Koch Chemie Gentle Snow Foam

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Herkese merhaba ben yeni test uzmanınız :mutlu: Bu incelememde maalesef video yok sadece fotoğraf var. Ürünü Hardcore Garaj Cem abi ve Koch Chemie Türkiye'den abilerimle incelediğimiz için video çekemedim kusura bakmayın.

Koch Chemie GSF kir sökmeye yönelik bir snow foam değil eğer kiri azaltır indirir gibi bir düşünceniz varsa sizi direk hayal kırıklığına sürükleyecektir. Ürünü "araç hafif tozluysa foam şeklinde atıp su ile durulayacaksın temizlenip hidrofilik bir yüzey yaratacak" diye anlattılar. Temizlik beklentisi olanlar için (ben dahil herkes) 20ml GS ekleyerek normal bir snow foam şekline getirebiliyoruz.

Kutuda 1 litre karışıma 20ml eklenmesi gerektiği yazıyor. 2litrelik Kwazar foamera 1.5 litre hazırlayıp 30ml GSF ekledik. Diğer yandan Karcher foam lance 1 litreye 20ml hazırlandı. Kwazar hiç köpük atmadı tamamen sıvıydı foamlance çok ince bir köpük tabakası oluşturabilrdi. Sonuç beğenilmeyince kwazara 1.5 litre karışım için 50ml foamlance için 1 litreye 50 ml hazırlandı. Kopuk orani arttı ama hala çok sıvıydı en sonunda 1:10 oranına denk gelecek şekilde hazırlandı ve istenilen sonuç alındı. Sarfiyatı fabrikanın on gördüğünden 5 kat fazla oldu ekonomik olmaktan çıktı Ve kır sökme yok hala bence bu şekilde olması bir eksi. Eksiydi diyorum çünkü artılarına geçiyorum.

Ürünün kokusu efsane meyvemsi kokulara sevenler bayılacaktır muz ve hindistan cevizi gibi bir kokusu var. Ardından korumasız aracı eldiven ile yıkayınca perdelemeye geciyor hızlı bir şekilde. Koruma olan aracı da bomcuklamadan hidrofiliye çeviriyor. Benim icin eksi ama sevenler vardır o yüzden artılara yazıyorum.
1:100 foamlance ile atılmış hali bu şekilde
498D19D6-9A8B-4B7F-ACCC-970CF8D64E28.jpeg

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bu durumda çift kovadaki şampuana alternatif olabilir gibime geliyor. Ön yıkama + tek kova ve yıkama eldiveni.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, ben daha deneyemedim ürünü, vakit bulamadım.Şimdi bu benim canım infinitiy boncuklarını bozar mı diyorsun.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik, test icin tesekkurler. Maalesef urun benlik degilmis bu sartlar altinda ama belki surekli korumasiz araci yikayan, uygulayan varsa isine gelebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
İnceleme için teşekkür ederim eline sağlık

Yalnız bende hayal kırıklığı oldu bu ürün. Beklentim yüksekti. Birazda markaya olan güvenimden dolayı. Özellikle üreticinin sulandırma oranları ile sonuç alınamaması ayrı üzücü. Fiyatı da yüksek olunca almayacağım ürünler arasına girdi.

Almanya’dan sonax ın snow foam ı istedim. Arkadaş getirecek. Onu almaktansa sonaxı denemiş olayım

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Kutas eline sağlık inceleme güzel olmuş ama daha bol video ve resim gerekli. Onun dışında detaylı inceleme iyi olmuş ama ürün hayalkırıklığı çıkmış malesef Koch Chemie ye yakıştıramadım tam da rrr övgüleri havada uçuşuyorken. Allahtan snow foam kullanmıyorum. Fb de stokta var yeterince. :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Kutas. Farklı ürünlerin incelenmesi tüm kullanıcılar için bulunmaz bir nimet.

Ancak ben de @nuriksari abi gibi düşünüyorum. Yanlış anlama beni sadece meraklı bir detaycı gözüyle görmek istediğimi söylüyorum. En azından kameran yoksa bile telefonu video moduna çevirip kenara bir yere koyabilsen süper olur bizler için.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Elinize saglik, test icin tesekkurler. Maalesef urun benlik degilmis bu sartlar altinda ama belki surekli korumasiz araci yikayan, uygulayan varsa isine gelebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dediğiniz gibi hocam ancak kır sokmemesi büyük eksi
İnceleme için teşekkür ederim eline sağlık

Yalnız bende hayal kırıklığı oldu bu ürün. Beklentim yüksekti. Birazda markaya olan güvenimden dolayı. Özellikle üreticinin sulandırma oranları ile sonuç alınamaması ayrı üzücü. Fiyatı da yüksek olunca almayacağım ürünler arasına girdi.

Almanya’dan sonax ın snow foam ı istedim. Arkadaş getirecek. Onu almaktansa sonaxı denemiş olayım
Benim icin de hayal kırıklığı oldu abı. Denemek icin alacaktım iptal ettim direk

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Kutas eline sağlık inceleme güzel olmuş ama daha bol video ve resim gerekli. Onun dışında detaylı inceleme iyi olmuş ama ürün hayalkırıklığı çıkmış malesef Koch Chemie ye yakıştıramadım tam da rrr övgüleri havada uçuşuyorken. Allahtan snow foam kullanmıyorum. Fb de stokta var yeterince. :)
Teşekkür ederim abı ben çok beğenmedim ama koku efsane koklamayi seviyorum urunleri.
Ellerine sağlık Kutas. Farklı ürünlerin incelenmesi tüm kullanıcılar için bulunmaz bir nimet.

Ancak ben de @nuriksari abi gibi düşünüyorum. Yanlış anlama beni sadece meraklı bir detaycı gözüyle görmek istediğimi söylüyorum. En azından kameran yoksa bile telefonu video moduna çevirip kenara bir yere koyabilsen süper olur bizler için.
Yorumunuz için teşekkür ederim abi kameram yanımda olmadığı için sadece ufak video çektim onu da direk atamıyorum buraya biliyorsunuz şu şekilde link veriyorum merak edenler için kısa bir video
http://instagr.am/p/BrhRTcclXSM/

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Satış sitelerinde kendi açıklaması olarak 20ml koyun diyor foam lance hatta çift kova için de 50ml kullanabilirsiniz der. İlaveten de foam lance e temizlik gücünü artırmak için 10-30ml Koch Chemie Green Star koyabilirsiniz der dipnot olarak. Zaten adı üstünde Gentle yani yumuşak Türkiye şartları için etkisiz kalacaktır yaz ve bir kısım bahar harici.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Satış sitelerinde kendi açıklaması olarak 20ml koyun diyor foam lance hatta çift kova için de 50ml kullanabilirsiniz der. İlaveten de foam lance e temizlik gücünü artırmak için 10-30ml Koch Chemie Green Star koyabilirsiniz der dipnot olarak. Zaten adı üstünde Gentle yani yumuşak Türkiye şartları için etkisiz kalacaktır yaz ve bir kısım bahar harici.
Aynen öyle abi yazlık diyorlar ancak deneme şansım olmadı

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Kutas 18 günde 9 inceleme bu ne hız o_O İnceleme için teşekkürler.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Kutas 18 günde 9 inceleme bu ne hız o_O İnceleme için teşekkürler.
Teşekkür ederim abi bu hafa okulda yoğun projeler beni bekliyor 3 tane kurgulamam gereken okul projem var:) onun dışında 3 tane bekleyen youtube/detail forum inceleme videom var okul olmasa rekora koşucam :D