kurulama bez seçimi

kizmazfatih

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Herkeze tekrardan merhabalar
Aracımı yıkadıktan sonra kurulama bezine ihtiyacım var fakat kafamdaki soru işaretlerine yardımlarınızı bekliyorum.
1.gyeon silk dryer 50*70
2.af aqua deluxe
3.ve aliexpresste 1200 gsm af çakması
şuanlık bunlardan birini düşünüyorum çokta fazla bütçemi aşmadan neler önerirsiniz iyi forumlar...

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu seçeneklerin içinde Gyeon olabilir. Sonra aliexp. Af yi hiç tavsiye etmem. Forumda klin satan arkadaşlar vardı. Bence onlardan alsanız hem rahat adersiniz hem bir daha bez almak için bütçe ayırmamış olursunuz. İki kere para harcayacağınıza bir kere alın kurtulun.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam bez işi önemli. Araç gövdesi için bir tane bez alın, bir daha bez derdiniz olmasın. O nedenle listede olan ürünler yerine Klin Korea'ya yönelmenizi öneririm...

Adnant1

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Adana
Listedeki seçenekler içinden af deluxe önermem ben memnun kalmadım gyeon nasıl bilmiyorum.Wizard of gloss marlin 1500gsm şuan bunu kullanıyorum çok memnunum öneririm.Forumda satan bi arkadas vardı ulasabilirsiniz halen duruyosa tabi.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Bu seçeneklerin içerisinden gyeon silk dryer. Seçenek dışı tavsiyem ise klin korea drying duo :hava:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bir kere alın bir daha uğraşmayın derim. Tavsiyem twisted pile. Laızm olursa wizard of gloss veya purestar temin edebilirim mesaj atarsanız

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Selam millet bezciniz geldi :):)
Klin veya başka bir şey marka önemli değil
Önemli olan twisted pile (burgu iplik) microfiber bez gsm kısmıda çok yüksek olmasına filan gerek yok 1000 gsm burgu iplik tüm arabayı kupkuru yapar kullanım açısından büyük boy bir tane alın bu marka vs kısmına girmiyorum ama
Duo olursa iki tarafı kurulamada ekstra performans gösteriyor tek kat twisted pile alısanız kullanım duo ya göre biraz kolay oluyor ama su emme azalıyor sonuçta diğeri çift kat, bezin birbirine dikilmiş hali o yüzden mantıklı olan bir tane duo twisted pile almak bunun için ülkemizde seçenek yok klin,wizard of glass gibi bir çok ürn mevcut. Tek kat isterseniz de ı hate detailing amazon.com da ve ülkemizdeki tek bez gyeon silk dryer var
Durum budur.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Listedeki seçenekler içinden af deluxe önermem ben memnun kalmadım gyeon nasıl bilmiyorum.Wizard of gloss marlin 1500gsm şuan bunu kullanıyorum çok memnunum öneririm.Forumda satan bi arkadas vardı ulasabilirsiniz halen duruyosa tabi.
Hocam ben de bu bahsettiğin bezden aldım forumdaki arkadaştan, bir kaç güne elime geçecek bakalım çok övülüyor deneyelim görelim

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Beze bu kadar para verilmez dedim ilk başta. Ama toplamda beze verdiğim para klin kadar olmuştur. En son mjjc aldım çinden. Yorumlara bakılırsa bir zaman sonra yine bez alacağım gibi görünüyor. Tecrübeyi dinlemek lazım.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Beze bu kadar para verilmez dedim ilk başta. Ama toplamda beze verdiğim para klin kadar olmuştur. En son mjjc aldım çinden. Yorumlara bakılırsa bir zaman sonra yine bez alacağım gibi görünüyor. Tecrübeyi dinlemek lazım.
Ben de senin gibi düşünüyordum ve öyle de yapacaktım sağolsun @onurçiko uyardı doğru yolu(bezi) bulduk:)