iç plastik aksam temizlik

Çaylak16

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
merhaba değerli arkadaşlar.2017 model civic aracım var.sıfır olarak almıştım.bu güne kadar elimden geldiğince temizliğini hep kendim yapıyorum.forumdan değerli üstadlardan çok şey öğrendim.aracımın plastik aksamı çok kirlenmeye maruz kalmıyor.sürekli temizliyorum nemli bez ile.birkaç sefer autoglym vinyl rubber care kullandım.gerçekten çok güzel ürün.fakat fiyat olarak bakıldığında yüksek kalıyor.trim aksamında kullanmaya devam edeceğim bu ürünü.kapı plastikleri,eşikleri ve diğer plastik aksam için biraz daha uygun ürün arayışı içindeyim.

öğrenmek istediğim asıl bilgi ise: 3D ultra protectant ürününü iç plastik aksamlarda kullanmamın bir sakıncası olurmu.ürün açıklamalarında çok yönlü yerlerde kullanılabilir yazıyor vs. 3.79 lt. bazında fiyatı bir hayli uyguna geliyor.bölünmüş olarak aldım ve uyguladım.finişh olarak çok hoşuma gitti.fakat autoglym gibi güven vermediğinden siz değerli üstadlara sormak istedim.yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkür ederim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ben autoglym vrc yi motorda ve kapı eşiklerinde kullanıyorum. İş görüyor kötü bir ürün değil ancak torpidoda veya iç plastiklerde önereceğim bir ürün kesinlikle değil. 3d ultra da kullanmanızı tavsiye etmem. Motorda veya elle temas etmediğiniz plastiklerde olabilir.
İçeride kullanmak için Chemical Guys Natural Shine - Koch Chemie TopStar (Ts) - Koch Chemie refresh cockpit care veya sonax cockpit reiniger öneririm.
Tamamen mat ve nano bir ürün arıyorsanız gtechniq c6 kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Çaylak16

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
@Berkay ,@onurçiko çok teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.listede Koch Chemie TopStar ve af spritz fiyat ve fayda açısından sanırım ön plana çıkıyor.Koch Chemie PSS dış plastik aksamda kullanıyorum.oldukça memnunum.iç plastik içinde ts den başlamak zamanı geldi sanırım.artık listede yazılanları sırasıyla gideceğiz almaya.:alisveris:

melo15

Çaylak Detaycı
Üye
Ekstra bir konu açmayıp arkadaşın konusundan sorayım ben de sorumu. Arkadaşlar b8 passatım var biliyorsunuz üst torpido kısmı yumuşak plastik koch chemie greenstar alacaktım ama agresif olur yumuşak plastikler için dediler. Bende zaten direksiyon deri tekstil döşemeler ve direksiyon gibi kısımlar için koch chemie polstar alacaktım bu yumuşak yüzeylerde polstarı kullansam nasıl olur acaba?

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ekstra bir konu açmayıp arkadaşın konusundan sorayım ben de sorumu. Arkadaşlar b8 passatım var biliyorsunuz üst torpido kısmı yumuşak plastik koch chemie greenstar alacaktım ama agresif olur yumuşak plastikler için dediler. Bende zaten direksiyon deri tekstil döşemeler ve direksiyon gibi kısımlar için koch chemie polstar alacaktım bu yumuşak yüzeylerde polstarı kullansam nasıl olur acaba?
Benim polonun da yumuşak o kısım, APC olarak valet pro, temizleyici-koruyucu olarak sonax cockpit reiginier kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.