forumda ilk paylaşım :)

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık, cok güzel bir uygulama olmus. Ancak fotograflar bende epey grenli (karıncalı) görünüyor, detaylari göremedim maaleef

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet ya 64 megapiksel çekmiştim onları ama yüklerken bir sorun oldu herhalde onlari kaldırıp yerine yenisini yükleyebilirmiyim acaba

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ens_Clk

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
İlk paylaşım nazarlık niyetine zamanla oturur düzeni, forumda üstadlarımız sağolsun gerçekten güzel bir bilgi birikimi ve paylaşımı var zamanla onları inceleyip gerekli ekipmanları/yöntemleri belirliyor insan, bu arada sosyal medyada takipçisiyim ayriyeten ;) citroen'nin yeri ayrıdır bende.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine sağlık gayet güzel bir yıkama günü olmuş. İlkin kusuru olmazmış Maşallah:nazar:. Şu yarı gölgeliği bende düşünüyorum seyyar olarak dışarıy

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İlk paylaşım nazarlık niyetine zamanla oturur düzeni, forumda üstadlarımız sağolsun gerçekten güzel bir bilgi birikimi ve paylaşımı var zamanla onları inceleyip gerekli ekipmanları/yöntemleri belirliyor insan, bu arada sosyal medyada takipçisiyim ayriyeten ;) citroen'nin yeri ayrıdır bende.
aynen öyle bundan sonraki yıkamada güzel bir paylaşım gelecek inşallah burda benim takipçiler den baya varmış yaa

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerine sağlık gayet güzel bir yıkama günü olmuş. İlkin kusuru olmazmış Maşallah:nazar:. Şu yarı gölgeliği bende düşünüyorum seyyar olarak dışarıy
teşekkürler aynen öyle nazarlık olsun bu gölgelik şart aslında üstünü güzelce kapatacaktik çatı vs yapıp ama şuan bütçe elvermiyor o yüzden bu şekilde devam

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, araç ağır kirli değil demişsiniz ama bence baya kirli bir araç, eğer ön yıkama yapıp o kir, toz ve kum parçalarını yüzeyden iyi alamazsanız, temaslı yıkamada arabayı zımparalamışsınız gibi çizer maalesef.

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık, araç ağır kirli değil demişsiniz ama bence baya kirli bir araç, eğer ön yıkama yapıp o kir, toz ve kum parçalarını yüzeyden iyi alamazsanız, temaslı yıkamada arabayı zımparalamışsınız gibi çizer maalesef.
yani yol kiri yok demek istedim durduğu yerde ki kir ama haklısınız bu kadar kirlenmesini bı etkenide wax tan ötürü oldu boncuklar kuruyunca çamur çamur oldu

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Elinize sağlık güzel bir yıkama olmuş. Üstadlar zaten gerekli şeyleri söylemişler. Forumdaki uygulamaları, yıkamaları biraz incelerseniz az çok size fikir verecektir. Günden güne çok daha iyi olacaktır:mutlu:

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık güzel bir yıkama olmuş. Üstadlar zaten gerekli şeyleri söylemişler. Forumdaki uygulamaları, yıkamaları biraz incelerseniz az çok size fikir verecektir. Günden güne çok daha iyi olacaktır:mutlu:
teşekkürler aslında çok dikkat ederim basınçlı makinam var 170 bar her seferinde basınçlı su ile ön yıkama yaparım ama bu sefer olay niye böyle gelişti anlamadım ve makinasiz yıkadım, herhalde aracı kullanmadım çok birşey yoktur düşüncesinden kaynaklandı yakında Foam lance gelince tam anlamıyla doğru bir yıkama yapacağım bunu telafi etme babında bir paylaşım yaparım birde aracın tavanı full cam yanlarda yağmur suyu durmadigi için tertemizdi birtek kaput baya kirliyidi orayada yakından baya su tuttum tazyikli şeklide zaten wax olduğu için yüzeyde kirler hiç inat etmeden gitti

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
teşekkürler aslında çok dikkat ederim basınçlı makinam var 170 bar her seferinde basınçlı su ile ön yıkama yaparım ama bu sefer olay niye böyle gelişti anlamadım ve makinasiz yıkadım, herhalde aracı kullanmadım çok birşey yoktur düşüncesinden kaynaklandı yakında Foam lance gelince tam anlamıyla doğru bir yıkama yapacağım bunu telafi etme babında bir paylaşım yaparım birde aracın tavanı full cam yanlarda yağmur suyu durmadigi için tertemizdi birtek kaput baya kirliyidi orayada yakından baya su tuttum tazyikli şeklide zaten wax olduğu için yüzeyde kirler hiç inat etmeden gitti

Bide ipucu veriyim, hiç bir zaman ön yıkama amaçlı/kirleri çıkarmak amaçlı tayzekli su tutmayın. Aracınıza tayzekli su tutunca kirler ile verniğinizi çizebilir veya basıncı ile zarar verebilir, en iyisi ön yıkama şampuanları ile kirleri yumuşatıp su ile belli bir mesafeden durulamak.

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bide ipucu veriyim, hiç bir zaman ön yıkama amaçlı/kirleri çıkarmak amaçlı tayzekli su tutmayın. Aracınıza tayzekli su tutunca kirler ile verniğinizi çizebilir veya basıncı ile zarar verebilir, en iyisi ön yıkama şampuanları ile kirleri yumuşatıp su ile belli bir mesafeden durulamak.
teşekkürler zaten mevzu belli her yol Foam lance ile köpüklü on yıkamaya yada sprey bir şişe yardımı ile ön yıkama ya nasip artık bundan sonraki yıkamalarda bu şekilde yapacağım orası kesin

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
@cagatay eline sağlık kardeşim ilk paylaşımın hayırlı olsun :) gördüğüm kadarıyla sende de araç toz kaplanıyor, yağmur da yağınca boncuk boncuk leke olarak kalıyor :) ön yıkama konusunda benim araç da benzer durumda kirliydi. ön yıkama olarak geçen de konuştuğumuz flowey ev13 kullandım ve bu kirlerin çoğu aktı gitti diyebilrim. tavsiye ederim ev13'ü jelibon kokulu, koruma dostu şahane ürün , fiyatı da alternatiflerine göre güzel :) bez boyutu yetiyor mu aracı tamamen kurulamana :)
Mustafa hocam EV13 elma kokusu gibi bende. Acaba üründe farklılık mı var diye düşündüm şimdi.

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Ellerine sağlık güzel paylaşım. Ama kullandığın malzemeleri detaylı açıklar ve ürünlerden bi kaç fotoğraf alabilirseniz biz üyelere daha yararlı olacaktır.

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerine sağlık güzel paylaşım. Ama kullandığın malzemeleri detaylı açıklar ve ürünlerden bi kaç fotoğraf alabilirseniz biz üyelere daha yararlı olacaktır.
birdahakine inşallah bu biraz forumdaki acemiliği atmak için oldu :)

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
ev13 un bi kova sampuani var elmalı birde ön yıkama şampuanı var sizdeki kova şampuanidir

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Elmaya da benziyor evet evet, jelibon kokusuna benzetmiştim, baya hoşuma gitmişti :D aynı üründür sorun olduğunu sanmam :)
İçim rahatladı derken çağatay hocam yine kafamı karıştırdı. Kova ve Ön yıkama için ayrı ürün var mı acaba?
ev13 un bi kova sampuani var elmalı birde ön yıkama şampuanı var sizdeki kova şampuanidir

Hocam ön yıkama köpüğü diye aldık ne bileyim kafam karıştı. ☺️

cagatay

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İçim rahatladı derken çağatay hocam yine kafamı karıştırdı. Kova ve Ön yıkama için ayrı ürün var mı acaba?

Hocam ön yıkama köpüğü diye aldık ne bileyim kafam karıştı.
pardon kova için olan ev12 imiş :)