Gtecniq C2V3 vs Sonax BSD karşılaştırması

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Arkadaşlar kayınbabamın daha önce detayling yüzü görmemiş arabasını bir sevap işleyip yıkadıktan sonra madem böylesine el değmemiş bir cevher bulmuşum neden test yapmıyorum dedim ve karşılaştırmak istediğim bir kaç ürünü karşılaştırdım.
Testimizin ana amacı;
*Ürünlerin birbirlerine oranla dayanımları, 
*Parlaklık karşılaştırması
*Hidrofobik etkileri
*Fiyat karşılaştırması

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iC0-TTEA09U[/video]
Gtecniq C2V3 ü tek kat uyguladım, haksızlık olmasın diye.Videoda görüldüğü üzere bsd parlaklık ve hidrofobik etki olarak daha iyi gibi geldi bana.Fiyat olarak750 ml şişesini ortalama olarak 40 tl ye alabiliyorsunuz.C2V3 u ise 500 ml sini ortalama 120 tl ye alıyorsunuz.
Dayanım olarak ürünü kullanıp kronometreyi çalıştırdık, bakalım dayanımları nasıl olacak.Vaad ettikleri sürelere değinirsek c2v3 bu konuda çok idaalı 6-8 ay gibi bir süre belirtiliyor.
Umarım beğendiğiniz bir test olmuştur.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Bsd daha uzun sure dayanım gosterir abi bir iki yıkamaya c2v3 ten pek bir sey kalmaz

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık, bsd parlaklık ve su iticilik olarak daha başarılı görünüyor. benim gözlemime göre de c2v3 böyle uzun süre dayanım vaat edip 2-3 yıkamada bişey kalmayan bir ürün olduğu için beni tüm markadan soğutmuştu. O günde beri bu markanın ürünlerini kullanmıyorum çünkü vaadler çok uçuk. Sonaxın qd diye sattıgı ürün rahatlıkla aynı işi yapabiliyor hatta bence daha başarılı.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler. Oyumu bsd den yana kullanıyorum :)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
C2v3 bende çok heveslenerek almıştım ama bir işe yaradığını söylemem zor. O vaddettiği süre çok uçuk 1 ay dayanımı olmadı bende

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@onurçiko cok guzel karsilastirma olmus. Ellerine saglik. C2v3 'u eleştirmek cok kisinin zoruna gidecektir ama gorunen koy kilavuz istemiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Böylelikle her fiyatı pahali olan ürünün daha iyi olacagi anlamina gelmedigini bir kez daha ogrenmis oldum.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Benimde favorim bsd tabikide.. Ellerine sağlık abi çok güzel test olmuş..

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Güzel karşılaştırma olmuş, takip edelim bakalım dayanıklılıkları nasıl olacak, ama diğer arkadaşlar gibi ben de pek sevemedim c2v3 hatta birkaç yıl önce aldığım 250 ml si duruyor bile.
Bu aralar bsd+cg v07 karışımı kullanıyorum oldukça memnunum. İlerleyen günlerde testini paylaşacağım. Test demişken de elimde oldukça fazla ürün örneğin 12 tane lastik parlatıcı koruyucu :D sırayla ürünleri test edip karşılaştırmalı video fotoğrafları forumumuzda paylaşmayı düşünüyorum :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
serdar8424' Alıntı:
Güzel karşılaştırma olmuş, takip edelim bakalım dayanıklılıkları nasıl olacak, ama diğer arkadaşlar gibi ben de pek sevemedim c2v3 hatta birkaç yıl önce aldığım 250 ml si duruyor bile.
Bu aralar bsd+cg v07 karışımı kullanıyorum oldukça memnunum. İlerleyen günlerde testini paylaşacağım. Test demişken de elimde oldukça fazla ürün örneğin 12 tane lastik parlatıcı koruyucu :D sırayla ürünleri test edip karşılaştırmalı video fotoğrafları forumumuzda paylaşmayı düşünüyorum :)

Test konularını bekliyoruz

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi: