İç temizlik için sihirli sünger

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Selamın aleyküm
Şimdi aracın torpidoyu vs greenstar ile temizledim. Bazı yerleri ne kadar fırçalarsam fırçalayayım kiri alamadım. Ok işareleri ile gösterdiğim fitil gibi yere yaklaşırsanız rengi kirden koyulaşmıs ve sararmış lakin kiri alamadım öneriniz nedir? Bu gün rossmann dan domol öagic sponge aldım onu deneyeceğim.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Bu tip ürünler yüzeyi aşındırma yoluyla temizlik yapar. Dikkatli kullanım gerekir. Çıkmayan lekeler için kullanılacak son ürünler içerisinde. Çok bastırmadan kullanmanızı tavsiye ederim.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Hocam öncelikle forumumuza hoşgeldiniz , bir tanışma konusu açarsanız sizi tanımak isteriz.
Paylaştığınız videoya gelince sihirli süngerin kullanım amacı bu değil , artık hiç bir şekilde çıkartamadığımız kirlerde son çare olarak sihirli sünger kullanmamız gerekir. Siz bu videoyu bu şekilde paylaşarak konuyla ilgili olmayan insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Videoda belli olmuyor ama jantları bile çizmiştir o sünger. Paylaştığınız videoda koltuğu ne hale getirdiğine dikkat etmemişsiniz sanırım .
Öncesi
d1.JPG
Sonrası
d4.JPG
d6.JPG

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Siz ne önerirsiniz bu lekeler için bildiginiz rengi değişmiş kirden 3d orange ile fırçaladım cıkmadı greenstar ile fırçaladım kulllandım çıkmadı bezle ovaladım yine sonuç yok :D

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Siz ne önerirsiniz bu lekeler için bildiginiz rengi değişmiş kirden 3d orange ile fırçaladım cıkmadı greenstar ile fırçaladım kulllandım çıkmadı bezle ovaladım yine sonuç yok :D
Sihirli sünger deneyebilirsiniz ama çok hafif bastırmadan yapın bu işi . Kaş yapalım derken göz çıkarmaya gerek yok :D . Arkadaşın paylaştığı videoda koltuk kısmını dikkatli takip edin ve verdiği tahribatı görün .

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Sihirli sünger deneyebilirsiniz ama çok hafif bastırmadan yapın bu işi . Kaş yapalım derken göz çıkarmaya gerek yok :D . Arkadaşın paylaştığı videoda koltuk kısmını dikkatli takip edin ve verdiği tahribatı görün .
Onu farkettüm dediğim yer sertleşmiş bir plastik zaten yani sulandırma oranını düşürerek sürekli apc denedim. En son sulandırmadan sıktım 3d yi yinede rengi düzelmedi fitil gibi birşey anlayamadım nadıl bir işlemişse artık

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Onu farkettüm dediğim yer sertleşmiş bir plastik zaten yani sulandırma oranını düşürerek sürekli apc denedim. En son sulandırmadan sıktım 3d yi yinede rengi düzelmedi fitil gibi birşey anlayamadım nadıl bir işlemişse artık
İşe yarar mı bilmiyorum ama buhar makinesi yumuşatabilir ya da bezi sıcak suyla ıslatarak yüzeyi biraz yumuşatmayı deneyebilirsiniz.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Plastik yenileyici bir ürün varsa deneyin işe yarayabilir. En azından aşındırmadan önce bu yöntem denenebilir. Pastanın plastik aksamda bıraktığı izleri apc ile çıkramadım koch chemie pss ile bastırarak sildim yepyeni oldu.

Burada paylaşmıştım. Bu posttaki ilk fotoğraf apc ile temizlenmiş hali.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
tinerle bastırarak uçmadan hızlıca parçalara bölerek sil. tertemiz olur. eldiven kullan fazla soluma kafa yapar.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bu arada detaile ilişkin bir forumda bence olması gereken en son ürünlerden teki. İnsanlar sünger!!! olmasından ötürü bunu genelde iç aksamda kullanıyorlar. Aslında sünger değil zımpara olduğunu bilmiyorlar tabi. Ardından ayıkla pirincin taşını.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Gösterdiğiniz o bölüm yıllar içerisinde solmuş da olabilir. Bu nedenle temizlendiğinden emin olduktan sonra plastik yenileyici bir ürün ile üzerinden geçmenizi tavsiye ederim.