Gyeon Q2 Tire İnceleme ve Uygulama Videosu

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Herkese merhabalar bu yazımda Gyeon Q2 Tire dan bahsedicem. Seramik bazlı ilk lastik parlatıcı olan Gyeon Tire sadece 400ml'lik şişesinde fısfıs yada pompa şeklinde bizlere geliyor. Doğru uygulandığı vakit 1000km'ye kadar yüzeye tutunabildiği söyleniyor. Benim deneyimim sonucu bu vaad gerçek. Aracımla yağmurlu bir otoban sürüşünde 250-260km yol yaptım hala lastik siyahtı road grime trafik film oluşmamıştı lastiklerde. Ardından 1100 kilometre sonunda 2 kere yıkadım lastiklere ve jantlara ürün uygulamadım, 4 gün yağmur altında kaldı artık yavas yavas sararmaya başlamıştı.

Lastikler dışında tüm plastiklere uygulanabilir ben davlumbazlara da uyguladım 1300km oldu hala hafif bi siyahlık var 7 gün yağmurda şehir içi kullandım. Fotoğraf sonra ekleyeceğim.
Fiyat performans ürünü mü? -Bence hayır am fiyatının ürünü diyebilirim çok ödüyorsunuz çok kalıcılık sağlıyor.
İlk uygulama zahmetli çünkü tekeri uygulama sonrası ısı ile kurutmak gerekiyor. Ardından normal uygulamaya devam ediyorsunuz.
Videoda eklemedim ancak wax gibi su itiyor o yüzden kirlenmiyor. Resmen boncuklama.
Ürünün kokusu hoş bir limonlu sabun, pril gibi diyebilirim. Uygulama esnasında kokusu size gelecek kadar yoğun değil.
1100 kilometre de solan lastik parlatıcım hiç olmadı. Bu kadar zor uygulanan bi tek Soft99 Tirewax vardı o bundan bir tık daha kolay çünkü ısıtma muhabbeti yok.

Kendi deneyimlerim sonucu benim kullanımla hangi ürünün ne kadar dayandığını yazayım. Her gün araç kullanılıyor izmir şehir içi ve aydın otobanı.
Gyeon Q2 Tire 1100km (Sadece kışın uyguladım)
Meguiars Endurance (yazın 600 kışın 450-500)
3D Macig Blue (yazın600 kışın500km)
Sonax Extreme nano Yazın(600 kışın 400)
Soft99 Tire wax (yazın700 kışın400)
Sarp Deri ve Vinil (yazın 500 kışın300)
ChemicalGuys VRP (yazın 400 kışın tek yağmurlu sürüş)
Adams Tire spray 400 (Sadece yazın kullandım)

Tazelenmiş uygulama sonrası 30kilometre yağmur yağarken sürüş yapıldı
C8149DF7-2D14-4304-9D1D-056928A1D214.jpeg
Ses Problemi olduğu için altyazılı. Şimdiden kusura bakmayın iyi seyirler :)

Son düzenleme:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik hem video hem icerik guzel olmus. Eksi yani bence isi uygulamasi cunku herkesin elinin altinda yoktur diye tahmin ediyorum ama kalicilik cok iyi gorunuyor. Ben her yikamada lastikleri de sifirdan temizlemeyi sevdigim icin muhtemelen bana o surelerde dayanmaz ama sonucta yikarken kolaylik saglayacagi icinde arti yonu diyebilirim. Davlumbaz ve diger plastikler icin bence biraz pahali kacabilir ama tabiiki kisisel tercihler

Sent from my iPhone using Tapatalk

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme çok iyi olmuş. Maşallah sen bu işi yapıyorsun ;)

Dediğin gibi fiyatının ürünü. Sık sık lastik parlatmak istemeyenler kullanabilir belki. Mesela ben üşeniyorum her yıkama sonrası lastik parlatmaya.

Bu nedenle denemek istediğim ürünlerin başında yer alıyor kendisi :D

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam emeğine sağlık.
Öncelikle şu arka planda çalan müzik işinden vazgeçin bence. bol bass içeren müzik sayesinde sizin sesinizi zor duyuyorum.
İkincisi eğer bu videoların devamı gelecekse yaka mikrofonu lazım gibi. Çünkü arkadaki bütün sesler de duyuluyor. gereksiz ses çok fazla.

Son düzenleme:

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Elinize saglik hem video hem icerik guzel olmus. Eksi yani bence isi uygulamasi cunku herkesin elinin altinda yoktur diye tahmin ediyorum ama kalicilik cok iyi gorunuyor. Ben her yikamada lastikleri de sifirdan temizlemeyi sevdigim icin muhtemelen bana o surelerde dayanmaz ama sonucta yikarken kolaylik saglayacagi icinde arti yonu diyebilirim. Davlumbaz ve diger plastikler icin bence biraz pahali kacabilir ama tabiiki kisisel tercihler
Sent from my iPhone using Tapatalk
Çok teşekkür ederim :) Eksi yanı uygulama ancak ilk uygulama çok zahmetli sonrasında ben normal şekilde uygulamaya devam ettim sıkıntı yok. Bende lastik temizleyip uygulardım şimdi o dertten yırttım benzinlikte zor oluyor :)
İnceleme çok iyi olmuş. Maşallah sen bu işi yapıyorsun ;)

Dediğin gibi fiyatının ürünü. Sık sık lastik parlatmak istemeyenler kullanabilir belki. Mesela ben üşeniyorum her yıkama sonrası lastik parlatmaya.

Bu nedenle denemek istediğim ürünlerin başında yer alıyor kendisi :D
Çok teşekkür ederim abi elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum :) Sık sil bana göre değil ben biraz uğraşmayı seviyorum bu yazdığım diğer ürünlerde hep degreaser ile söküp baştan yapıyordum. En son vrpnin çok dayanıksız olduğunu görünce sulandırmıştım sıkıp bırakıyordum hergün :D Bölünmüş falan satılsa deneme boyları olsa güzel ürün ama alıp kullanmayacak kişi çok olur :D

Hocam emeğine sağlık.
Öncelikle şu arka planda çalan müzik işinden vazgeçin bence. bol bass içeren müzik sayesinde sizin sesinizi zor duyuyorum.
İkincisi eğer bu videoların devamı gelecekse yaka mikrofonu lazım gibi. Çünkü arkadaki bütün sesler de duyuluyor. gereksiz ses çok fazla.
Sadece kendim konuştuğum zaman video bi boş geliyor bana. Ses problemi yaşayacağımı bildiğim için mikrofon ile gittim ancak ona rağmen bu kadar düzeltebildim. Okulumun ses stüdyosunda 1 gün uğraştım bu kadar düzeldi maalesef. Artık bu tip ortamlar için yaka mikrofonu şart oldu.

Son düzenleme:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline, emeğine sağlık. Ben açıkçası bir kere kullandım ve ilk kullanımda ısıtıcı kullanma şansım olmamıştı. O haliyle de malesef senin belirttiğin kadar uzun süre dayanım sağlamamıştı.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eline sağlık kardeşim gayet güzel bir inceleme ve bunun yanında da rehber niteliğinde kullanım süre bilgisi verilmiş :) teşekkürler.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, güzel inceleme olmuş. Ürün çok güzel ama bana hitap etmiyor.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Eline, emeğine sağlık. Ben açıkçası bir kere kullandım ve ilk kullanımda ısıtıcı kullanma şansım olmamıştı. O haliyle de malesef senin belirttiğin kadar uzun süre dayanım sağlamamıştı.
Çok teşekkür ederim abı, isitmayinca ne kadar kaldığını hic bilmiyorum
Eline sağlık kardeşim gayet güzel bir inceleme ve bunun yanında da rehber niteliğinde kullanım süre bilgisi verilmiş :) teşekkürler.
Çok teşekkürler :)
Eline sağlık, güzel inceleme olmuş. Ürün çok güzel ama bana hitap etmiyor.
Teşekkür ederim abı. İlk uygulama zahmetli gerisi normal uygulama gibi. Uğraşmayı sevenler icin guzel yoksa sprey şeklinde kullanan kesim de çok fazla hitap etmeyeceği kişi de çok :)

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Severek kullandığım bir ürün inceleme içinde teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Güzel inceleme olmuş. Gyeon tire benimde beğenerek kullandığım ürünlerden. Nanolex tire ile ikisini dönüşümlü olarak kullanıyorum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Genel olarak beğenilen ancak fiyatından dolayı bir türlü elim gitmeyen bir ürün oldu gyeon tire. Ürünü bilmeyenler için gayet açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık, incelemelerinizin devamını bekliyoruz

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Güzel inceleme olmuş. Gyeon tire benimde beğenerek kullandığım ürünlerden. Nanolex tire ile ikisini dönüşümlü olarak kullanıyorum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Nanolexi denemedim ama siz kullanıyorsanız kesin iyidir abi :) yorumunuz için telekkür ederim
Genel olarak beğenilen ancak fiyatından dolayı bir türlü elim gitmeyen bir ürün oldu gyeon tire. Ürünü bilmeyenler için gayet açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık, incelemelerinizin devamını bekliyoruz

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkürler :) Çok güzel ürün ben memnun kaldım baya bi. Şuan da aracım uzakta yola gitti gelsin bi kilometre ile güncel çekeyim diye bekliyorum :)