Forumda hyundai kullanan var mı ?

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
Öncelikle hepinize meraba i20 almayı düşünüyorum forumda kullanan arkadaşlar var mıdır bayi ile görüştüm 2018 i20 elite smart paketli olarak 1,4 dizelini almayı düşünüyorum yakıt olarak çok düşük oldugunu duydugumdan dolayı içimede sindiginden tercih ediyorum iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum
(Sohpet olarak açtım konuyu )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Kardesime eski kasa 1.2 lpg li aldim 6 ay once hic beklemedigimiz kadar iyi cıktı

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
Eraycan' Alıntı:
Kardesime eski kasa 1.2 lpg li aldim 6 ay once hic beklemedigimiz kadar iyi cıktı

Görünüş bakımından hanımında kullanabilecegi bir araba olması hoşuma gitme sebebi . birde yakıtı

Moderatör tarafında düzenlendi:

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Kendim 8-10 yıllık honda sevdasından sonra i30 a geçtim çok memnunum. Kuzenim iş yerinde baya bir süre eski kasa i20 kullandı sağlamlığını öve öve anlatır. Şu kadarını söyleyeyim bizzat da yaşadım hyundai verdiği 5 yıl garantinin sonuna kadar arkasında duran bir firmadır.

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
farukakgun' Alıntı:
Kendim 8-10 yıllık honda sevdasından sonra i30 a geçtim çok memnunum. Kuzenim iş yerinde baya bir sürü eski kasa i20 kullandı sağlamlığını öve öve anlatır. Şu kadarını söyleyeyim bizzat da yaşadım hyundai verdiği 5 yıl garantinin sonuna kadar arkasında duran bir firmadır.

Bu yorum beni çok mutlu etti teşekkür ederim

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Kardesime aldigimiz eski kasa 2013 model i20 de cok guzel cıktı valla severek kullanıyor tık demedi :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Konu ilgili başlığa taşınmıştır.

Araca gelecek olursam, çevremde kullanan kişiler genel olarak memnunlar. Sadece bir arkadaşım i30 modelinden memnun kalmadı o da çok yaktığı içindi.

Ben ise tasarımını çok beğeniyorum. Hyundai gerçekten atılım yaptı bu araçta.

gecceanduana

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşımda 2016 i30 dizel var otomatik vites. ortalaması 10 lt olduğunu gösterdikten sonrasını hatırlamıyorum.

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
gecceanduana' Alıntı:
Arkadaşımda 2016 i30 dizel var otomatik vites. ortalaması 10 lt olduğunu gösterdikten sonrasını hatırlamıyorum.
Abicim ben 2,8 motor araçtan 1,4 dizel e geçiş yapıyorum bu veriler eger gerçekse araca hayran kaldım ben kesinlikle çok begendim yanlız hoşuma gitmeyen kısmı elite alıyorsun en full ü smart pakete aşagıya attıgım fotoğraftaki özellikleri 2000 tl karşılagında alıyorsunuz

gecceanduana

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Geistreichz i30 1.6 dizel. ama fabrika verisiyle uzaktan yakından alakası yok. dizel araba otomatik istenmiyorsa Honda alırım şuan.

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
gecceanduana' Alıntı:
@Geistreichz i30 1.6 dizel. ama fabrika verisiyle uzaktan yakından alakası yok. dizel araba otomatik istenmiyorsa Honda alırım şuan.

Hocam araba 1,4 90 beygir manuel 6 ileri vites farklı motor seçenegi 1,2 benzinli ve 1,4 benzinli var otomatik viteslere 1,4 benzinde var

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
2014 model i30 um vardı. 45.000 km de elit paket. Sunroof kronik ses yapıyor, trim aksam kalitesi biraz zayıf. Yakıt manuel olmasına rağmen. 7.5 litrelerde geziniyordu. 5 ay binip sattım.

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
multispace' Alıntı:
2014 model i30 um vardı. 45.000 km de elit paket. Sunroof kronik ses yapıyor, trim aksam kalitesi biraz zayıf. Yakıt manuel olmasına rağmen. 7.5 litrelerde geziniyordu. 5 ay binip sattım.

İ30 u çok yaktıgını herkes söylüyor ama bilemiyorum bakalım kullanıp görücez

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Geistreichz' Alıntı:
multispace' Alıntı:

İ30 u çok yaktıgını herkes söylüyor ama bilemiyorum bakalım kullanıp görücez

2015 öncesi i30 lar tam otomatik olduğu için çift kavramalara göre fazla yakıyor, 2015 sonrası dct çift kavramalar ortalama 2 lt daha az yakıyor. Elitlerdeki cam tavanın ağırlığıda fazla yakmasına sebep oluyor ama keyfi görüntüsü inanın buna değer. Şu an benim i30'u alalı 4 ay olmuştur aldığımda tripleri sıfırladım çoğunluğu kışın istanbul içi kısa mesafelerde kullanmama rağmen ortalama tüketim 8.1 gösteriyor, araç benzinli.

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
Gerçekten çok iyi i30 lar çok pahalıydı o kadar cikamadım ama aldıgım arabanın en dolu olani almaya gayret ettim

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
@Geistreichz bende 2014 i20 1.2 lpg var memnunum yakıt güzel şuan 24 kuruş filan şehir içi bayağı iyi çekiş filanda memnunum hanım biniyor çok mutlu oda bende

Geistreichz

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmit/KOCAELİ
technologyst' Alıntı:
@Geistreichz bende 2014 i20 1.2 lpg var memnunum yakıt güzel şuan 24 kuruş filan şehir içi bayağı iyi çekiş filanda memnunum hanım biniyor çok mutlu oda bende

Dizeli nasıl çıkacak acaba merak ediyorum yorumunuz için çok teşekkür ederim