Koruma film yapışkanı hakkında

derossi

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
arkadaşlar merhaba,

geçen hafta bir araç aldım. koruma filmi fotoğraftaki gibi sökülmüş ama üzerine nasıl bir manyaklıksa boya koruma yapılmış. (Maslak Sonax'ta)

Şimdi bu izlerin üzerinde boya koruma tabakası var çünkü dümdüz bir yüzey gibi olmuş. bunu nasıl kurtarabilirim? (yapılan boya koruma tipi de ekte)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Yapışkanı sökmeden koruma uygulamak nasıl bir mantıkdır ya. Birde Sonax gibi bir firma bunu yapan. Akıl alır gibi değil.
M600-700 dene istersen bi.

derossi

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
Yapışkanı sökmeden koruma uygulamak nasıl bir mantıkdır ya. Birde Sonax gibi bir firma bunu yapan. Akıl alır gibi değil.
M600-700 dene istersen bi.
ben sıvı bir cila atmışlardır diye düşündüm. arabayı almaya gittiğimde direk baktım ki seramik gibi(emin değilim) bir yüzeyle kaplanmış.

daha kötüsü sonax bayisi olup şu yanmış folyoyu bile çıkaramamışlar ısıtıcıyla..

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Gerçekten hayret verici bir durum.

Sonax markasını geçtim o zaten facia da, hiç bilmiyorsan "Folyo yapışkanı nasıl çıkarılır" diye yaz internete dünya sonuç çıkar.

Zift ve yapışkan sökücüler bu iş için ideal. Elinizde ipa varsa onu da deneyin iş görmesi gerekiyor.

Sonrasında kil ve güzel bir polisaj ile sıfırdan farksız olur..

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Korumaya zararı az olsun diye kil demiştim. Korumaya zararı göze alırsanız m600 veya autobrite tar tonic işinizi çok rahat görür.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

derossi

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
Korumaya zararı az olsun diye kil demiştim. Korumaya zararı göze alırsanız m600 veya autobrite tar tonic işinizi çok rahat görür.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
O yapiskanli bolume elimi surdugumde dumduz bir yuzey oldugu icin korumadan vazgecmek zorundayim. Dun m600 siparisi verdim haftasonu girisicem bitincede uzerine full kaput koruma dusunuyorum

caner92

Usta Detaycı
Üye
İl
istanbul
@derossi hocam çıkarabildin mi yapıskan izlerini.? bende kaput filmi söktüm resimdeki gibi yapıskanlar kaldı. auto finesse oblitarate sıktım ama bezle cıkmadı. birşeyle kazımadımda. m700 de aynı işi görür mü bu olayda m600 yerine?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@derossi hocam çıkarabildin mi yapıskan izlerini.? bende kaput filmi söktüm resimdeki gibi yapıskanlar kaldı. auto finesse oblitarate sıktım ama bezle cıkmadı. birşeyle kazımadımda. m700 de aynı işi görür mü bu olayda m600 yerine?

Konu 2 senelik ,bence çıkarmıştır:)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara

Biraz eski bir yöntemdir ama işe yarar bi deneyin sana yağı sürün bolca kaputa biraz sıcakta beklesin araç sonrasında bezle silerek denemelerinizi gerçekleştirin bu birinci yöntem di
İkinci yöntem elinizde varsa saf ipa beze dökerek silin ben bu şekilde uzun süre kalan bi folyo temizliği yapmıştım
Bu izler haresiz sık sil şeklinde pek çıkmıyor bunu da söyleyeyim ister istemez o yüzey polisaj isteyecek bundan kaçar yok
İki üç defa folyo sökümü yaptım bu yöntemleri kullandım ama polisajda yapmak zorunda kaldım