Fosfat,tuz vb. içermeyen F/p ürünü hangi araç yıkama köpüğü alalım arkadaşlar?

serden

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Arkadaşlar,fazla bütçe ayıramam ama araç boyasına zarar vermeyecek ,ama çamur vb. gibi kirleri kolay sökebilen F/p olarak yıkama köpüğü ne tavsiye edersiniz?

Saygılar

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
RE: Fosfat,tu vb. içermeyen F/p ürünü hangi araç yıkama köpüğü alalım arkadaşlar?

Ucuz ürün pek yok gibi, ya kostik içerikliler var yada ph nötr ürünler.

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
RE: Fosfat,tu vb. içermeyen F/p ürünü hangi araç yıkama köpüğü alalım arkadaşlar?

Merhaba.

Bütçenizi bilmiyorum ancak kullandıgım ön Yıkama şampuanlarından bahsedeyim kafanıza yatan olabilir

Chemical guys honeydev : genel olarak kullandıgım oran 150/650 ml. Temizlik gücü gayet iyi köpüğü tatminkar. Elma kokuyor :) kir çözücülüğü güzel

Valet Pro combo 2 : bu şampuanı polisaj öncesi , sonrası yada wax tazeleme yapacağım zaman kullanırım. Araçta koruma varsa korumaya zarar veriyor. Kullandıgım oran 150/650 yada 100/500. Kokusu pek hoş değil :)

Autobrite magifoam : kir çözücülüğü ve köpük ORANI cok iyi olan bir ön Yıkama şampuanıdır. 5 lt olanını bekliyorum :) oran 100/500

Autobrite banana gloss : bu şampuanı foam köpüğü olarak aldım ama köpük yüzeyde cok durmuyor. 150/600 oran ile güzel köpük yapıyor. Kir çözme özelliği araç çok kirli değilse iş görür. Muz kokuyor :)

Fiyatlarına internetten ulaşabilirsiniz. Kullandıgım 4 şampuan bunlar. Memnunum

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli

multispace' Alıntı:
Merhaba.

Bütçenizi bilmiyorum ancak kullandıgım ön Yıkama şampuanlarından bahsedeyim kafanıza yatan olabilir

Chemical guys honeydev : genel olarak kullandıgım oran 150/650 ml. Temizlik gücü gayet iyi köpüğü tatminkar. Elma kokuyor :) kir çözücülüğü güzel

Valet Pro combo 2 : bu şampuanı polisaj öncesi , sonrası yada wax tazeleme yapacağım zaman kullanırım. Araçta koruma varsa korumaya zarar veriyor. Kullandıgım oran 150/650 yada 100/500. Kokusu pek hoş değil :)

Autobrite magifoam : kir çözücülüğü ve köpük ORANI cok iyi olan bir ön Yıkama şampuanıdır. 5 lt olanını bekliyorum :) oran 100/500

Autobrite banana gloss : bu şampuanı foam köpüğü olarak aldım ama köpük yüzeyde cok durmuyor. 150/600 oran ile güzel köpük yapıyor. Kir çözme özelliği araç çok kirli değilse iş görür. Muz kokuyor :)

Valetpro combo 2 kostik içeriyor, benzinlik köpüklerinden çokta bir farkı yok o ürünün. Fiyatının yüksek olması dışında, birde kullandığınız oranlar yüksek duruyor. Ben magi foamı 100 ml koyup foamı dolduruyorum, yada honeydew de aynı şekilde.

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun

Ozgur_gs_91' Alıntı:
multispace' Alıntı:
Merhaba.

Valetpro combo 2 kostik içeriyor, benzinlik köpüklerinden çokta bir farkı yok o ürünün. Fiyatının yüksek olması dışında, birde kullandığınız oranlar yüksek duruyor. Ben magi foamı 100 ml koyup foamı dolduruyorum, yada honeydew de aynı şekilde.
Hocam Slm. Combo2 aynen. Dediğim gibi kir sökme özelliğini polisaj vs önce sonra kullanırım. Dediğiniz oranlarda köpük beni malesef tatmin etmiyor :)

alper_c

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
önerilen şampuanlar çok güzel şampuanlar ama pek ekonomik değiller sanki  :)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Fritz Gold var.

Kiri iyi söküyor, korumaya zararı yok. Fakat Fl ile atan arkadaşlar, köpüğünün az olduğundan bahsetmişlerdi.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
legenddoctor' Alıntı:
Divortex wash and go diye bisi vardı sanki pH iyi idi hemde cok ucuzdu sanki
Foamda iş görmüyor diyorlardı onun için. Köpürmesi ve kir sökmesi de iyi çıkmamıştı foamda. Normalde kova şampuanı o

legenddoctor

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gaziantep
Ozgur_gs_91' Alıntı:
legenddoctor' Alıntı:
Divortex wash and go diye bisi vardı sanki pH iyi idi hemde cok ucuzdu sanki
Foamda iş görmüyor diyorlardı onun için. Köpürmesi ve kir sökmesi de iyi çıkmamıştı foamda. Normalde kova şampuanı o
Özellikle foam lance icin soruyor diye algılamadım ben :)

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu ptesi divortex wash and go yu foamda deneyelim dedik once 100 sonra 150 hatta 200 ml koyduk mjjc ye ama maalesef kopuk araç üzerinde hiç durmadı çok sulu oldu 200 ml de bile maalesef kullanışsız ama şu var ki ilposanda kullandıgımda 100 ml 3,5 litre suda inanılmaz kopük veriyor foam lance de ise maalesef bende şunu sorayım ön yıkama köpükleri vardı ph nötr olanlar vp citrus falan onları kullansak olmazmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

legenddoctor

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gaziantep
ultimasalida' Alıntı:
Bu ptesi divortex wash and go yu foamda deneyelim dedik once 100 sonra 150 hatta 200 ml koyduk mjjc ye ama maalesef kopuk araç üzerinde hiç durmadı çok sulu oldu 200 ml de bile maalesef kullanışsız ama şu var ki ilposanda kullandıgımda 100 ml 3,5 litre suda inanılmaz kopük veriyor foam lance de ise maalesef bende şunu sorayım ön yıkama köpükleri vardı ph nötr olanlar vp citrus falan onları kullansak olmazmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Vp citrus prewash foam lance ile pek is yapmıyormuş, sprey ile daha iyi is çıkarıyormuş. Videoya bakabilirsiniz

https://youtu.be/FqTpshcuATc

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@serden

Divortex wash&go ilposanla ve çift kovada çok başarılı ama foam lance ile çalışmıyor.
Onun dışında ben daha ucuzunu görmedim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serden

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Yangsagan' Alıntı:
@serden

Divortex wash&go ilposanla ve çift kovada çok başarılı ama foam lance ile çalışmıyor.

Peki kolay ve yoğun köpürme varmı,ilposanla?

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
serden' Alıntı:
Yangsagan' Alıntı:
@serden

Peki kolay ve yoğun köpürme varmı,ilposanla?
İlposanda bence gayet başarılı.
Ben ön yıkama için ilposanla sonra da çift kova için kullanıyorum.