Gyeon tire,nanolex tire rubber,turtle wax jet black, car pro perl lastik parlatıcı ve koruma ürünleri testi.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba nanolex tire ve gyeon tire ürünlerinin kalıcılık ile ilgili sorular geliyordu bu ürünleri test etme kararı aldım yanına iki ürün daha ekledim.

Öncelikle lastiklerimizi turle wax jet black tire cleaner ve lastik temizleme aparatı ile temizledim.

Temizlenmiş hali

Ürünleri uyguladım bantları söktükten sonra ürünlerin hangi tarafta olduğunu uygulama fotolarına göre lastik yazılarına göre belirleyeceğiz.

Gyeon ve nanolex hemen uygulama sonrası

Ürünlerin daha iyi tutunması için saç kurutma makinası ile ısıtarak kurutuyoruz.bu işlemi ısı tabancası ile daha etkili olarak yapabiliriz.

Kurutma işlemi bittikten sonraki final parlaklığı

Geçiyoruz arka lastiğe aynı şekilde arka lastiğide önce temizledim. Ve ürünleri uyguladım.

Uygulama sonrası yine ısıtarak kuruttum.

Arka lastik final fotosu

Gyen tire: ürün jel kıvamında uygulaması zorlamadı finali ne mat ne parlak güzel bir finali var.

Nanolex tire: ürün jel ile sıvı arası bir kıvamda uygulaması rahat finali ne mat ne parlak güzel bir finali var.

Turtle wax ürün sıvı kıvamda içeriğinde boya varmış gibi lastiği biraz siyahlatma anlamında boyuyor gibi bu ürünün finalide mat siyah canlı sitah arası.

Car pro perl: ürün beyaz koyu sıvı kıvamda uygulaması gayet kolay ürün sulandırma oranına göre mat final den az parlak finale doğru sonuç veriyor. Ben ürünü kalıcılık olarakta test edeceğim için sulandırmadan uyguladım.

Ürünler tamamen kürleştikten sonra su testi ve kalıcılık testini takip edeceğiz.

Keyifli forumlar.

DENİZLİ

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Teşekkürler test için
Turtle waxı denemedim
Diğerleri arasında kalıcılık olarak ve yarı mat görünüş olarak en beğendiğim gyeon ama 500ml için o kadar fiyat açıkcası çok fazla ama parlatıcı değil lastik seramiği diye geçtiği için tabancayla ısınınca ve 2. Kat atınca gerçekten çok uzun zaman gidiyor 8 hafta 1300 km ile denedim

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerine sağlık Süleyman abi, testlerini özlemişiz. :)

Niyese Gyeondan çok ümitliyim bakalım kim kazanıcak, Perl jet black den daha parlak çıkmış şaşırdım. :)

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Herkese merhaba nanolex tire ve gyeon tire ürünlerinin kalıcılık ile ilgili sorular geliyordu bu ürünleri test etme kararı aldım yanına iki ürün daha ekledim.

Öncelikle lastiklerimizi turle wax jet black tire cleaner ve lastik temizleme aparatı ile temizledim.

Temizlenmiş hali

Ürünleri uyguladım bantları söktükten sonra ürünlerin hangi tarafta olduğunu uygulama fotolarına göre lastik yazılarına göre belirleyeceğiz.

Gyeon ve nanolex hemen uygulama sonrası

Ürünlerin daha iyi tutunması için saç kurutma makinası ile ısıtarak kurutuyoruz.bu işlemi ısı tabancası ile daha etkili olarak yapabiliriz.

Kurutma işlemi bittikten sonraki final parlaklığı

Geçiyoruz arka lastiğe aynı şekilde arka lastiğide önce temizledim. Ve ürünleri uyguladım.

Uygulama sonrası yine ısıtarak kuruttum.

Arka lastik final fotosu

Gyen tire: ürün jel kıvamında uygulaması zorlamadı finali ne mat ne parlak güzel bir finali var.

Nanolex tire: ürün jel ile sıvı arası bir kıvamda uygulaması rahat finali ne mat ne parlak güzel bir finali var.

Turtle wax ürün sıvı kıvamda içeriğinde boya varmış gibi lastiği biraz siyahlatma anlamında boyuyor gibi bu ürünün finalide mat siyah canlı sitah arası.

Car pro perl: ürün beyaz koyu sıvı kıvamda uygulaması gayet kolay ürün sulandırma oranına göre mat final den az parlak finale doğru sonuç veriyor. Ben ürünü kalıcılık olarakta test edeceğim için sulandırmadan uyguladım.

Ürünler tamamen kürleştikten sonra su testi ve kalıcılık testini takip edeceğiz.

Keyifli forumlar.

DENİZLİ
Elinize sağlık güzel karşılaştırma olmus perl sanki bir tik.daha hepsinden güzel duruyor. Perl in kalıcılık testini merak.ettim merakla bekliyorum.
Birde sulandırma oranı ne perl in yani normalde sulandiriliyor mu?

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Üstad eline sağlık, mat ve mata yakın sevenler için güzel bir karşılaştırma konusu, takipteyiz.

Nanolex kullanıcısı olarak ben üründen Gayet memnunum. Parlak sevmeyenler için çok iyi bir seçenek. Perl de almıştım çok yönlü kullanılıp, sulandırılabildiği için. Sulandırılınca parlaklığı belki biraz azalabilir ama ömründen de çalmış oluruz sanırım.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Elinize saglik hocam guzel inceleme olmus nanolex i merak ediyordum dogrusu Distribütörlüğü Ankara daymis bir ara gitmeyi dusunuyordum isabet oldu :)
Teşekkürler üstad nanolex sokuçlarını paylaşacağım.

Teşekkürler test için
Turtle waxı denemedim
Diğerleri arasında kalıcılık olarak ve yarı mat görünüş olarak en beğendiğim gyeon ama 500ml için o kadar fiyat açıkcası çok fazla ama parlatıcı değil lastik seramiği diye geçtiği için tabancayla ısınınca ve 2. Kat atınca gerçekten çok uzun zaman gidiyor 8 hafta 1300 km ile denedim
Teşekkürler sizin sonuçta gayet güzel görünüyor.

Şampiyonlar ligi gibi ortalık, yoksa gözler sarpı arardı:D Jantın temizliği lastikleri kıskandırıyor:nazar:
Ellerine sağlık pîrim
Teşekkürler Hurşit bakalım kupayı kim kaldıracak.

Ellerine sağlık abi, su testlerini ve dayanımları bekliyorum bakalım hangisi daha iyi sonuç verecek
Teşekkürler berkay devamı gelecek.

DENİZLİ

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Elinize sağlık güzel bir test olmuş sonuçlar önemli
Teşekkürler

Elinize sağlık üstad @Mentalfeed hocamın da dediği gibi ortalık şampiyonlar ligi gibi ürünler kalite masallah :)
Teşekkürler

Ellerine sağlık Süleyman abi, testlerini özlemişiz. :)

Niyese Gyeondan çok ümitliyim bakalım kim kazanıcak, Perl jet black den daha parlak çıkmış şaşırdım. :)
Teşekkürler Sercan bakalım kim kazanacak

Elinize sağlık güzel karşılaştırma olmus perl sanki bir tik.daha hepsinden güzel duruyor. Perl in kalıcılık testini merak.ettim merakla bekliyorum.
Birde sulandırma oranı ne perl in yani normalde sulandiriliyor mu?
Teşekkürler perl saf uygulamada biraz daha parlak şastikte 1/2 olarak sulandırılıyor diye biliyorum.

DENİZLİ

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Üstad eline sağlık, mat ve mata yakın sevenler için güzel bir karşılaştırma konusu, takipteyiz.

Nanolex kullanıcısı olarak ben üründen Gayet memnunum. Parlak sevmeyenler için çok iyi bir seçenek. Perl de almıştım çok yönlü kullanılıp, sulandırılabildiği için. Sulandırılınca parlaklığı belki biraz azalabilir ama ömründen de çalmış oluruz sanırım.
Teşekkürler nanolexi bende uzun zamandır kullanıyorum.

Mükemmel karşılaştırma, Faz 3 sonuçlarını merakla bekliyoruz Sensei:)
Teşekkürler şu aşı piyasaya çıksada zorlu süreç bitse hocam.

Elinize sağlık, biz acemiler ve ürün çeşitliliğinde tecrübesi olmayanlar için yol gösterici karşılaştırmalardan :begenixx:
Teşekkürler

DENİZLİ

DropX

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
73
Üstada eline sağlık güzel olmuş içim gitti herşey sıfır gibi görünüyor. Ben bi endurance aldım daha ağzına kadar dolu şişe biterse bir gün bende başka ürünler deneyeceğim :)

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Üstada eline sağlık güzel olmuş içim gitti herşey sıfır gibi görünüyor. Ben bi endurance aldım daha ağzına kadar dolu şişe biterse bir gün bende başka ürünler deneyeceğim :)
O halde senin başka ürün denemen zorlaşıyor endurance bitmez.

DENİZLİ

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara

Karşılaştırmayı görünce Perl alayım diye düşündüm. Tercih meselesi :)