Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu başlık boş durmaz demiştim:) Sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre dolar önümüzdeki günlerde 10 lira bantlarına inecek olsa da sonrası için öngörü aylar içerisinde 15 20 bandı. Aynı kaynak 1 sene öncesinden bana dolar 12 lira olacak demişti oldu maalesef:aglax:

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Bu başlık boş durmaz demiştim:) Sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre dolar önümüzdeki günlerde 10 lira bantlarına inecek olsa da sonrası için öngörü aylar içerisinde 15 20 bandı. Aynı kaynak 1 sene öncesinden bana dolar 12 lira olacak demişti oldu maalesef:aglax:
Özgür hoca yıllardır basbas bağırıyor hocam 10 tl ve üzeri diye ama yine taşıma su ile değirmen döndürmeye döndü iş. Bkz; B.A.E

Celal

Uzman Detaycı
Üye
yakıt fiyatları Tr de muazzam ucuz. Kendi petrolünü çıkaran ve halkına sudan ucuz petrol imkanı sunan ülkeleri saymazsak, döviz bazında Avrupa’da petrolün en ucuz olduğu ülkeyiz. Örneğin Shell verilerine göre Avrupa’da ortalama 1.60€ seviyelerinde benzin. Bizde neredeyse bunun yarısı. Eğer petrol fiyatlarına yapılan baskı kalkarsa benzin en kötü Avrupa’da en ucuz satan(1.28€) ülkeyle aynı seviyeye gelir. O da en kötü. :)

yani ucuz derken ülkedeki durumu savunma amaçlı söylemiyorum. Gelmesi muhtemel zamlarla fiyat daha da fırlar diyorum çünkü döviz bazında fiyatların bu kadar ucuz olması hiç mantıklı değil. Düşüncem en kötü ihtimalle 14-16₺ bandına çıkabilir ki olması gereken o.

ülke karanlığa sürükleniyor, yazık..
Ülke karanlığa zaten bile bile göre göre sürüklendi,bilinçli kötülük bence

Birde ben bu avrupadaki fiyat karşılaştırması olayına çok karşıyım saçma sapan bir durum bence.avrupada o zaman asgari ücret kaç euro ve kaç lt benzin alıyor..türkiyede asgari ücret kaç euro ve kaç lt benzin alıyor buna bakmak lazım yada bunu et fiyatları vs.vs karşılaştıra biliriz.her ülkenin para birimi belli..adam 1800 taş kazanıyor ayda 7 taşa 1 kg et alıyor ,bizde 2800 taş kazanıp 140 taşa o eti alıyor mesela..akaryakıtta öyle adam en pahalı 1.80 alsın 1 lt benzini,burada 5 katı o benzin ..
Her geçen gün paramız pul oluyor,fakirleşiyoruz..avrupa gazetelwrine bir bakın yaz tatiline türkiyeye gidin diyorlar ,özellikle ingilizler bu sene bu çağrıyı çok yapıyor..adam koydu cebine 1000 sterlini ,indi uçaktan 12500 tl ,ooo miss..

Birde şu var ayrıca bu kıyaslamaları yaparkwn asgari ücretlerden örneklendirip ,örnek veridik,ancakkk mesela alman halkının %2 si asgari ücretle çalışıyor(ben demiyorum resmi kaynaklarında var),türk halkının %47 si asgari ücretle çalışıyor..bu epey büyük bir fark

Son düzenleme:

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Ülke karanlığa zaten bile bile göre göre sürüklendi,bilinçli kötülük bence

Birde ben bu avrupadaki fiyat karşılaştırması olayına çok karşıyım saçma sapan bir durum bence.avrupada o zaman asgari ücret kaç euro ve kaç lt benzin alıyor..türkiyede asgari ücret kaç euro ve kaç lt benzin alıyor buna bakmak lazım yada bunu et fiyatları vs.vs karşılaştıra biliriz.her ülkenin para birimi belli..adam 1800 taş kazanıyor ayda 7 taşa 1 kg et alıyor ,bizde 2800 taş kazanıp 140 taşa o eti alıyor mesela..akaryakıtta öyle adam en pahalı 1.80 alsın 1 lt benzini,burada 5 katı o benzin ..
Her geçen gün paramız pul oluyor,fakirleşiyoruz..avrupa gazetelwrine bir bakın yaz tatiline türkiyeye gidin diyorlar ,özellikle ingilizler bu sene bu çağrıyı çok yapıyor..adam koydu cebine 1000 sterlini ,indi uçaktan 12500 tl ,ooo miss..

Birde şu var ayrıca bu kıyaslamaları yaparkwn asgari ücretlerden örneklendirip ,örnek veridik,ancakkk mesela alman halkının %2 si asgari ücretle çalışıyor(ben demiyorum resmi kaynaklarında var),türk halkının %47 si asgari ücretle çalışıyor..bu epey büyük bir fark
yanlış anlaşılmasın Celal hocam ben ben kıyaslama yapmadım ki asla kıyaslama yapılamaz. Sadece Shell sitesinden Avrupa ve bizim ülkemizdeki tutarsızlığa değindim. Bu da demek oluyor ki fiyatları baskılıyor devlet. Serbest bıraksa Avrupa gibi 1.60€ seviyesine gelecek demek ki. Onu belirttim. Dövize çevirince ortaya çıkan rakam çok saçma. Yakın zamanda zamlar daha da gelerek Avrupa seviyesine gelebilir döviz olarak.

ekonomi ve alım gücü olarak kıyas yapılamaz. Yanlış anlaşılmasın ama kıyaslamak Almanlara hakaret…

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Efenim öncelikle;
Kestane balının diyarı zonguldak’tan tüm dünyaya selamlar.

Bu gece’den itibaren benzin ve mazot 90 kuruş indirim. (Bu 2 tl zam anlamına geliyor):kahkahaa:

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Omicron varyantının belirsizliği sonucu petrol fiyatları %13 geriledi. Sonrasında varyanta yakalananların hafif atlattığı haberleri gelince sadece bugün %3.5 tekrar arttı. Eski seviyelere tekrar gelecektir.

Depoları full'e yakın gezmekte fayda var.:) Yani boş benzinlik gördükçe girip fulleyerek gezilebilir. :)

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bugün de benzine 69 kuruş, mazota 1 lira 13 kuruş zam geliyor.

architect_baki

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Bugün bir zam daha geliyor. Hani 2,5 liralık makas vardı ve fiyatlar ötvden karşılanacaktı? Ben mi olayı yanlış anladım sadece düşüşte mi oldu. Anlamak çok zor cidden.. sonumuz hayrolsun. Ben anahtarı da detayı da bırakacağım eleniyorum :(

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye

Bugün bir zam daha geliyor. Hani 2,5 liralık makas vardı ve fiyatlar ötvden karşılanacaktı? Ben mi olayı yanlış anladım sadece düşüşte mi oldu. Anlamak çok zor cidden.. sonumuz hayrolsun. Ben anahtarı da detayı da bırakacağım eleniyorum :(
Makaslar sadece banka döviz alım satımında:yuksekaglax:

Son düzenleme: