Hangi ürünleri raflarda görmek istersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kimyasal Adamlar

Konu Sahibi ✔
Firma Yetkilisi
Üye
İl
İstanbul
Türkiyenin ekonomik gidişatının negatif yönde olması yüzünden farklı opsiyonlar aramaktayız , spesifik olarak hangi ürün ve markaları görmek isterseniz bu konuda çalışmalar başlatacağız ve tüketici yararına uygun fiyatlarla satışa sunacağımızı belirtmek isteriz bu yüzden bütün detailing ailesinin fikrini almak bizim için çok önemli , her yazacağınız cümle türkiyedeki detailing sektörünün gidişatını değiştirebilecek nitelikte olabilir .
(Galon olan ürünleri "ML" cinsinden satışa sunacağız )
Saygılarımla

HocaDeler

Amatör Detaycı
Üye
Ahmet abi siteyi takip ettiğim kadarıyla en çok kullanılan ve istenilen ürünler
koch , zymöl , autobrite , duo bezler, bölünmüş ürünler ,

Koch ürünleri çok kullanılıyor hele bölünmüş ürünlerine çok talep var

50 gr wax getirilmeli çünkü büyük boy waxlar çok pahalıya geliyor Türkiyede alım gücü az
50 gr waxların gelmesi çok güzel olurdu hem çeşitlilik artar

Her markanın 1 ürünü süper oluyor şeçilip getirilse daha iyi olur Tam fp ürünleri gelse hiç fena olmazdı.

Son düzenleme:

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Sundukları teklifleri görseniz, iş saçma sapan boyutlara ulaşıyor.. üzerine transfer ve vergiler binince satış fiyatı korkunç fiyatlara yükseliyor..
Biliyorum Atalay. Özellikle Klin Korea burnundan kıl aldırmıyor. Autobrite de aynı şekilde eskiye nazaran daha bir kibirli. Son zamanlarda popülerliği de arttığı için ağırdan satıyorlar.
Ben açık söyliyeyim, oturup düşündüğüm zaman kendi adıma konuşacak olursam, makûl fiyatlarla sunum yaptığımda bile insanlara fazla gelebiliyor.
Dövizin bu denli yüksek oluşu da cabası. Aslına bakarsan marka algısından ziyade, hem uygun fiyatlı hem de marka algısı olmayan, tüketiciye hitap eden ürünler olması.
Örnek verecek olursam;
Senin getirdiğin detay fırçaları. Autobrite ile kıyasaldığında, daha da iyi denebilir hemde fiyatı göz önünde bulundurduğunda harika bir tercih, ihtiyaç olan tam da öyle birşey.
Kusura bakma biraz uzun oldu, gece vardiyası can sıkıntısı:)

Son düzenleme:

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Biliyorum Atalay. Özellikle Klin Korea burnundan kıl aldırmıyor. Autobrite de aynı şekilde eskiye nazaran daha bir kibirli. Son zamanlarda popülerliği de arttığı için ağırdan satıyorlar.
Ben açık söyliyeyim, oturup düşündüğün zaman kendi adıma konuşacak olursam, makûl fiyatlarla sunum yaptığımda bile insanlara fazla gelebiliyor.
Dövizin bu denli yüksek oluşu da cabası. Aslına bakarsan marka algısından ziyade, hem uygun fiyatlı hem de marka algısı olmayan, tüketiciye hitap eden ürünler olması.
Örnek verecek olursam;
Senin getirdiğin detay fırçaları. Autobrite ile kıyasaldığında, daha da iyi denebilir hemde fiyatı göz önünde bulundurduğunda harika bir tercih, ihtiyaç olan tam da öyle birşey.
Ağzına sağlık kardeşim
Gece gece ne yazsam diye düşünürken senin yazdıklarını okudum
Altına imzamı atarım
Nokta

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Ben açık söyliyeyim, oturup düşündüğüm zaman kendi adıma konuşacak olursam, makûl fiyatlarla sunum yaptığımda bile insanlara fazla gelebiliyor.
Örnek verecek olursam;
tabi konu sapmasın diye detaya girmeyeyim ama AD markasının 5-6 ürünü dışında kalanı resmen çöp. Bunu bizzat tecrübe ettim. Instagram hesabımı takip eden bilir Clear View ürününü yerden yere vurdum. :) o yüzden o marka getirilecekse Reseller boyutunda en çok tutulan ve sevilen ürünleri getirilmeli. Magifoam gibi Jtt gibi.

ben Avrupa’da yaşayan birisi olarak gördüğüm kadarıyla Ad, Gyeon, angelwax carpro ve Nanolex gibi markalar Avrupalılar için bile lüks markalar. O kadar para verilir mi mantığında insanlar. Alım gücü yüksek olan insanlar bunu söylerken, bizim ülkemizde bu işi yapan tüccarların bu markaları ısrarla getirme ve satma çabalarını anlamsız buluyorum. Bu markaları istediğin kadar getir Türk detay sever camiası nasıl alsın, nasıl para versin?

şu mevcut durumda rotayı kuzeybatıya çevirip gerçekten enfes kalitede ürünleri olan butik markalar gözden geçirilmeli..

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Alım gücü yüksek olan insanlar bunu söylerken, bizim ülkemizde bu işi yapan tüccarların bu markaları ısrarla getirme ve satma çabalarını anlamsız buluyorum. Bu markaları istediğin kadar getir Türk detay sever camiası nasıl alsın, nasıl para versin?

şu mevcut durumda rotayı kuzeybatıya çevirip gerçekten enfes kalitede ürünleri olan butik markalar gözden geçirilmeli..
Katılıyorum.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
bu güzel hedef kitle saha analizi umarım verimli olur.

bende fikirlerimi yazmak isiterim.

tr güncel ekonomik yapı yada degişken zaman kişisel gelir düzeyi detay camiası adına salt bir belirleyici yaklaşım olarak gelişmesine olanak saglayacak güçlü bir veri degildir.
burda asıl verinin kişiselden ziyade toplumsal yaklaşımın iyi analiz edilmesi makul verinin edinilmesine olanak saglar.

arayış ucuz ürün gibi görünsede tercihler bu yönde ilerlesede bir ters psikoloji Boomerang effect saniyeler içinde gerçekleşir. kısaca türk halkı lüx sever. bir alman gibi temel ürün işimi görsün mantıgıyla yaklaşmaz. burda bir örnek vermek gerekirse. tüm ünlülerimizin rolex saati vardır. para kazanılınca ilk iş klişeleri gerçekleştirmekten geçer. oysa ki çelik bir saat kaliteli bir mekanizmadan bir adım ileri gidemeyen bir üründür. ( mücevherat içeriklileri hariç )

bu yaklaşım tabi ki tüm alanlarda da kendini göstermekte ve pahalı ürün kalitelidir algısını dogurmakta alış veriş alışkanlıklarıda bu mantık çerçevesinde gerçekleşip bu çizgide ilerlemektedir.

bu yazdıklarım kişisel düşünceden ziyade bir durum resmi çekmek olarak bakılmalı.

bu baglamdan ayrışan farklı bir olguda bizim camiamızda gerçekleşir. her pahalı kaliteli her ucuz adi olarak addedilemez. kaldı ki f/p olgusu markaların tüm gruplarını kapsaması büyük olasılıkla çok nadir görülmektedir.

bir f/p çok pahalıda olabilecegi gibi çok ucuzda olabilir. bu sıfatlamanın içerigi daha iyi anlaşılmalıdır. şöyle ki üst düzey bir wax verdigi geri bildirimleri başarılıysa ( beklenti ve arayış dahilinde) tam bir f/p olacaktır. sadece ücreti gözetmek bu olgunun içerigini eritir.

detailde kişisel seçim son zamanların en önemli başlıgı olma yolunda ilerlemekte temizleme ve koruma temel yapılarından ayrılmış hobisel bir farklı arayış ürün seçimlerinin tek düzeligini degiştirmekte dünya genelinde de bu gözlemlenmektedir. yeni ürünlerin başarısı artık dayanıma dayalı bir arayış içersinde her yolun mübah oldugu ürün gruplarıyla kendini göstermiştir.

bu kişisellik eskisi gibi bir markanın ürün gruplarını kapsaması tabi ki düşünülemez. arayışın en iyisini en dayanıklısını en parlayanı en uçanı kaçanı....... gibi ilerledigi aşikardır. buda farklılıgı ürünlerden markalara kaydırmaktadır.

artık ürün tedarik edicilerin yani siz degerli detail satıcılarının. bu verileri takip edip bir markanın en başarılı ürünlerini seçmesi bu bir markadan bir markaya çogalıp ürün çeşitliliginin markalar olarak artması gerekmektedir.
bu düşünceyle
vakti zamanında forumumuza gelen infinity wax yetkilisini degerli dostum sayın üstad @onurçiko vasilesi ve vasıtasıyla size yönlendirmiştim.

işte bu gibi özel ürün üreticilerinin temel nam yapmış ürünlerinin toplamak ve bir araya getirmek çeşitli markaların en başarılı ürünleri bir takım yaparak satmak fiyat yada imkana bakmaksızın tercihli alış verişi olacagı kesin bir dogruluk içermektedir.

iyi detaylar.

Bir ege sözü : Fakir pahalı aldıgıyla hava atar, zengin ucuz aldıgıyla övünür.

Son düzenleme:

tmac61

Tecrübeli Detaycı
Üye
Amatör uğraşan biri olarak en azından temel kalemlerin sürekli bulunabilir ve makul fiyatlı olmasını isterdim;

Misal;

Demirtozu temizleyiciler
Zymöl şampuan ve waxları
Çift pileli havlular

Bodrum48

Usta Detaycı
Üye
bu güzel hedef kitle saha analizi umarım verimli olur.

bende fikirlerimi yazmak isiterim.

tr güncel ekonomik yapı yada degişken zaman kişisel gelir düzeyi detay camiası adına salt bir belirleyici yaklaşım olarak gelişmesine olanak saglayacak güçlü bir veri degildir.
burda asıl verinin kişiselden ziyade toplumsal yaklaşımın iyi analiz edilmesi makul verinin edinilmesine olanak saglar.

arayış ucuz ürün gibi görünsede tercihler bu yönde ilerlesede bir ters psikoloji Boomerang effect saniyeler içinde gerçekleşir. kısaca türk halkı lüx sever. bir alman gibi temel ürün işimi görsün mantıgıyla yaklaşmaz. burda bir örnek vermek gerekirse. tüm ünlülerimizin rolex saati vardır. para kazanılınca ilk iş klişeleri gerçekleştirmekten geçer. oysa ki çelik bir saat kaliteli bir mekanizmadan bir adım ileri gidemeyen bir üründür. ( mücevherat içeriklileri hariç )

bu yaklaşım tabi ki tüm alanlarda da kendini göstermekte ve pahalı ürün kalitelidir algısını dogurmakta alış veriş alışkanlıklarıda bu mantık çerçevesinde gerçekleşip bu çizgide ilerlemektedir.

bu yazdıklarım kişisel düşünceden ziyade bir durum resmi çekmek olarak bakılmalı.

bu baglamdan ayrışan farklı bir olguda bizim camiamızda gerçekleşir. her pahalı kaliteli her ucuz adi olarak addedilemez. kaldı ki f/p olgusu markaların tüm gruplarını kapsaması büyük olasılıkla çok nadir görülmektedir.

bir f/p çok pahalıda olabilecegi gibi çok ucuzda olabilir. bu sıfatlamanın içerigi daha iyi anlaşılmalıdır. şöyle ki üst düzey bir wax verdigi geri bildirimleri başarılıysa ( beklenti ve arayış dahilinde) tam bir f/p olacaktır. sadece ücreti gözetmek bu olgunun içerigini eritir.

detailde kişisel seçim son zamanların en önemli başlıgı olma yolunda ilerlemekte temizleme ve koruma temel yapılarından ayrılmış hobisel bir farklı arayış ürün seçimlerinin tek düzeligini degiştirmekte dünya genelinde de bu gözlemlenmektedir. yeni ürünlerin başarısı artık dayanıma dayalı bir arayış içersinde her yolun mübah oldugu ürün gruplarıyla kendini göstermiştir.

bu kişisellik eskisi gibi bir markanın ürün gruplarını kapsaması tabi ki düşünülemez. arayışın en iyisini en dayanıklısını en parlayanı en uçanı kaçanı....... gibi ilerledigi aşikardır. buda farklılıgı ürünlerden markalara kaydırmaktadır.

artık ürün tedarik edicilerin yani siz degerli detail satıcılarının. bu verileri takip edip bir markanın en başarılı ürünlerini seçmesi bu bir markadan bir markaya çogalıp ürün çeşitliliginin markalar olarak artması gerekmektedir.
bu düşünceyle
vakti zamanında forumumuza gelen infinity wax yetkilisini degerli dostum sayın üstad @onurçiko vasilesi ve vasıtasıyla size yönlendirmiştim.

işte bu gibi özel ürün üreticilerinin temel nam yapmış ürünlerinin toplamak ve bir araya getirmek çeşitli markaların en başarılı ürünleri bir takım yaparak satmak fiyat yada imkana bakmaksızın tercihli alış verişi olacagı kesin bir dogruluk içermektedir.

iyi detaylar.

Bir ege sözü : Fakir pahalı aldıgıyla hava atar, zengin ucuz aldıgıyla övünür.
Detay için kitap yaz alalım,üniversite aç okuyalım başkan...

cabay

Uzman Detaycı
Üye
Öncelikle şahsi marka beklentimi söyleyeyim, Ahmet Abi'nin ilgilececeği kısım arada kaynamasın :)

Zymöl ürünler ve twisted pile bez çeşitleri öncelik olabilir. Bunun haricinde butik wax üreticisi çok, tadımlık gramajlarda satılan waxlar oldukça satılır. Zira ben şahsen 200gr wax almayı pek istemeyen birisi olarak daha az gramajda daha fazla çeşit olmasından yanayım. Bireysel kullanıcı 200gr Wax alınca onu zaten bitiremeyecek... 50 gr olsun çeşit olsun bizim olsun :)

Şahsi fikrimi öncelikle belirteyim.

TR koşullarında özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar bu stresi üzerinden atmak için bir hobiye sarılır. Kimisi evcil hayvan besler kimisi gezmeye tozmaya sarar kimisi de bizim gibi detailing işlerine sarar vs.vs :) Bu stresi yaşayan insanlar en rahat hobileri için para harcar.

Detailing işini profesyonel veya iş amaçlı yapanların dışında hobi olarak yapan adam gözünü karartır, imkanları el verdiği seviyede her ürünü almak ister. İşte bu sebepten Zymöl titanium bile gelse satılacaktır... Gözümüz aç, ihtiyaçtan fazlasını arıyor-buluyor-alıyoruz.

Bu arada Ahmet Abi'ye bizlere karşı olan samimi yaklaşımı için ayrıca teşekkür ederim.

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
f/p oranı yüksek ürünleri görmek isterim şahsen. Flowey bence güzel bir etki bıraktı.

Özellikle ingiltere bazlı forumlarda "burnundan kıl aldırmayan" markalara nazaran butik ürünler daha çok tercih ediliyor. Bir sürü uygulama videosu var iyi performansı olan ürünler paylaşılırsa size de referans olur.

Yada yerli üreticiyi iyi performans gösterdiği ürünlerde tercih ederek kalkındıracağız.

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
konuda güzel fikirler var umarım göz önünde bulundurulur

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
tabi konu sapmasın diye detaya girmeyeyim ama AD markasının 5-6 ürünü dışında kalanı resmen çöp. Bunu bizzat tecrübe ettim. Instagram hesabımı takip eden bilir Clear View ürününü yerden yere vurdum. :) o yüzden o marka getirilecekse Reseller boyutunda en çok tutulan ve sevilen ürünleri getirilmeli. Magifoam gibi Jtt gibi.

ben Avrupa’da yaşayan birisi olarak gördüğüm kadarıyla Ad, Gyeon, angelwax carpro ve Nanolex gibi markalar Avrupalılar için bile lüks markalar. O kadar para verilir mi mantığında insanlar. Alım gücü yüksek olan insanlar bunu söylerken, bizim ülkemizde bu işi yapan tüccarların bu markaları ısrarla getirme ve satma çabalarını anlamsız buluyorum. Bu markaları istediğin kadar getir Türk detay sever camiası nasıl alsın, nasıl para versin?

Markaları duyalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...