Lastik temizliği. Tugalan B33 Gyeon Tire Claner

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Bu karşılaştırmada çoğumuzun pek önem vermediği lastik temizliğine değineceğim.

-Lastik temizliği neden önemli?
+Lastik parlatıcınızın maximum performansını sağlayabilmesi için temiz bir yüzeye tutunması gerekiyor diye cevaplayabilrim kısaca.

Kullandığım ürünler:

Tuga chemie tugalan üniversal temizleyici 1:20
Flowey B33 boost cleaner 1:20
Gyeon tire cleaner Saf

Lastiği 3 eşit parçaya böldüm

Ürünleri fırçalamadan önceki halleri:
Solda Gyeon tire cleaner Sağda Tugalan
Altta B33

Tüm ürünlerin yarım fırçalamış halleri

Tüm ürünlerin final sonrası kurumuş halleri:

Özet:
Gyeon tire cleaner ve b33 uzun süredir kullandığım ürünler, Gyeon benzinlik yıkamalarında basınçlı su ile çok iyi iş yapıyor %85 temiz hale geliyor ancak fırçalamadan %100 bir temizlik mümkün değil.

B33, fiyat performansta kesinlikle testin birincisi. Fırçalamadan benzinlik basıncı ile %75-80'lik bir performans almanız çok kolay %95 temizlik için kesinlikle fırçalamanız gerekli.

Tugalan, ürünlerin arasında en az deneyimim olan bu ürün. Bu testte fırçalamadan çok bi performans sergilemedi belkide hafif seyrelttim. Fırçalayarak b33 ün performansına yaklaştığını söyleyebilirim.

Sonuç:

Fiyatı ve sarfiyatı önemli değil ise
1.Gyeon
2.B33
3.Tugalan

Fiyat performans ürünü arıyorsanız:
1.B33
2.Tugalan
3.Gyeon

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

Son düzenleme:

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Abi ellerine sağlık, böyle küçük detaylara bayılıyorum. Peki tercih edilecek olursa hangisini tercih etmeliyiz ? Ya da Orange Degreaser daha iyi mi olur ?

Cavraoğlu

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Eline emeğine sağlık tesekkürler test için hocam bende senden yardım istemiştim lastik için. B33 hepimizde var ve degreaser masrafına gerek kalmadan temizlik yapabiliyoruz.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Lastiklere uzun süredir parlatıcı uygulamadığım aklıma geldi iyi oldu ellerine sağlık. B33 şahane mal:alkis:

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Elinize sağlık , çok faydalı bi inceleme olmuş

Gerek benzinlikte zamanı olmayıp sprey+basınçlı su yapan,gereksede vakti ve uygun yeri olup detaylı temizliğe girişenler için hangi ürünü kullanmaları gerektiği sorusu cevap bulmuş denilebilir.

B33 dış temizlikte her alanda hertürlü isteğe cvp veriyor gibi

caner92

Usta Detaycı
Üye
İl
istanbul
elinize sağlık. bende meraktan b33 almıştım foam lance de kullanmak için. lastik içinde kullanıldığını sizden öğrenmiş oldum. köpük yapan şişe ile mi atmak gerekiyor yoksa sıradan bir şişe yeterli olur mu?

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Eline sağlık güzel karşılaştırma olmuş , gyeonu merak ediyordum ama b33 varken çok gerekli değil gibi :)

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Güzel yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim :)

elinize sağlık. bende meraktan b33 almıştım foam lance de kullanmak için. lastik içinde kullanıldığını sizden öğrenmiş oldum. köpük yapan şişe ile mi atmak gerekiyor yoksa sıradan bir şişe yeterli olur mu?
b33ü Köpük yaparak de kullandım sprey şekilde de kullandım. köpük yüzdeye daha uzun kalıyor tabi. Performans farkı fırçalayınca çok değişiyor o yüzden sprey mi köpük mü den ziyade fırçalamalı mıyım daha etkili bir soru olur :)

BERAT

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Bilgilendirme için teşekkürler bende tam b33 deneyecektim lastikleri temizlerken

500ml almıştım duruyodu waxı elledigi için kullanmıyordum lastiklerde davlumbazlarda kullanmaya devam :taraa: