Fusso Sonrası Hangi Hızlı Cila?

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
İyi günler arkadaşlar,

Araca wax uygulayınca hemen peşine hızlı cila yapmak mantıklı mı yoksa 1 hafta sonra ilk yıkama sırası mı uygun olur?

Fusso almayı düşünüyorum, elimde sonax bsd var hızlı cila olarak.
Bütün hızlı cilalar kaygan yüzeyi yok ediyor mu bu arada?

Not: Önceden bölünmüş olarak fusso almıştım, yenice bitti. Memnun kalmıştım açıkcası.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Araç üzerinde koruma yoksa, yıkama sonrası hemen uygulama yapmanız gerekli.
Koruma var ise, etkisi azalmaya başladığı anda destekleme yapılmalı.
Fusso dan memnunsanız, yeniden fusso alabilir ve yanına da fusso nun hızlı cilasını tercih edebilirsiniz...

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bütün cilalar kaygan yüzeyi yok etmez, aksine çoğu kaygan bir yüzey bırakır. Sizin bu dediğiniz bsd nin özelliğinden kaynaklanıyor.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Her sorunuza başlık açmak yerine hızlı-soru cevap başlığını kullanırsanız seviniriz :)

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Araç üzerinde koruma yoksa, yıkama sonrası hemen uygulama yapmanız gerekli.
Koruma var ise, etkisi azalmaya başladığı anda destekleme yapılmalı.
Fusso dan memnunsanız, yeniden fusso alabilir ve yanına da fusso nun hızlı cilasını tercih edebilirsiniz...
bsd bitince koch chemie pw yi merak ediyorum :) Tşk ler bilgiler için

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Her sorunuza başlık açmak yerine hızlı-soru cevap başlığını kullanırsanız seviniriz :)
Yeni üye olduğum için o başlığı henüz göremedim. Bakarım birazdan :)
Malum forumda ordan yazınca çok cevap gelmiyordu, konu açmayı o nedenle daha uygun bulmuştum.
Tşk ederim :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
hangi hızlı cilalar kaygan yüzey bırakıyor, koch chemie pw ?
Yeni üye olduğum için o başlığı henüz göremedim. Bakarım birazdan :)
Malum forumda ordan yazınca çok cevap gelmiyordu, konu açmayı o nedenle daha uygun bulmuştum.
Tşk ederim :)
Neredeyse bütün qw lar kaygan yüzey bırakır, pw den aynı şekilde.
Bizi diğer forumlarla karıştırmayın, burada sorularınız cevapsız kalmaz hızlı soru cevapa açsanızda hemen dönüş olur.

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Bizi diğer forumlarla karıştırmayın, burada sorularınız cevapsız kalmaz hızlı soru cevapa açsanızda hemen dönüş olur.
Hocam ben araca önümüzdeki haftalarda fusso uygulamayı düşünüyorum, elimde qd olarak bsd var. Bsd yi ne zaman uygulamam uygun olur, waxı uyguladıktan 1 ay sonra mı?
ilginiz için tşk ler
Geceden beri burada olduğumdan mutluyum:)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam ben araca önümüzdeki haftalarda fusso uygulamayı düşünüyorum, elimde qd olarak bsd var. Bsd yi ne zaman uygulamam uygun olur, waxı uyguladıktan 1 ay sonra mı?
ilginiz için tşk ler

Böyle bir zaman olayı yok ister waxı uyguladıktan sonra hemen arkasından uygulayın ister koruma zayıflayınca 1ay 1hafta gibi bir süre yok yani hangi koşullarda kalıyor araç nasıl yıkanıyor hangi ürünlerle vs etken çok. Siz ne istediğinizi söylerseniz daha kolay olacak gibi fussonun arkasından neden bsd uygulanacak mesela fusso ülke şartlarında gayet güzel dayanım gösterebilen bir ürün kendi başına :)

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hızlı soru-cevap o kadar hızlı ki sorumu sorup internette 10 15 dk başka bişeye bakıyım diyorum. Geri geldiğimde 2-3 cevap birden buluyorum :) bayılıyorum bu yardımlaşmaya forumda :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
ilginiz için tşk ler
Can kardeşim tam olarak vereceğim cevabı vermiş, bu kişisel bir tercih daha çok, wax zayıflayınca kullanın, öncesi size kalmış.

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Böyle bir zaman olayı yok ister waxı uyguladıktan sonra hemen arkasından uygulayın ister koruma zayıflayınca 1ay 1hafta gibi bir süre yok yani hangi koşullarda kalıyor araç nasıl yıkanıyor hangi ürünlerle vs etken çok. Siz ne istediğinizi söylerseniz daha kolay olacak gibi fussonun arkasından neden bsd uygulanacak mesela fusso ülke şartlarında gayet güzel dayanım gösterebilen bir ürün kendi başına :)
elimde qd olarak bsd var o nedenle. Qd uygulanmasada iyi sonuç çıkarıyorsa uygulamam hocam, tam bilgim yok :)

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Bende wax zayıfladıktan sonra hızlı cila kullanılması taraftarıyım. Özellikle carnauba bir wax kullanıp ikinci yıkamadan sonra qd kullanınca waxın etkisini perdeliyor. Koruma zayifladiktan sonra yeni koruma icin vakit yoksa qd ile gecici önlem alınabilir. Tabi sonax bsd yi ayrı tutuyorum :)

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ben hızlı cila kullanma taraftarı değilim eğer yüzeyde koruma var ise. Camlar için, hatta camların içi için, kapı eşikleri kant için vs olabilir. Veyahut elde var ise bitirmek için mevcut wax zayıfladığında yenilemeye yakın. QD leri bu konu dışında tutarak söylüyorum

thelordof

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Bende wax zayıfladıktan sonra hızlı cila kullanılması taraftarıyım. Özellikle carnauba bir wax kullanıp ikinci yıkamadan sonra qd kullanınca waxın etkisini perdeliyor. Koruma zayifladiktan sonra yeni koruma icin vakit yoksa qd ile gecici önlem alınabilir. Tabi sonax bsd yi ayrı tutuyorum :)
Tşk ederim hocam.
Bsd yi önermiyorsunuz di mi? Ne önerirsiniz qd?