Gloria FM10 vs Epoca karşılaştırması

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Arkadaşlar durumu pek anlatmaya gerek yok videoda görüyorsunuz.Ama şunuda eklemeden edemeyeceğim bu Gloriada pek parasını hakeden bir ürün değil bence. Alto bundan daha performanslı duruyor.
Ben bunu alayım ön yıkama yaparım derseniz çok zorlanacağınızı belirtmek isterim. Daha çok kapı aralarını, lastikler, davlumbazlar gibi küçük alanlarda kullanmak çok daha mantıklı ve kolay olur. Beklentiyi yüksek tutmak üzebilir.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Aynen abi ben 5 lt ile yoruluyorum pompalarken bu anca lokal işlerde güzel alternetif olur araç yıkama ızdırap olur bununla

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
glorialarda ring problemi oluyormuş. Türkiyede satışını bulamayıp epoca almıştım ön yıkamada kullanıyorum. Memnunum Ring problemi yaşamadım Epoca ile

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Gloria çok güzel bir ürün ama araba için ön yıkamada kullanmayı düşünüyorsanız büyük hayalkırıklığı ve hüsran. Jant motor kapı arası vs için kullanacaksan da o fiyata fazla lüx. Sen bir sonraki yıkamada kullan Onur canlı görelim nasıl bir yere konumlandıracaksın kendi sisteminde. Daha iyi fikir verecktir herkese...

oxygen3

Çaylak Detaycı
Üye
On yikamayi en rahat nasil yapariz peki? Amator sartlarda tabiki elektirikli cihazlar haric. Kisin camur vs nasil akitacagiz aractan?

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
On yikamayi en rahat nasil yapariz peki? Amator sartlarda tabiki elektirikli cihazlar haric. Kisin camur vs nasil akitacagiz aractan?
Ben Videodaki şekilde yapıyorum, makinelerim yok değişik şampuanlarla denedim en güzel köpük şeklini alan Adams Mavi şampuan oldu

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam sizin gibi imkanı ön yıkama imkanı olmayanlar pre wash ürünler kullanabilir. VP, af , ad nin bu iş için ürünleri var. Ayrıca bizim forumun bu işi muhteşem yapan Ceviz isimli bir ürünü var.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Gloria çok güzel bir ürün ama araba için ön yıkamada kullanmayı düşünüyorsanız büyük hayalkırıklığı ve hüsran. Jant motor kapı arası vs için kullanacaksan da o fiyata fazla lüx. Sen bir sonraki yıkamada kullan Onur canlı görelim nasıl bir yere konumlandıracaksın kendi sisteminde. Daha iyi fikir verecktir herkese...
Hocam senimi kırayım, bu videoyu beğenmemiştim atmayacaktım ama fikir olsun diye atıyorum. Resimlerle pekiştirelim.
IMG_20181011_091335.jpg
IMG_20181011_091356.jpg
IMG_20181011_091435.jpg
IMG_20181011_091440.jpg
IMG_20181011_091522.jpg

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ben Videodaki şekilde yapıyorum, makinelerim yok değişik şampuanlarla denedim en güzel köpük şeklini alan Adams Mavi şampuan oldu
Ellerine sağlık. ürünü sıktıktan sonra bir perde su tutup arkasından şampuanla fırçalarsan çizilme açısından daha risksiz olur.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Ellerine sağlık. ürünü sıktıktan sonra bir perde su tutup arkasından şampuanla fırçalarsan çizilme açısından daha risksiz olur.
Teşekkür ederim abi dediğiniz gibi daha mantıklı olur. Jantlarda çok çizik var boyatacağım o yüzden umursamıyorum bu aralar aslında. Güzel bi boyatıp Gyeon Rim yapmayı düşünüyorum:heyecan:

oxygen3

Çaylak Detaycı
Üye
Hocam sizin gibi imkanı ön yıkama imkanı olmayanlar pre wash ürünler kullanabilir. VP, af , ad nin bu iş için ürünleri var. Ayrıca bizim forumun bu işi muhteşem yapan Ceviz isimli bir ürünü var.
Tesekkurler. Biraz arastirdim ama tam anlayamadim bu urunu. Nerde satiliyor, spray ile puskurtuluyor sanirim, wax vs etkisini azaltiyor mu ?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Tesekkurler. Biraz arastirdim ama tam anlayamadim bu urunu. Nerde satiliyor, spray ile puskurtuluyor sanirim, wax vs etkisini azaltiyor mu ?
Ceviz prewashdan bahsediyorsunuz sanırım.. Ürünü spreyle, foam lance veya epoca tarzı ürünlerle kullanabilirsiniz. Waxa zarar vermiyor. Detay ürünleri satış bölümünde ana konusu mevcut oradan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

oxygen3

Çaylak Detaycı
Üye
Ceviz prewashdan bahsediyorsunuz sanırım.. Ürünü spreyle, foam lance veya epoca tarzı ürünlerle kullanabilirsiniz. Waxa zarar vermiyor. Detay ürünleri satış bölümünde ana konusu mevcut oradan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.
Tesekkurler aciklayici cevabiniz icin. Urunu anladim. Sivi olarak secho ile uygulamasi ilgimi cekti. Benim acimdan iyi bir cozum. Elinizde yok sanirim suan. Yine bu amacla kullanabilecegim piyasada satilan altrrnatif bir urun var midir?

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi teşekkürler, inceleme için eline sağlık.

Gloria'nın Fm50'si var. Ona pilli pompa ile modifikasyon yapıyorlar. O şekilde tüm arabayı rahatlıkla dönüyorlar. Bununla çok mümkün değil dediğin gibi.

Bununla sulandırılarak güzel Nigrin atılır gibi jantlara. Baya köpük olur gibime geliyor.:)

Hatta Gloria'nın bu ürünler için kendi yaptığı otomatik pompada mevcut. Onunla da kullanılabilir.

Gloria'ını pompası : https://www.amazon.de/GLORIA-AutoPump-Nachrüstadapter-Geräte-Kunststoff/dp/B004I67H7G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1539537012&sr=8-3&keywords=gloria+fm50

Tabi böyle bir sistemin maliyeti: Bugünkü kur ile 1000 lira.:) Burdaki asıl sorulması gereken soru: nasıl ve neden hiç bir yerli üretici bu cihazın muadilini üretmiyor ? Acaba forum olarak bunun için de bir adım mı atsak sayın yönetim:)

Son düzenleme:

Starkiller

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara

Gloria'nın Fm50'si var. Ona pilli pompa ile modifikasyon yapıyorlar. O şekilde tüm arabayı rahatlıkla dönüyorlar. Bununla çok mümkün değil dediğin gibi.

Bununla sulandırılarak güzel Nigrin atılır gibi jantlara. Baya köpük olur gibime geliyor.:)

Hatta Gloria'nın bu ürünler için kendi yaptığı otomatik pompada mevcut. Onunla da kullanılabilir.

Gloria'ını pompası : https://www.amazon.de/GLORIA-AutoPump-Nachrüstadapter-Geräte-Kunststoff/dp/B004I67H7G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1539537012&sr=8-3&keywords=gloria+fm50

Tabi böyle bir sistemin maliyeti: Bugünkü kur ile 1000 lira.:) Burdaki asıl sorulması gereken soru: nasıl ve neden hiç bir yerli üretici bu cihazın muadilini üretmiyor ? Acaba forum olarak bunun için de bir adım mı atsak sayın yönetim:)
Bahsettiğiniz pompayı maalesef FM serisi ile kullanamıyorsunuz. Özellikle firmaya sormuştum.

Gloria FM50 ve Michelin şarjlı pompa ile çok rahat ön yıkama yapılabiliyor. Valet Pro ANSF ile kullanıyorum, sulu köpük başlığı takılıyken bile çok güzel köpük yapıyor. Kendin yıka istasyonlarında yıkayanlar için ön yıkama derdini ortadan kaldırıyor.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

@Starkiller ın yaptığı gibi yapmadıkça pratikte anlamsız bir ürün fiyatına bakınca. Ama Starkiller çözmüş olayı ve benzinlikçiler için büyük nimet.

Elimizde biliyorsun ugraştığımız projeler var, onları halledelim sıra onada gelir İnşallah.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Onur abi biliyorsun satış konusuna da yazmıştım. Fiyat performans olarak bir türlü emin olamadığım ürünlerin başını çekiyor bu Gloria fm10

Umur'un paylaştığı fm50 modeline şüphe yok ancak o fiyata da o alınır mı? Tabii ki hayır.

İnceleme ve karşılaştırma için ayrıca teşekkürler.