İnceleme Köpük Yapan El Pompası ile Ön Yıkama Şampuanı Kullanımı

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık Hakan, sana pompa konusunda katılıyorum. Bir Epoca, bir Alta ve bir tane de gloria bozdum. Bunların parasıyla bir oda dolusu ilaçlama pompası alırdım heralde. Ben de bir tane modifiye edeyim de kurtulayım.
Alta ve Gloria hiç kullanmadım. Ama Epoca'lar gerçekten çok erken yolda kaldılar. O kadar verdiğim paraya yazık oldu.

Dark Blood

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Videodaki el pompası 2lt kapasitede olup 2019 yılında Akbel Kimya'dan temin etmişim. (2018'mi, 2019'mu diye tereddüt ediyordum 2019'muş :) ) 2 yıldır, B33 olsun, ceviz olsun muhtelif şampuanları kullandım. Sadece her kullanım sonrası içinde şampuan kalmayacak şekilde yıkadım. Hiç bakım yapmadım. (bunu yazdım ya yarın pompa ikiye ayrılır) Beni idare ediyor, kısacası pompadan ve köpüğünden memnunum.
Diğer taraftan, kaç sene önce dünyanın parasını verip aldığım 2 adet epoca, kısa sürede bozulmuşlardı. Foam lance'de sizlere ömür oldu. Kaldık mı bu pompaya, zaten, foam lance makina için uygun değil yani çalışıyor olsaydı da kullanamayacaktım.

Videodaki amacım, bu ve benzeri pompaların özellikle B33 ve benzeri şampuanlar ile nasıl köpük yaptığını göstermek ve bonus olarak da 10ml B33 2lt su ile karıştırıldığında pH değeri ne mertebeye geliyor onu göstermekti. :)

Umarım video yardımcı olur. Bu arada, bu pompa farklı isimlerde farklı mağazalarda satılıyor. Renk aynı ama isim farklı. Akbel Kimya'da bu üründen şu an satışta yok :(

Hortumun alt ucundaki filtredeki deliklerden bir ikisini kürdanla tıkarsanız ve hortumun üzerindeki bir deliğin karşısına bir delik daha açarsanız daha yoğun kıvamda köpük atıyor. Ben bu şekilde kullanıyorum.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Uzun zamandır kullandığım 2 pompadan biri hafif hava kaçırıyor ama köpüğü ve performansı çok iyi
O kadar para vermektense yaklasık 6 tane alır kullanırım diye düşünenlerdenim
Basınçlı el pompası konusunda bende seninle aynı fikirdeyim :)

usurer

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
izmir
Eline sağlık Hakan @SubaruOutback , 10ml b33 ile bile baya köpük yapılıyor elektrik olmayan yerlerde pompa gerçekten büyük kolaylık. Zamanında çok uygun fiyatlıydı Zem zem'ler şimdi görünce gülümsedim :)
Bende geçen gün bim'den aldım tanesi 20TL'den birde ben deneyim bakalım performans nasıl olacak.
Video izlendi like atıldı :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık Hakan @SubaruOutback , 10ml b33 ile bile baya köpük yapılıyor elektrik olmayan yerlerde pompa gerçekten büyük kolaylık. Zamanında çok uygun fiyatlıydı Zem zem'ler şimdi görünce gülümsedim :)
Bende geçen gün bim'den aldım tanesi 20TL'den birde ben deneyim bakalım performans nasıl olacak.
Video izlendi like atıldı :)
Desteğin için çok teşekkür ederim :)
Dediğinde haklısın zamanında ki fazla uzağa da gitmeye gerek yok. 2 sene önce fiyatları çok uygundu. :(