Kuzu Postu Jant Fırçası

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Herkese merhaba,

Aslinda bir kac tane basarili basarisiz jant fircasi yapimim vardi ama onlari nerede paylastigimi bulamadim. Ben de yeni bir konu acayim dedim.

Kuzu postu eldivenimi icten kendim elle dikere jant arasina girecek boyuda getirmistim daha once. Yaklasik 12 mm capli bir sopaya takip icine de sunger koymustum, ancak jant arasina girse de jant ile disk arasina girerken zorlaniyordu. Daha ince bir sopayi kullandim o da islana islana zayifladi kırıldı. sonra plastik bulayim dedim uygun boyutta bulamadim. Derken aklima rulo boya fircasininin demirini kullanmak geldi.

Donen kismi bukemedim ben de kestim.
Bez bant ile guzelce sardim, pringles kutusu kapaginda sicratma bariyeri yaptim ve kuzu postunu sopaya yerlestirdim.

Sonuc istedigim boyutta her yere giren bir jant fircasi.

Alin size cakma wheel woolie :)

Bir de ufak boyunu yaparim :)

Güncelleme - 31.05.2020

Kuzu Postu Jant Fırçası

Son düzenleme:

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Harika olmuş, elinize sağlık. Eldeki imkanlarla benim de benzer bir çalışmaya girmem şart yakinda, bakalım ben nasıl birşey çıkaracağım ortaya

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@omrslhmms olay budur :) elinize sağlık, şahane çözüm olmuş. tchibo kadar sıçratmayan ve ondan daha başarılı bir ürün olmuş gibi. tek eksisi tchibo'ya göre esnek olmaması dimi ? nedir yorumlarınız :)

Cavraoğlu

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Ağabey maşallah çok güzel olmuş boya sapını bende düşünmüstüm sende gorünce demek ki işe yarıyomuş :D

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Ben tuvalet fırçasının sopasını kullanmıştım ve baya iyi olmuştu aslında. Siz eldiveni boya fırçasının sopasına nasıl sabitlediniz

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerine sağlık Ömer abi, bende böyle birşey yapmayı düşünüyorum. Sizce mopdan mı yapayım? Yoksa kuzu postundan mı ? (Şu sıralar bütçem iyi olmadığı için kuzu postuna para veresim gelmiyor.)

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Harika olmuş, elinize sağlık. Eldeki imkanlarla benim de benzer bir çalışmaya girmem şart yakinda, bakalım ben nasıl birşey çıkaracağım ortaya

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim, bekliyoruz :)

Elinize sağlık şu an TR de wheel woolie kıtlığı var güzel alternatif:)
Wheel woolie vardı bende ama 1 elden kayıyor sabunluyken, 2 büyüğü çok büyük, orta boyu çok zahmetliydi benim için. Teşekkür ederim.

@omrslhmms olay budur :) elinize sağlık, şahane çözüm olmuş. tchibo kadar sıçratmayan ve ondan daha başarılı bir ürün olmuş gibi. tek eksisi tchibo'ya göre esnek olmaması dimi ? nedir yorumlarınız :)
Henüz bunu kullanmadım ama sopalı versiyonunu kullanmıştım, eğilmemesi çok problem değil, ben tchiboyu da bükmeden kullanıyorum, jant arkasına eldiven ile ulaşırım genelde. Teşekkür ederim.

Ağabey maşallah çok güzel olmuş boya sapını bende düşünmüstüm sende gorünce demek ki işe yarıyomuş :D
Jantı çizmeyecek şekilde bantlayınca neden kullanılmasın. Teşekkür ederim.

Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Ben tuvalet fırçasının sopasını kullanmıştım ve baya iyi olmuştu aslında. Siz eldiveni boya fırçasının sopasına nasıl sabitlediniz
Evet aslında ben de tuvalet fırçası fikrinizden esinlenmiştim ama uygun boyda bulamadım. Bunu görünce hah dedim : )

Teşekkür ederim.

Ellerine sağlık Ömer abi, bende böyle birşey yapmayı düşünüyorum. Sizce mopdan mı yapayım? Yoksa kuzu postundan mı ? (Şu sıralar bütçem iyi olmadığı için kuzu postuna para veresim gelmiyor.)
Bence mop daha da iyi bile olur, bunlar suyu yiyince inceliyor, yüzey azalıyor. Bir de dandik gojo eldiven ile deneyeyim bunu bana da fikir verdin şimdi :)

Teşekkür ederim.

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Soruyu atlamisim bildirim gitsin diye ayri cevapliyorum. Eldivenin lastik kismindan ip gecirip sapa sardim. Uzerine yine bant cektim bez bant

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine sağlık hacım şahane olmuş bunun detaylarını isteyeceğim senden. Çok güzel gözüküyor

Saint_33

Amatör Detaycı
Üye
Ömer hocam ellerine sağlık.İşte Türk’ün aklı uygun fiyatlı kaliteli ürün nasıl yaparım olmuş.Takdir ediyorum seni Ömer.Beyin fırtınası yaptırıyorsun.Daha nasıl geliştirebiliriz konusunda fikir veriyorsun.

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Fırçaya güncelleme geçtim, biraz da nasıl yaptım tadında fotoğraf ekleyeyim dedim...

Yeşil olan henüz prototip :)

Tabi bir Detail Forum Wooden Kit değil ama idare eder ;) @Mentalfeed

İki kere kullandım, kaliper arkası dahil her yere giriyor, iyi iş yapıyor. Başlık çıkabildiği için yıkanması da kolay. Gerçi bu kuzu postu, elde yıkanmalı.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Fırçaya güncelleme geçtim, biraz da nasıl yaptım tadında fotoğraf ekleyeyim dedim...

Yeşil olan henüz prototip :)

Tabi bir Detail Forum Wooden Kit değil ama idare eder ;) @Mentalfeed

İki kere kullandım, kaliper arkası dahil her yere giriyor, iyi iş yapıyor. Başlık çıkabildiği için yıkanması da kolay. Gerçi bu kuzu postu, elde yıkanmalı.
Est. Hacım ellerine sağlık. Kaliper arkasına bile giriyorsa iş bitmiştir. Şimdi ez detail düşünsün:heyecan::heyecan: