Fiat Egea HB Mirror Ege Mavisi Detailing

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Arkadaslar Merhaba Nasilsiniz?

Bugün kü Aracimiz Arkadaşimin Fiat Egea HB araci Egea yi 1 hafta önce aldi alir almaz da ve Solugu bende almak istedi ben de müsaittim kirmadim ve İslemlere başladik :)

Aracin Sol Arka Kapisi yeni boyanmis ve komple Portakal kabugundan aracin derinligini gormek mümkün bile degildi ilk önce Zimparalama islemi ile başlayip Finale dogru ilerledik Bol Resim Görselli Uygulama sizlerle.

Kullanilan Malzemeler

AutoBrite Magifoam
Auto Brite Citrus Pearly
Meguiars Wheel Brightener
Angelwax Revelation
Turtle Wax Black in A Flash
Shiny Garage Smooth Clay
Valet Pro Advanced İnterior Cleaner
Fraber Aktiv-E
Sonax Ex Cut 5/5
Sonax SP 04/06

Zymöl Creame Wax

Uygulama Aşamasi

Kova Sampuani olarak AB nin Citrus Pearly Tercih ettim gayet güzel

Demirtozu Temizligi icin Jantlarda ve Kaportada Angelwax Revelation kullandim.

Kil Uygulamasi icin Shiny Garage Smoot Clay ve Orta Sert bir kil kullandim

İç Detay icin Fraber Aktiv E kullandim gercekten ben cok begendim köpük kivamda olmasi ve kururken sulanmamasi cok iyi tekrar dan siparis e ekledim :) Kesinlikle Yagli bir gorunum birakmiyor Yari Mat Seviyesinde Ne parlak ne Mat ikisinin ortasi bir kalicigi var.Son Resimde Öncesi Sonrasi vardir.

Koltuklar Temizdi Vakumla Cekip Yüzeysel Olarak Valet Pro Advanced İnterior Cleaner ile geçtim bu ürünüde gercekten cok begeniyorum.

Polisaj Aşamasi

Arac ta Agir çizikler yok yikamaya bagli firca çizikleri mevcut

Cutting için Sonax Ex Cut 5/5 Yeterli Geldi buna uygun Orta Sert Mafra Yün Ped Kullandim.Hologram Yok denecek kadar az Pasta gayet güzel

Hemen Arkasindan Sonax SP 04/06 gectim Bu ürün kendi Kategorisinde belkide en basarili olani :)
Buralarda Yardima dostum @Ayazkahraman geldi Orbital ile devam etti :sevilenx:

Tekrardan Aracimiz i yikadik Koruma olarak Zymöl Creame Wax i kullandik Begendigim güzel bir ürün hemen öncesinde yüzey Temizligi icin M700 le gectik Aerosol olan incok begeniyorum belki 20 ye yakin tüketmisimdir.

Dış Plastik Aksam icin Turtle Wax in Black A Flash ürün güzel daha önceden kullandigim bir üründü.

Biraz Öncesi ve Sonrasi Resimler hangisi hangisiydi biraz karistirdim idare edelim İslemler 15 saat sürdü :)

Final Resimleri Sizlerle

Mehmet55

Usta Detaycı
Üye
Maşallah sefa hocam sonax pastaların fotografını görmemizle uygulama yapıp bize göstermeniz 48 saati geçmemiştir:)) eline sağlık merak ettiğim pastalardı. Final fotograflarına dicek yok zaten:)

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Araba fiyatının üstüne 10.000tl daha koymuş :)
Elinize emeğinize sağlık
Tesekkurler Hocam Elimizden geleni yaptik :)

Kardesim Eline Saglik İlk Defa Sen yaparken yaninda oldum gercekten Harika ve Temiz calisiyorsun begendim ufak bir yardimim dokunduysa ne mutlu bana :) Sahibi arkadas ta bayagi mutlu oldu farki görünce
Adamin Kralisin Gelmene cok sevindim sayende 2 saat erken bitirdik Tesekkur ederim :)

Maşallah sefa hocam sonax pastaların fotografını görmemizle uygulama yapıp bize göstermeniz 48 saati geçmemiştir:)) eline sağlık merak ettiğim pastalardı. Final fotograflarına dicek yok zaten:)
Daha gün yüzüne cikmamis cok güzel ürünler var hocam hepsini zaman la ortaya cikaracagim insallah Tesekkur ederim guzel yorumun icin :)

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Tam nazar boncuğu :nazar::nazar:
Eline sağlık hocam
Kombinasyonlar harika işçiliğe diyecek söz yok zaten:)

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Tam nazar boncuğu :nazar::nazar:
Eline sağlık hocam
Kombinasyonlar harika işçiliğe diyecek söz yok zaten:)
Tesekkurler hocam sagolun :)

@Sefa46 Sefa, emeğine ve paylaşımına sağlık :) Black in Flash'a su testi yaptın mı? Bende 2 tane var halen kullanmadım. Subaru'ya kullanasım var. Ömrü nasıl ?
Abi tesekkurler Valla ben Parlakligini seviyorum 3/4 Hafta kaliciligi var diye hatirliyorim bende nerdeyse 1,5 senedir kullanmiyordum denk geldi bu aracta takip ederim su testi de yapmadim.hic :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Tesekkurler hocam sagolun :)

Abi tesekkurler Valla ben Parlakligini seviyorum 3/4 Hafta kaliciligi var diye hatirliyorim bende nerdeyse 1,5 senedir kullanmiyordum denk geldi bu aracta takip ederim su testi de yapmadim.hic :)
O zaman hazır aklıma yeniden gelmişken. Önce TW'yi tüketeyim. Malum, auto finesse revive uyguluyalı 1 aydan biraz fazla oldu. Zaten dibinde kalmıştı. Onu Duster'a boca ederim. Geçen gün de Plenty'nin lastik parlatıcısını tükettim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerine sağlık çok keyifli bir uygulama olmuş. Finalleri çektiğiniz yer ayri bir hava katmış yansımalar şahane. Güle güle kullansın sahibi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Egeayı sevdirdin komutanım maşallah yanıyor yine :)
Kardesim Tesekkur ederim :)

Ellerine sağlık çok keyifli bir uygulama olmuş. Finalleri çektiğiniz yer ayri bir hava katmış yansımalar şahane. Güle güle kullansın sahibi
Kardesim tesekkurler guzel yorumun icin :)

Aaahhh ahh vernik izin verse ben de dalıcam mavişe de vernikle anlaşamıyoruz. İmrendim vallahi ellerin dert görmesin maşallah harika olmuş
Abi Tesekkur ederim :)

Ellerine sağlık. Finaller çok hoş olmuş. Uygulama ve ürünlere zaten söylenecek bir şey yok :nazar: Fraber Activ E merak ettiğim bir üründü beni masrafa soktuğun için teşekkürler :sırıtan1:
Adem hocam tesekkurler Fraber i ben cok begendim 1 tane daha aldim kesinlikle basarili ve cok kullanisli bir ürün :)

Ellerine sağlık @Sefa46

Hemen bir soru TW Black a Flash'ı nereden buldun?
Abi Tesekkur ederim bende uzun zamandır var di sanki Shell den almistim diye hatirladim Kazim Karabekir Shell den @Nobran iyi bilir oralari :D

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Sefa hocam eline emeğine sağlık çok güzel bir uygulama olmuş. :)

Sonax SP Serisi Profiline pastalar Rotary makineler için üretilmiş,
Diğer EX-04-06 gibi EX Profiline serisi pastalar da Orbital makinelere özel üretilmiş diye biliyorum. [EX=Excenter(orbital)]

Sonax senin gibi profesyoneller için güzel bir broşür hazırlamış aşağıya onu bırakıyorum. Çok fazla ürün olduğu için uygulamacılara kolaylık olsun diye yapmışlar ve bence gayet de güzel bir broşür.