Gyeon Large Wheel Brush

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Şimdi baktım yurtdışı satış fiyatı zaten 160-190 lira arasında, haliyle istediğiniz fiyat gayet makul.

Fakat bir de ekonomi de şöyle bir şey var; müşterinin bir ürün için ödemeye istekli olduğu maksimum tutar.

Bu şu demek sıfır Golf dizel otomatik 255 bin liraya çıktı diye, siz de ikinci el 1-2 yaşındaki Golf'ünüzü 200-220 bin e ilana koyabilirsiniz. Fakat Türkiye'deki tüm müşterilerin Dizel otomatik Golf için ödemeye istekli oldukları maksimum fiyat eğer 170 bin ise sonsuza kadar ilanda beklersiniz.

Çalıştığım yerde böyle biri var benzinli otomatik Egea'sına sıfır fiyatına bakarak 86 bin lira istiyor. Sadece istiyor aylardır istiyor, hatta sıfır fiyatı arttıkça da ilan fiyatını yukarı yönlü olarak güncelliyor.

Tabi olayın bir de şu boyutu var: Satıcının malı için talep ettiği minimum tutar. Bunu da örneklemek gerekirse, ikinci el dizel otomatik Golf'ünü 180 bin den bir lira bile aşağı vermek istemeyen satıcı, müşteri bulamamayı göze alarak bir süre sonra ilanını kaldırmayı seçebilir. O an için nakit 170 bin liranın ona faydası, 1 yaşındaki Golf'üne binmeye devam etmeye kıyasla daha az olabilir. Bu durumda satıcı aracına binmeye devam etmek ister, haliyle ilanını kaldırır.

Şimdi sizin ilana gelirsek, yukarıda yazdım istediğiniz fiyat güncel kur ve sıfır fiyatları da düşünüce makul görünüyor. Fakat jant fırçasına bizim forumda 150 lira ödemeye istekli sayılı adam vardır. Biri bizim Dursun, o da bu ara ürün almıyor. İnşallah dilediğiniz fiyata satarsınız, dediklerim yanlış anlaşılmamıştır diye ümit ediyorum.

Bu yazdıklarım tüm ikinci el ilanları için geçerli. Dün de mesela forumdan biri ile whatsapp üzerinden Cg barebones ve Cg mat renew ürünü satışı ile alakalı konuştuk. Konuştuklarımız burda yazdıklarım ile benzerdi. Yani Cg mat renew'in sıfırı kaç para olursa olsun siz o ürünü 30-50 lira arası fiyata vermedikçe forumdan zor satarsınız. Çünkü ürünün işlevi belli, bizim forumun kullanıcıları belli.

Yine çok uzattım, velhasıl hayırlı satışlar dilerim.:)

Son düzenleme:

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Yok Umur abi kesinlikle yanlış anlamadım,elimden geldiğince fiyatı makul tutmaya çalıştım mutlaka bir ufak pazarlıkta oluyor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum aramızda olan ticaretlerde hatta çoğu ürün satışımda ufak tefek hediyelerde gönderdim arkadaşlara ürün bedeli farketmeksizin bir pazarlığımızda olsa alacak arkadaşlarla piyasa fiyatının 30-40 lira altına sahip olabileceği bir ürün.
Henüz kimseyi böyle alışverişlerde üzmemeye gayret gösterdim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Şimdi baktım yurtdışı satış fiyatı zaten 160-190 lira arasında, haliyle istediğiniz fiyat gayet makul.

Fakat bir de ekonomi de şöyle bir şey var; müşterinin bir ürün için ödemeye istekli olduğu maksimum tutar.

Bu şu demek sıfır Golf dizel otomatik 255 bin liraya çıktı diye, siz de ikinci el 1-2 yaşındaki Golf'ünüzü 200-220 bin e ilana koyabilirsiniz. Fakat Türkiye'deki tüm müşterilerin Dizel otomatik Golf için ödemeye istekli oldukları maksimum fiyat eğer 170 bin ise sonsuza kadar ilanda beklersiniz.

Çalıştığım yerde böyle biri var benzinli otomatik Egea'sına sıfır fiyatına bakarak 86 bin lira istiyor. Sadece istiyor aylardır istiyor, hatta sıfır fiyatı arttıkça da ilan fiyatını yukarı yönlü olarak güncelliyor.

Tabi olayın bir de şu boyutu var: Satıcının malı için talep ettiği minimum tutar. Bunu da örneklemek gerekirse, ikinci el dizel otomatik Golf'ünü 180 bin den bir lira bile aşağı vermek istemeyen satıcı, müşteri bulamamayı göze alarak bir süre sonra ilanını kaldırmayı seçebilir. O an için nakit 170 bin liranın ona faydası, 1 yaşındaki Golf'üne binmeye devam etmeye kıyasla daha az olabilir. Bu durumda satıcı binmeye devam etmek ister, haliyle ilanını kaldırır.

Şimdi sizin ilana gelirsek, yukarıda yazdım istediğiniz fiyat güncel kur ve sıfır fiyatları da düşünüce makul görünüyor. Fakat jant fırçasına bizim forumda 150 lira ödemeye istekli sayılı adam vardır. Biri bizim Dursun, o da bu ara ürün almıyor. İnşallah dilediğiniz fiyata satarsınız, dediklerim yanlış anlaşılmamıştır diye ümit ediyorum.

Bu yazdıklarım tüm ikinci el ilanları için geçerli. Dün de mesela forumdan biri ile whatsapp üzerinden Cg barebones ve Cg mat renew ürünü satışı ile alakalı konuştuk. Konuştuklarımız burda yazdıklarım ile benzerdi. Yani Cg mat renew'in sıfırı kaç para olursa olsun siz o ürünü 30-50 lira arası fiyata vermedikçe forumdan zor satarsınız. Çünkü ürünün işlevi belli, bizim forumun kullanıcıları belli.

Yine çok uzattım, velhasıl hayırlı satışlar dilerim.:)
Yok Umur abi kesinlikle yanlış anlamadım,elimden geldiğince fiyatı makul tutmaya çalıştım mutlaka bir ufak pazarlıkta oluyor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum aramızda olan ticaretlerde hatta çoğu ürün satışımda ufak tefek hediyelerde gönderdim arkadaşlara ürün bedeli farketmeksizin bir pazarlığımızda olsa alacak arkadaşlarla piyasa fiyatının 30-40 lira altına sahip olabileceği bir ürün.
Henüz kimseyi böyle alışverişlerde üzmemeye gayret gösterdim.
Ne güzel mesajlar bunlar. Bir taraf olayı açıklayayım ama yanlış anlaşılmayayım diye kendini paralamış,

Satıcı arkadaş da bu duruma verilebilecek en güzel cevabı vermiş.

Tebrikler :alkis:

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Ne güzel mesajlar bunlar. Bir taraf olayı açıklayayım ama yanlış anlaşılmayayım diye kendini paralamış,

Satıcı arkadaş da bu duruma verilebilecek en güzel cevabı vermiş.

Tebrikler :alkis:

İnanın kimseyi yadırgamıyorum Can abi,yüz yüze tanışmışlığımız olmasa dahi kimseyi yabancılamıyorum çok güzel bir ortam var farklı olarak bir sürü forumda aktif olarak bulunuyorum ,fakat samimiyet başka güzel böyle ortamlarda herkesin gönlü hoş olsun çok güzel bir sohbet ortamımız var maşallah <3:utandim:

onur2015

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Hazır başlığı açılmışken bu ürünü kullanan, yorum yapacak kimse yok mudur? Uzunca bir süre takip edip, sonra daha farklı yöntemler bulup almaktan almaktan vazgeçtim. Nasıldır merak ediyorum.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hazır başlığı açılmışken bu ürünü kullanan, yorum yapacak kimse yok mudur? Uzunca bir süre takip edip, sonra daha farklı yöntemler bulup almaktan almaktan vazgeçtim. Nasıldır merak ediyorum.
Ürünü kullanmadım, ama eski aracım olsa belki almayı düşünebilirdim. Sonradan boyalı veya mat boya gibi özel boyalı ve temizlenmesi zor, çok kollu jantlar için tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Edit: Gerçi şöyle diyeyim aracını seviyorsan, güzel ürün işte gyeon sonuçta. Alınabilir.

Son düzenleme:

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
karşılıklı mesajlar o kadar anlayışlı ve yapıcı ki kendi jant fırçamı satıp bu fırçayı almayı düşündüm bir an umarım bu ortam hiç bozulmaz

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
karşılıklı mesajlar o kadar anlayışlı ve yapıcı ki kendi jant fırçamı satıp bu fırçayı almayı düşündüm bir an umarım bu ortam hiç bozulmaz

İnşallah Murat abi kendi adıma elimden geldiğince yanlış anlaşılmamaya,uygun dille diyalog kurmaya çabalıyorum :)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
İnşallah Murat abi kendi adıma elimden geldiğince yanlış anlaşılmamaya,uygun dille diyalog kurmaya çabalıyorum :)

Can aslında imkan varsa fotoğrafını çekip boyutlarını yazabilirsin. Bildiğim kadarıyla oldukça uzun bir ürün. Dizlerin üzerine çökmeden araç jantını temizlemeye olanak sağlıyor olarak biliyorum.

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Can aslında imkan varsa fotoğrafını çekip boyutlarını yazabilirsin. Bildiğim kadarıyla oldukça uzun bir ürün. Dizlerin üzerine çökmeden araç jantını temizlemeye olanak sağlıyor olarak biliyorum.

Eve geçince fotoğraf güncelleyeyim abi fakat şöyle bilgi bırakabilirim;

13x6 ölçülerinde fırça başlığı 48 cm uzunluğu bilgisi verilmiş yıkama eldiveni Gyeon Smoothie ile aynı üründen dokuması yapıldığı bilgisi mevcut :)

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Boyutun biraz daha iyi anlaşılabilmesi için böyle bir yöntem denedim :utandim:

Boy araç plakasıyla hemen hemen aynı bir kaç cm fark anca vardır ;

Forumda bir alışveriş havası varken 135₺ günceli daha uygun fiyata yoktur sanırım :)

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Kullanılmamış değerinde kurulama havlularıyla takas olur üstü altı konuşulur

Mamooth,klin,master of fibres,feck,silverback

Kullanılmamış olmak şartıyla,güncel olsunn.

Keyifli pazarlar :)

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Teşekkürler abi :)

Hadi hayırlı olsum sana da Can alana da. Alan arkadaş burada paylaşır uygulamalrı umarım. Malum her uygulamada göremiyoruz Gyeon jant fırçası. :)

Teşekkürler Nurettin abi, alan arkadaş uygulamacı bir abimiz Eskişehir’de forum üyelikleri yok kendilerinin,fakat yine de söylerim uygulama yaparken fotoğraf çekebilirse bende burda paylaşırım :)