Kablosuz Kulaklık Tavsiyeleriniz

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Detay sezonuna giriş yapmadan tüm eksikleri tamamlayalım derken birde kulaklık masrafı çıktı başımıza . Normalde çok fazla kulaklık kullanmıyorum ama özellikle polisaj yaparken kulakları korumak şart . O yüzden kulağı tamamen kapatan dış sesleri mümkün olduğunca kesecek bir kulaklık arıyorum . Rahat çalışabilmek adına kablosuz olması önemli , ses kalitesi çok üst düzey olmasına gerek yok, kulakları ağrıtmasın dış sesleri çok geçirmesin yeterli. Çok uzak olduğum bir konu olduğu için tavsiyelerinizi bekliyorum :) .

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Hocam ben aşağıdaki Anker marka kulaklığı kullanıyorum ve memnunum. Şarjı da 2 saat gidiyor. Şarj olma süresi de 2 saati buluyor.

Anker SoundBuds Slim Kablosuz Bluetooth Spor Kulaklık Fiyatı

Ancak bir daha alırsam şu tarz tamamen kablosuz olan bir model alacağım :)

QCY Q29 Pro Kablosuz Bluetooth 4.2 Kulaklık

Anker Soundcore Liberty Lite - Kablosuz Bluetooth 5.0 Fiyatı
Hocam tavsiyeler için teşekkür ederim ama kulakları kapatan büyük kulaklıklar daha iyi olmaz mı acaba ses geçirmeme anlamında ?

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam tavsiyeler için teşekkür ederim ama kulakları kapatan büyük kulaklıklar daha iyi olmaz mı acaba ses geçirmeme anlamında ?
Hocam ben evde, yürüyüş yaprken, spor salonunda vs .her yerde kullanıyorum.
Dediğin gibi olanlar çok daha kaba geliyor, üstelik onlar daha ağır, kulakları ağrıtabilir.
Ama ses kesme anlamında daha iyi bir seçenek olabilir :)

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Limitiniz nedir? Sennheiser kulaklıkların ses yalıtımı iyidir. Bluetooth olanların fiyatı aşarsa kablolu modellerden Sennheiser CX 300 ii lerin yalıtımları çok iyidir. Tabi kulaklık işinde dinlenilecek müzik türü de önemli.
Bu modelini değil ama başka bir modelini kullanmıştım. Pürüzsüz ses veriyor...

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Limitiniz nedir? Sennheiser kulaklıkların ses yalıtımı iyidir. Bluetooth olanların fiyatı aşarsa kablolu modellerden Sennheiser CX 300 ii lerin yalıtımları çok iyidir. Tabi kulaklık işinde dinlenilecek müzik türü de önemli.
Limit koymadım ama çok yüksek olmasa iyi olur amacım çok yüksek kaliteli müzikten ziyade kulak sağlığım . Birde kablosuz almak istiyorum telefon cebimdeyken rahat çalışamıyorum.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Limit koymadım ama çok yüksek olmasa iyi olur amacım çok yüksek kaliteli müzikten ziyade kulak sağlığım . Birde kablosuz almak istiyorum telefon cebimdeyken rahat çalışamıyorum.
Anladım Sennheiser'ler ve Marshall'lar elenir o vakit. Müzik türünü sormamın sebebi ucuz ürünler olmayınca normal kullanım zamanlarında da mutlu etsin idi. Misal Sennheiser kulaklıkların bassları iyi iken söz gelimi Marshalların midleri daha iydir. Bluetooth kulaklıklarda belirli çıtanın üzerine çıkılmadan alınan kulaklıklardaki monitörler standart seviyede oluyor. Ben sırf bunun için Bluetooth audio reciever almıştım. Spor zamanı kol bandımı veya bu ürünü kullanıp yukarıdaki kablolu kulaklığı kullanıyorum.

Neyse bir arkadaşımda JBL T600 var. Bu ürün de güzel.

Hiçbiri olmadı şu olabilir :D.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Hocam ben evde, yürüyüş yaprken, spor salonunda vs .her yerde kullanıyorum.
Dediğin gibi olanlar çok daha kaba geliyor, üstelik onlar daha ağır, kulakları ağrıtabilir.
Ama ses kesme anlamında daha iyi bir seçenek olabilir :)
Spor yaparken zorlayabilir ama önceliğim polisaj yaparken kullanmak diğer zamanlarda kulaklık takmıyorum genelde.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Anladım Sennheiser'ler ve Marshall'lar elenir o vakit. Müzik türünü sormamın sebebi ucuz ürünler olmayınca normal kullanım zamanlarında da mutlu etsin idi. Misal Sennheiser kulaklıkların bassları iyi iken söz gelimi Marshalların midleri daha iydir. Bluetooth kulaklıklarda belirli çıtanın üzerine çıkılmadan alınan kulaklıklardaki monitörler standart seviyede oluyor. Ben sırf bunun için Bluetooth audio reciever almıştım. Spor zamanı kol bandımı veya bu ürünü kullanıp yukarıdaki kablolu kulaklığı kullanıyorum.

Neyse bir arkadaşımda JBL T600 var. Bu ürün de güzel.

Hiçbiri olmadı şu olabilir :D.
Müzik türünde özel bir tercihim olmuyor genelde , sıradan bir dinleyiciyim muhtemelen söylediğiniz farkları iki kulaklığı peşpeşe aynı şarkıyla dinlemeden anlayamam bile :D .
Aslında son seçenek en makulü , onun içinden kulak içi kulaklıkta takılabilir heralde . O zaman kulaklığı her zaman kullanma şansım olur .

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@Paian Son attığın link kafamı karıştırdı onları araştırıyorum şu an :D . Amacı direk koruma olan bir ürün almak daha doğru bir tercih gibi gelmeye başladı .

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
@Paian Son attığın link kafamı karıştırdı onları araştırıyorum şu an :D . Amacı direk koruma olan bir ürün almak daha doğru bir tercih gibi gelmeye başladı .
Amaç sadece sesi kessin ise pek tabii iş görür :). Zaten normal zaman kulaklık kullanmıyorsanız 400-500 tl vermeye gerek de yok.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
İyi günler müzik dinlemek yerine polisaj için alınacaksa hiç saçma sapan fiyatlar vermeyin. Amaçsız bir harcama olur ki siz zaten cep telefonu gibi giriş seviyesinin bile altında bir kaynak kullanacağınızı belirtmişken sırf kablosuz (çok verimsizdir) yada pil süresi gibi etkenlerden yada marka oldugu için faiş fiyatlı ürünlere yanaşmayın.
Yok profesyonel müzik dinlemek istiyorum diyorsanız önce kulaklıktan ziyade kaynak önemlidir.
Hİ-RES player olması lazım ki. sony ihtiyaçları karşılayabilecek en makullerden biridir.
Sony Nw-a35 16gb Walkman - Digital Music Player With Hi-res Audio - n11.com
Yine zevk - para - iş üçgeninde Astell & Kern gibi markalarda yönelinebilir.
Tabi o kaynayta kullanılacak içerisinde belli bir standartı olması gerekir. (FLAC, AAC, ALAC, AIFF, DFF.... gibi) biraz profesyonel ekipmanlardır. Fiyatlandırma da ona göredir.
Posisaj için en ucuz yol köpük kulak tıkacı olur kullan attır. İpli iki takaç şeklinde ve daha farklı materyallerin yapılmış farklı amaçlar için planlarında vardır ve kullanılabilir.
3m 1100 Kulak Tıkacı (25 Çift) - n11.com
Daha iyi birşey olsun derseniz başbantlı kulaklıklar tercih edebilirsiniz. 3m tavsiye. tavsiye. 3m H510a-401-gu Optime I Başbantlı Kulaklık - n11.com

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
@ffsahin ben önceden makinada çalışırken bu koruma kulaklığından 3m olan kırmızı model kullanıyordum onu takmadan önce kulak içi kulaklığımı takıp üzerine koruma kulaklığımı takıyordum dünya ile bağlantım kesiliyordu çok memnundum bi deneyin isterseniz

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@ffsahin sen son seçeneği al hocam, madem başka zaman müzik dinlemiceksin, gürültüyü kessin yeter :)
Daha ergonomik olan bir model alacağım muhtemelen :)
Amaç sadece sesi kessin ise pek tabii iş görür :). Zaten normal zaman kulaklık kullanmıyorsanız 400-500 tl vermeye gerek de yok.
Evet pek kullandığım söylenemez , kullandığımda da pahalı kulaklıkların hakkını verebileceğimi sanmıyorum , bilgisayar yada telefonla kullanıyorum sadece :D
İyi günler müzik dinlemek yerine polisaj için alınacaksa hiç saçma sapan fiyatlar vermeyin. Amaçsız bir harcama olur ki siz zaten cep telefonu gibi giriş seviyesinin bile altında bir kaynak kullanacağınızı belirtmişken sırf kablosuz (çok verimsizdir) yada pil süresi gibi etkenlerden yada marka oldugu için faiş fiyatlı ürünlere yanaşmayın.
Yok profesyonel müzik dinlemek istiyorum diyorsanız önce kulaklıktan ziyade kaynak önemlidir.
Hİ-RES player olması lazım ki. sony ihtiyaçları karşılayabilecek en makullerden biridir.
Sony Nw-a35 16gb Walkman - Digital Music Player With Hi-res Audio - n11.com
Yine zevk - para - iş üçgeninde Astell & Kern gibi markalarda yönelinebilir.
Tabi o kaynayta kullanılacak içerisinde belli bir standartı olması gerekir. (FLAC, AAC, ALAC, AIFF, DFF.... gibi) biraz profesyonel ekipmanlardır. Fiyatlandırma da ona göredir.
Posisaj için en ucuz yol köpük kulak tıkacı olur kullan attır. İpli iki takaç şeklinde ve daha farklı materyallerin yapılmış farklı amaçlar için planlarında vardır ve kullanılabilir.
3m 1100 Kulak Tıkacı (25 Çift) - n11.com
Daha iyi birşey olsun derseniz başbantlı kulaklıklar tercih edebilirsiniz. 3m tavsiye. tavsiye. 3m H510a-401-gu Optime I Başbantlı Kulaklık - n11.com
Kesinlikle amaç polisaj yaparken kulağımı korumak . Bilgiler için çok teşekkür ederim lakin çok ilgim olan bir konu değil o yüzden ihtiyacım dışında ürünler yerine son paylaştığınız linkteki gibi bir ürünle bu işi çözmek en iyisi olacak. Kulak tıkaçlarınıda gördüm ama çok hoşuma gitmedi onlar belki denemek için alırım yinede. Hem tıkaç yerine yine bir ufak kulaklık takıp üzerine diğerini takabilirim.
@ffsahin ben önceden makinada çalışırken bu koruma kulaklığından 3m olan kırmızı model kullanıyordum onu takmadan önce kulak içi kulaklığımı takıp üzerine koruma kulaklığımı takıyordum dünya ile bağlantım kesiliyordu çok memnundum bi deneyin isterseniz
Benimde aklımdaki kombinasyon tam olarak bu şekilde şu an .
AliExpressden tn2 tavsiye ederim. 12 saat şarj performansı var
Teşekkür ederim , inceleyeceğim.
https://tr.aliexpress.com/item/Orig...lgo_pvid=4ee8cbd6-96e3-4290-adaf-86769bdded66
bu güne kadar 3-4 tane getirttim bir şey duymazsın dışarıdan garanti veririm mükemmel ses kalitesi var. ciddi bir ürün.
Bunuda inceleyeceğim ama üzerine koruma kulaklığı takmak zor olur gibi bunun.