan yuzeydeki pürüzleri almayı bekleriz

Bir süre bu şekilde kullanılsın korumayı yapıp devam eden zamanda sonuca tekrar bakılabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Eline sağlık güzel olmuş. Önceki halinden çok iyi.

@onurçiko Zımparalanarak aşındırılmış, alttan temiz yüzeyin ortaya çıkarılmasından sonra yüzeyin yeniden eski haline dönmesi de çok garip. Demekki plastiğin yapısı bozuluyor.
Aslında zımpara ile aldığımız yüzey, farın dış kısmında olan vernik katmanı, boyadaki gibi bir vernik var sert. Arka stoplarda yoktur bu kaplama mesela

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Koruma olarak ne önerirsiniz? Starexteki Çin işini önerirmisiniz?
Çin işi nano olur. Bu tür ürünler şeffaf plastik yüzeyde iyi çalışıyor Far üzerindeki pürüzleride az düzeltir (kapatır) sararmayıda büyük ölçüde azaltmış olursunuz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Bayaa fark etmiş
Maalesef plastik farların kaderi bu
O yüzden cam farımı çok seviyorum

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler bugün bir arkadaşımla verilen tiyolardan yola çıkarak uyguladık 600’den 3000’e sıra sıra elde edilen sonuç bu memnun kaldım fakat gece aracı garaja park ederken farlar açıkken baktım yakından ele gelen pürüzlü noktalar ve inçe çizikler belli oluyordu buna şükür diyip şimdilik kapattım defteri pasta işlemini yaptıktan sonra herhangi bir koruyucum olmadığı için süremedim. Kendime çeyiz düzmek istiyorum buda biraz zaman alıcak değerli vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim yaptığınız uygulamaları heyecanla takip ediyorum saygılar... Ekli dosyayı görüntüle 1453 Ekli dosyayı görüntüle 1454
Önceki haline göre güzel bir düzelme elde etmişsiniz.

Koruma yapmayı ihmal etmeyin. Eski haline dönmesi kolay olacaktır koruma olmadığında.