Gyeon Wet Coat vs Auo Finesse Aqua Coat

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Kayınbabanın arabasını parçalara ayırıp testlerimize ddevam ediyoruz.Bu testimiz de ürünlerimiz malumunuz kışa girmişken hepimizin pratik ürüner beklentisini karşılayan iki ürün.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jgLpmLoZ1-k[/video]
Wet coat tek seferde çok güzel bir hidrofobi yakalayıp stabil şekilde çalıştı.Arkasında bir kalıntı tortu vs. bırakmadı.Parlaklık olarak sanki bana daha iyi gibi geldi.
Aqua Coat ı ise aynı hidrofobik etkiyi almak için 2. kez sıkma gereği duydum.Parlaklık olarak bana daha geride geldi.Ayrıca aqua coat'un plastik ve camlara leke bıraktığıda oluyor. 
Fiyat olarak iki ürünü karşılaştırırsak gyeon wetcoat 500 ml olarak yaklaşık 65 tl iken, Auto Finesse Aqua Coat 1 lt olarak ortalama 100 tl civarına satılmakta.
Dayanım olarak ne kadar süre dayandığına test tarihinde itibaren zaman zaman takip edip bakacağız.
Umarım memnun kaldığınız bir test olmuştur.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Testler gümbür gümbür geliyor ellerine saglık. aqua coat fiyat olarak iyi ama leke bırakma olayı hoş degil.
Bu ürün katogorisinde nanolex wash coat ta yüksek sulandırma oranıyla benim tercihlerim arasında.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Test için teşekkürler @onurçiko abi. Wetcoat benim de çok hoşuma gitti ancak fiyatına göre biraz bereketsiz bir ürün gibi sanki.

Sen ne diyorsun abi bu konuda ?

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
İki ürünüde kullandım, gyeon cama gelince iz yapabiliyor, ayrıca aqua coat camda iz bırakıyor kaportada iz yapıyor iyi silsende ve aşırı bir toz çekiyor benim izlemimde 1 ay ömrü olduğu altında ürün vardı belki ondan ama, bir arkadaşımı bunu kuru halde sıkı yaydığında daha iyi verim aldığını söyledi aqua coat için

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
_CaN_' Alıntı:
Test için teşekkürler @onurçiko  abi. Wetcoat benim de çok hoşuma gitti ancak fiyatına göre biraz bereketsiz bir ürün gibi sanki.

Sen ne diyorsun abi bu konuda ?
Evet, bereketsiz gerçekten, fiyatına bakınca kullanım maliyeti oldukça yüksek oluyor. 

Yasin.Dogan' Alıntı:
Hocam aqua coat nerde 1litresi 20 tl :)
20 degil, 100-120 arası değişiyor.

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Test için teşekküler ;) wet coat dahai iyi aslında ama o da fiyatından dolayı kaybediyor benim için.