Flowey T52 İncelemesi

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bugün arabayı temizlerken Flowey T52 Deox Premium ürününü jantlarda kullanmak istedim. Daha önce @FloweyTurkiye instagram sayfasında dikkatimi çekmişti.

http://instagr.am/p/BvhkZ-oFewA/
Ürünü kullanmak istediğimde @Atocan bir tereddüt etti. Ürün asidik ve kesinlikle camlara temas ettirilmemesi gereken endüstriyel temizlik ürünü. Hadi bina önündeki fayansta bir deneyelim dedik.

Ürünün normalde 1/2 ila 1/10 arasında sulandırılması gerekiyor. Bu kadar asidik olduğunu görünce 1/20 sulandırıp Kwazar Venus Super Pro+ HD Acid ile jantlara uyguladık. Bu oranda bile kirlerin kökünü kuruttu. Biraz da fırçalamak gerekti.

1/10 oranda ve @FloweyTurkiye nin instagram sayfasında da paylaştığı gibi araca takılı olmayan jantta ve foam lance ile çok daha iyi iş çıkaracağını düşünüyorum.

Foam lance ile araca kesinlikle uygulamayınız çünkü ürünün camlara temas etme ihtimali olacak.

Bu kadar asidik olması da zamanla metalde korozyon oluşturabilir.

ali.guler

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İnceleme için çok teşekkür ederim. 1:20 uygulayarak büyük ölçülü cam temizliği yapan endüstriyel uygulamacılar var. Dış cephe camlarındaki yoğun, kalıplaşmış ve hatta eskimiş kireç ve toz lekelerini Flowey T52 ile temizliyorlar. Sorun oluşturmaz.

Flowey T52'nin diğer asidik ürünlerden en önemli farkı güvenli temizleyici olmasıdır. "ÖLÜM TEHLİKESİ" taşımayan tek asidik temizleyicidir.

Tekrar teşekkürler.
Selamlar

Son düzenleme:

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
İnceleme için çok teşekkür ederim. 1:20 uygulayarak büyük ölçülü cam temizliği yapan endüstriyel müşterilerimiz var. Dış cephe camlarındaki yoğun, kalıplaşmış ve hatta eskimiş kireç ve toz lekelerini Flowey T52 ile temizliyorlar. Sorun oluşturmaz.

Flowey T52'nin diğer asidik ürünlerden en önemli farkı güvenli temizleyici olmasıdır. "ÖLÜM TEHLİKESİ" taşımayan tek asidik temizleyicidir.

Tekrar teşekkürler.
Selamlar
Risk kullanana ait sonuçta. Kılavuzunda “UYARI: T52 DEOX PREMIUM'u cam yüzeylerde kullanmayın!” ibaresi mevcut.

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Test için teşekkür ederiz. Bu arada cesaretin içinde tebrik ediyorum ben fayanstaki testi gördükten sonra bırak jantlarda denemeyi bagaja bile koymazdım ürünü :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, güzel test olmuş, bende alacaktım ama kalmamıştı üründen. Çok dikkatlı kullanmak lazım ürünü bekletmeye gelmez.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Bu tarz asidik ürünler yerine tercihim kostik oranı az olan fırçasız yüksek konsantre temizleyicilerden yana olurdu.İnceleme için teşekkürler,.

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bu tarz asidik ürünler yerine tercihim kostik oranı az olan fırçasız yüksek konsantre temizleyicilerden yana olurdu.İnceleme için teşekkürler,.
Kostik ile asidik tamamen farklı şeylerdir. Kostik aşındırıcı özelliği barındırır ki bence hiç tercih edilmemeli. Asidikten kasıt ise pH değeri. Konsantre ise seyreltilebilir anlamı taşır.

Şahsen ne demek istediğinizi anlayamadım ve tercih olarak ürün belirtmeniz daha anlaşılır olurdu.

melo15

Çaylak Detaycı
Üye
@Murat İnceleme için elinize sağlık, jantların kirli hali benim jantların temiz halinden daha temiz bu arada.:kop:

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Kostik ile asidik tamamen farklı şeylerdir. Kostik aşındırıcı özelliği barındırır ki bence hiç tercih edilmemeli. Asidikten kasıt ise pH değeri. Konsantre ise seyreltilebilir anlamı taşır.

Şahsen ne demek istediğinizi anlayamadım ve tercih olarak ürün belirtmeniz daha anlaşılır olurdu.
Demek istediğim şu yani asidik bir ürün yerine daha az aralıklarla ph yüksek hatta kostik kullanmak bana daha mantıklı geliyor nedense asidik ürünler kullandığımda kendimi değişik bir risk olarak görüyorum :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Demek istediğim şu yani asidik bir ürün yerine daha az aralıklarla ph yüksek hatta kostik kullanmak bana daha mantıklı geliyor nedense asidik ürünler kullandığımda kendimi değişik bir risk olarak görüyorum :)
Kostik çok daha zararlı bir ürün. Asidik olması zarar vereceği anlamına gelmez. Asidik şampuanlarda var kullanıyoruz.

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
1. PH yüksek ürünler de zararlı olabilir.
2. Kostik aşındırıcı demek. Az önce de söyledim. Boyayı aşındıran bir şeyi neden kullanmakta ısrarcı oluyorsunuz :D