Gyeon Fabric Coat İnceleme ve Uygulama Videosu

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Evet arkadaşlar, geldik zurnanın zırt dediği yere :)

Şunu belirtmem lazım; ben uygulamayı becerememiş olabilirim yada ulaşmam gereken sonuca ulaşmış ve farklı bir beklenti içinde olduğum için yanlış değerlendirmişte olabilirim. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlarımız gerekeni yazacaklardır :)

Ürünü yukarıdan sprey şeklinde sıkıp elimle yaydım koltuğun üzerine ve bekledim kurumasını.

Gelelim fotoğraf ve videolara;

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

Şunu belirtmem lazım; ben uygulamayı becerememiş olabilirim yada ulaşmam gereken sonuca ulaşmış ve farklı bir beklenti içinde olduğum için yanlış değerlendirmişte olabilirim. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlarımız gerekeni yazacaklardır :)

Ürünü yukarıdan sprey şeklinde sıkıp elimle yaydım koltuğun üzerine ve bekledim kurumasını.

Uygulamadaki yanlış çok az ürün kullanmış olmanız. Benim videomda da yaptığım yanlış oydu gyeonda sarfiyatı inanılmaz fazla neredeyse koltuk basına 50ml istiyor. Tente tavanlı araçlarda büyük boy şişe bitiriyorlar

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@Shirb13 az ürün kullanılmış , doğru uygulama sonucunda kumaşın suyu hiç emmemesi gerekli..

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Abi ellerine sağlık. Bi an korku filmi çekiyorsunuz zannettim karanlıkda feneri falan yakınca :komik:
:) Sercan kardeşim garaj yer altında maalesef karanlık oluyor. Işıklandırma da çok iyi değil.

Elimize sağlık ama uygulama başarılı olmadı maalesef :( Bu şekilde bir tecrübemiz oldu bakalım.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Bu benim uygulamam, senin kullandığın miktar anca söför koltuğu ve kolçağa yemişti yanılmıyorsam. Ön yolcu koltuğuna yetmişmiydi sanırım yetmemişti.

Ürün miktarı çok az olmuş, ben büyük boy aldın sanıyordum. Yoksa söylerdim yetmez o komple araca diye. Bir de bir tur atıp, bekleyim ikinci turu atmak maximum korumayı sağlıyor.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ

Bu benim uygulamam, senin kullandığın miktar anca söför koltuğu ve kolçağa yemişti yanılmıyorsam. Ön yolcu koltuğuna yetmişmiydi sanırım yetmemişti.

Ürün miktarı çok az olmuş, ben büyük boy aldın sanıyordum. Yoksa söylerdim yetmez o komple araca diye. Bir de bir tur atıp, bekleyim ikinci turu atmak maximum korumayı sağlıyor.
Ahh sarfiyat konusu hayal kırıklığı yarattı.
Bu konu da büyük hayal kırıklığı yaşadım abiler şahsen. Zaten pahalı bir ürün. “Satıcısının” not olarak küçük şişenin neye yeteceğini belirtmesi lazım. Ben nereden bilebilirim ki, küçük şişenin bir araca yetmeyeceğini ? Yada bir çizelge koyabilirler mesela yanına “Tam koruma için koltuk başına 50 ml” gibi mesela. O zaman anlarım bir SuperB’e yetmeyeceğini. Doğal olarak küçük şişenin bir araba için tek kullanımlık bir şey olduğunu düşünmüştüm. Arkadaş nescafe paketlerinde bile 200 ml su ile hazırlayın diye yazıyor :) Buna da yazın ufak boy sadece bir tente çıkartır yada iki tam boy koltuk içindir vs.

Neyse işte içimi döktüm :)

En azından tecrübem oldu ve Gyeon benden ilk eksisini aldı.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Bu konu da büyük hayal kırıklığı yaşadım abiler şahsen. Zaten pahalı bir ürün. “Satıcısının” not olarak küçük şişenin neye yeteceğini belirtmesi lazım. Ben nereden bilebilirim ki, küçük şişenin bir araca yetmeyeceğini ? Yada bir çizelge koyabilirler mesela yanına “Tam koruma için koltuk başına 50 ml” gibi mesela. O zaman anlarım bir SuperB’e yetmeyeceğini. Doğal olarak küçük şişenin bir araba için tek kullanımlık bir şey olduğunu düşünmüştüm. Arkadaş nescafe paketlerinde bile 200 ml su ile hazırlayın diye yazıyor :) Buna da yazın ufak boy sadece bir tente çıkartır yada iki tam boy koltuk içindir vs.

Neyse işte içimi döktüm :)

En azından tecrübem oldu ve Gyeon benden ilk eksisini aldı.
Abi ellerine sağlık aci bi tecrübe etmiş oldun :) Peki buna alternatif ürün var mı ?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi ellerine sağlık aci bi tecrübe etmiş oldun :) Peki buna alternatif ürün var mı ?
Var, cg var, o da kullanan arkadaşlar tarafından beğenilmedi. Ben onu kullanmadım. Bende dr. Beasley's in var onu denemek daha nasip olmadı bir türlü. Benin tavsiyem bu tür ürünlere pek bulaşmayın, dayanımları da pek olmayacaktır yani fayda fiyat dengesinde size oldukça tuzluya çıkar. Biraz fantaziye kaçıyor iş.
Ha bir de Marflo markasının 303 Fabric guard ını kullanmıştım, aslında en mantıklısı oydu, bulabilirseniz onu tavsiye edebilirim, fiyatı uygundu o zamanlar. Şimdi ne durumda bilmiyorum .

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Var, cg var, o da kullanan arkadaşlar tarafından beğenilmedi. Ben onu kullanmadım. Bende dr. Beasley's in var onu denemek daha nasip olmadı bir türlü. Benin tavsiyem bu tür ürünlere pek bulaşmayın, dayanımları da pek olmayacaktır yani fayda fiyat dengesinde size oldukça tuzluya çıkar. Biraz fantaziye kaçıyor iş.
Ha bir de Marflo markasının 303 Fabric guard ını kullanmıştım, aslında en mantıklısı oydu, bulabilirseniz onu tavsiye edebilirim, fiyatı uygundu o zamanlar. Şimdi ne durumda bilmiyorum .
Dediğiniz gibi bu ürünler fanzetiye kaçıyor pek riske giresim gelmedi, dayanımı olmadığı için.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri

Hem geçmiş olsun, hem ellerine sağlık. Böylesi durumlarda emeğinin çöp olduğuna mı yanarsın, sonuç alamadığına mı yanarsın? Ne yaparsın?:rolleyes:
Güzel bir tecrübe oldu senin için ama alacak çoğu kişiye de rehberlik ettin:atess:

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Abi tavsiyelerine katılıyorum. Çocuğu sürekli kusan yada sütten ağzı yanıp yoğurdu üfleyerek yiyenler için bu tek çözüm :)

@Sercan20 Bir de @Detail 35 Kutas kardeşimiz bana Innovacar Text coat ürününden bahsetmişti.

Fraber İnnova Sc4 Tex Coat Kumaş,deri,koltuk,tente Koruyucu 500ml - n11.com

ileride kendi aracımda denemeyi düşünüyorum.

Hem geçmiş olsun, hem ellerine sağlık. Böylesi durumlarda emeğinin çöp olduğuna mı yanarsın, sonuç alamadığına mı yanarsın? Ne yaparsın?:rolleyes:
Güzel bir tecrübe oldu senin için ama alacak çoğu kişiye de rehberlik ettin:atess:
Hocam teşekkür ederim :) Bahsettiğin üzere tek tesellim bu :rolleyes:

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir

elinize sağlık ama ürünü sıkarken tam koltuğa homojen olarak sıktığınızı görmedim uygulamanın spreyleme şekli biraz havada kaldı birde acale etmişsiniz çok. koltuğun üzerine güzel sıkıp yedirseydiniz daha iyi sonuç alınırdı.
bu ürün gibi 3d nin de fabric coat ı var o sprey sekilde bende onu merak ediyorum. sprey oldugu için de daha iyi olacaktır.

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Yanlış anlamayın lütfen daha iyi olabilmemiz için.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi