Kara kızıma full detay ve ürün testleri.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhabalar

Canavara nerdeyse bir yıldır temizlik polisajı yapmamıştım bu sefer biraz geç kaldık ama geç olsun güç olmasın diyelim uygulamamıza geçelim.

Önce iç kısımları süpürdüm.

İç kısımların tozunu aldıktan sonra deri temizliği yaptım deri temizliğinde colourlock hafif deri temizleyiciyi kullandım.

Deri temizliği bittikten sonra iç trimlerde shine garage interior quick detailer kullandım.

Paspas detayınıda boş geçmeyelim

İç kısımlar bittikten sonra geçiyoruz dış kısımlara. Önce jantlardan başlıyoruz jantlarda nigrin ile devam basınçlı su ile fırçalamaya gerek kalmadı.

Jantlara basınçlı su geçtikten sonra foam lance içerisine ceviz ve b33 karışımı yaptım. Bu kısımda foto çekmeyi unutmuşum. Bir perde basınçlı su geçtim.

Çift kova yıkamamıza geçiyoruz çift kovada soft99 şampuan ve uzun koyun tüyü yıkama eldiveni kullandım.

Bu eldivenin kullanımı çok hoşuma gidiyor.

Çift kova yıkama bittikten sonra durulama ve arkasından tekrar temiz su ve şampuan hazırlayıp kil eldiven geçtim.

Kil işlemi bittikten sonra bir perde daha su tuttum ve arkasından kurulama yaptım. Kurulamada yardımcılarımız uber premium yellow havlu ve yaprak üfleme makinası.

Kurulama işlemi bitti ve başlıyoruz polisaj işlemine.polisajda çiziğin durumuna göre sonax perfect finish ve sonax machinen politur kullandım. Ped olarakta yine çiziğin durumuna göre mikrofiber ve sünger pedler kullandım.

Önce sonrası yapalım malesef yine servis sonrası kaput harita olmuş.farlarıda boş geçmedim onlarıda parlattım.

Sonrası

Polisaj anından birkaç foto

Polisaj işlemi bittikten sonra tekrar yıkama yaptım yıkamada auto brite citrus wash kullandım.

Polisaj tozları ve yağların çıkması için yaptığım yıkamadan sonra yüzeyi ipa ile geçtim.

Hem test hem Koruma için araçta üç tane ürün kullandım aracın sol tarafına tac sistem moonlight sağ tarafına car pro lite tam kaputun ortasındaki birleşim yerine meguiars seramik wax kullandım.ürün uygulamasında üç tane ped ve üç tane mikrofiber bez kullandım.

Farlar ve tüm plastik aksam seramikten nasibini aldı.

Koruma uygulaması ve testleri başlattıktan sonra camlara geçiyorum camları dış kısımlara ipa uygulaması sırasında ipa ile temizledim. Su kaydırıcı olarak auto shine drop off kullandım.ürünü uygulamadan sonra 3-8 dakika arası silin diyor 8 dk civerı bekledim silmesi zorladı 3-5 dk civarında silmek gerek.

Camlarda bittikten sonra deneme amaçlı jantlarda meguiars ceramic qd kullandım güzel bir parlaklık bıraktı.

Lastiklere car pro perl kullandım.

Davlumbazlara meguiars hd kullandım.

Final fotolarımız gelsin ürünlerin kalıcılık testler yağmur itme performansını bu konu üzerinden paylaşacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Eline saglik Süleyman abi Kaliteli Malzemeler,Titiz İscilik ve Elit bir Finalle karsi karsiyayiz :)

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Eline sağlık üstad :)
Aslanın maşallahı var :nazar:
P de gaz verince v8 in kükremesi ve aracın sağa sola hareket etmesi ayrı bir zevktir :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Gözlerimiz bayram etti Sensei, ellerine sağlık. Maaşalah 10 numara finaller. Aynalar kıskançlıktan çatlayacak.

pynaster

Çaylak Detaycı
Üye
Güzel olmuş tebrik ederim takribii kaç saat sürdü acaba işlemleriniz.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Maşallah abi harika uygulama,harika fotoğraflar olmuş :) ürünlerde güzel gelişmeleri takipteyiz

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Eline saglik Süleyman abi Kaliteli Malzemeler,Titiz İscilik ve Elit bir Finalle karsi karsiyayiz :)
Millet yıllar sonra Meguiar's a neden dönüyor acaba :D

@Dragstar şu uzun tüylü yıkama eldivenini sevemedim gitti. Yan panellerde resmen aşağıya doğru sarkıyorlar.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Süleyman abi. Yine işçiliğini konuşturmuşsun. Araç banttan çıktığında bile bu parlaklıkta değildir. Maşallah :nazar:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık senseii :) Kara kız yine ayna olmuş aynaa

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Teşekkürler Sefa

Teşekkürler Emre

Eline sağlık üstad :)
Aslanın maşallahı var :nazar:
P de gaz verince v8 in kükremesi ve aracın sağa sola hareket etmesi ayrı bir zevktir :)
Teşekkürler Park pozisyonunda gaza basınca motorun gücü tahminim 5 cm civarı sağa doğru yatırıyor.

Maşallah ellerine sağlık çok güzel gözüküyor
Teşekkürler

Maşallah, o yansımalar nasıl birşey öyle :) :) Allah nazardan saklasın, elinize sağlık:)
Teşekkürler

Gözlerimiz bayram etti Sensei, ellerine sağlık. Maaşalah 10 numara finaller. Aynalar kıskançlıktan çatlayacak.
Teşekkürler master mahalleye ayna olarak koyacağım

Abi ellerine sağlık, testle ilgili konuşmuştuk zaten takipteyim. Finaller muazzam :begenixx:
Teşekkürler Berkay

Bu nasıl forumdur ya rab güneş gözlüksüz konu okunmuyor :cool:
Teşekkürler güneş gözlüksüz çıkma forumdaki fotolar antalya güneşinden daha keskin

@Dragstar Bu makina bu bakımla yaşlanmaz :) Emeğine sağlık :)
Teşekkürler detay adamı yaşlanmaz.

Güzel olmuş tebrik ederim takribii kaç saat sürdü acaba işlemleriniz.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler geceleri 3 saat civarı bir hafta sürdü pazar son gğn gündüz 6 saat daha ilave edebiliriz.

Maşallah abi harika uygulama,harika fotoğraflar olmuş :) ürünlerde güzel gelişmeleri takipteyiz
Teşekkürler Can konunun devamı gelecek.

Millet yıllar sonra Meguiar's a neden dönüyor acaba :D

@Dragstar şu uzun tüylü yıkama eldivenini sevemedim gitti. Yan panellerde resmen aşağıya doğru sarkıyorlar.
Ben meguiars parlaklığını beğenirim yeni ürünler kalıcılık olarak daha iyi olunca tercih sebebim olmaya başladı. Bunda @Sefa46 sefanın ürünleri uygulamaları foruma atmasının etkiside var. Yan panallerde biraz diz çök düz yüzey gibi olur.

Ellerine sağlık Süleyman abi. Yine işçiliğini konuşturmuşsun. Araç banttan çıktığında bile bu parlaklıkta değildir. Maşallah :nazar:
Teşekkürler kardeşim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

medxr13

Usta Detaycı
Üye
İl
.
Harika görünüyor finaller. Abi yanlış hatırlamıyorsam yıllar önce 'Hikari' uygulamıştın, o zaman da böyle ayna efekt mevcuttu tüm panellerde. Sanki hikari ölmemiş ruhu yaşıyor :D