Kia Cerato parlatma hikayesi

Samet

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Merhabalar  ;)

Aracım Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006 Model. 1.5 yıl önce satın aldık. Boyası doğal olarak bakımsızdı , herhangi bir ugulama görmedi. Bugün yarın derken yarı doğru yıkamayla bu kadar zaman kullandım. :)

Bu süreçte @technologyst Çağrı abimle tanıştık. Ben onun yanında kasap kalıyodum tabi  :) Kendisi tam bir detay hastası + uzmanı. Bana çok çok yardımı oldu. Hem uygulama hem malzeme konusunda. 

Dün yani pazar günümüzü polisaja ayırdık. Çizikler için Meg 105+ Meg 205 , bazı kısımlarda School Concept S3 ve koruma için ise Fusso Coat12 kullandık. Geçen hafta araca kil uygulamıştım. Zemin zaten hazırdı. Ped detaylarını Çağrı abi daha iyi biliyor o yazar. Benim ilk polisaj tecrübemdi. Hiç bukadar zor ve yorucu olacağını tahmin etmedim. Makineyi doğru açıyla doğru şekilde tutmak , ped ısınınca ıslatmak , doğru ped kombinini yapmak hepsi ayrı bilgi istiyormuş. Biz de bi yerden başlamış olduk. Çağrı abiye tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum  :)

Fotolara geçelim. Aracın eski fotoğraflarını atma gereksinimi duymadım. Yeni hali eskisinden çok daha iyi. Buyrun efenim ;

Sol arka çamurluk ve bagaj kapağımız arkadan çarpan bir araç yüzünden boyanmıştı. Boyacımız kasap olduğu için hem renk farkı çok hem de yüzey bozuktu. Polisajla yüzey düzeldi ama renk farkı maalesef kabak gibi ortada.

Burda görüldüğü üzere renk kabak gibi ortada. Küfür serberst  :)

Benden bu kadar. Bi maşallahınızı alırım. Teşekkürler :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Elinize sağlık. Polisaj gerçekten yorucu bir iş ve tecrübe istiyor.
Ancak sonunda karşısına geçip bakınca bütün yorgunluk gidiyor :)

Bu arada boyacı abimizin kulakları çınlatılmayacak gibi değil ;)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Maşallah diye başlayalım. Ellerinize saglık güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, başarılı bir uygulama olmuş. Bundan sonrası yüzeyi korumak ve çizmeden yıkamak daha önemli.
Artık geçmiş olsun detailing damarlarını bulaşmış, kurtulmanız zor.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
@Samet" kardeşim aracımız süper oldu emeğine sağlık. Ben sana eğitim ve destek verdim yine yapacağız sırayla önce Fluence i arkasından ne gelirse artık :) araç bitmez. Güzel insan bir telefonla detaycı birini bulmak imkansız ama @"Samet ne zaman arasam 2 dk yanımda sağolsun. Önceki fluence satacağım da hastaydım sağolsun geldi yardım etti. Eline emeğine sağlık gözüm. Beraber yaptık yine yaparız lafı bile olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Pedleri yazöayı unutmuşum
3D spider pasta
3d spider hare giderici
Lake Country orange light cutting
Marflo (AliExpress) orange medium cutting ped
Farklı farklı yerlerde kullandık farklı makinelerde

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Elinize sağlık, çok güzel çalışma olmuş. Ne güzel size yardım ve destek veren biride var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Çağrı abi, perde arkasında dağıttığın pedleride yazaydın. Şaka bir yana, boyacı abimizin kulaklarını çınlatmadan etmemek gerek. Ama araç
Güzel olmuş, elinize sağlık.

Samet

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Can' Alıntı:
Elinize sağlık, çok güzel çalışma olmuş. Ne güzel size yardım ve destek veren biride var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çağrı abi olmasa şuan hızlı cila atıyodum. Teşekkürler herkese tekrardan :)

Samet

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
denoerdo88' Alıntı:
Bu şekilde boya yapanları hemen şikayet etceksin. Sosyal medyadanda ifşa edeceksin ki bir daha bu şekilde iş yaparak para kazanamasın.
İşini hakkıyla yapan insan ne kadar azaldı özellikle sanayi eşrafında. Oto Tamirhanesi demek yanlış bir çok esnaf parça değiştirmekten anlıyor. Parça değiştirici filan olmalı isimleri bence.
    Aynen öyle haklısınız. Ben bıktığım için bıraktım. İnsanı lanet olsun demek zorunda bırakıyolar. Çamurluğu iki kez boyadı bu arada. Yinede yapamadı.