Meguiars Ultimate Protectant & CG Blue Guard Karşılaştırma

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elimde olan trim koruma ürünlerini de bu hafta sonu test ettim.
İkisi de parlak bir finiş bırakıyor ancak Meg yine de bir tık daha parlak, resimlerde pek belli olmasa da :)
Meg pomad şeklinde olduğu için uygulaması daha kolay.
Ayrıca CG'nin bu sprey başlığında ürün sarfiyatı çok fazla oluyor. Bir daha ki sefere ürünü Auto Glym boş şişeye döküp öyle uygulama yapacağım. Buyurun fotolar...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Bagaja yükleme yaparken vs. çok deforme ettim bu uygulama yaptığınız yeri ben. Şimdi baktım da CG yine fiyatı random belirlemiş gibi. Meguiar's da 355 ml için 65 TL demiş. Fiyatı da göz önüne aldığımda PSS alayım diyorum.

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bagaja yükleme yaparken vs. çok deforme ettim bu uygulama yaptığınız yeri ben. Şimdi baktım da CG yine fiyatı random belirlemiş gibi. Meguiar's da 355 ml için 65 TL demiş. Fiyatı da göz önüne aldığımda PSS alayım diyorum.
Ben her iki üründen de memnun kaldım ama f/p olarak şu an için PSS benimde ilk tercihim olurdu. Yalnız parlak olması da bazen ayrı bir keyif veriyor. Yanıyor maşallah aracınız diyip tanışmak için gelen çok oluyor yanıma :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ben her iki üründen de memnun kaldım ama f/p olarak şu an için PSS benimde ilk tercihim olurdu. Yalnız parlak olması da bazen ayrı bir keyif veriyor. Yanıyor maşallah aracınız diyip tanışmak için gelen çok oluyor yanıma :)
Aynen öyle. Golf'ün arka difüzör kısmı iyi de ön ızgara çok girintili çıkıntılı olduğu için oralara bakım yapılan araç kendini belli ediyor. Kullanımı kolay olsun diye VP Protectant almıştım ön tarafa ama çok memnun etmiyor.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bu ürünlere alternatif olarak spritz mi sayabiliriz yoksa Koch nmpc mi acaba? Dış plastik aksama ek bu şekilde mat ve sert bagaj plastikleri ve kapı eşik plastikleri de Koch nmpc kullanıyorum umarım hata etmiyorumdur.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik guzel gorselli bir test olmus. Parlak plastik tercih etmedigimden muhtelemelen ben tercih etmezdim fakat ulasilmasi zor on ve arka izgara tarzi yerlerde cg sprey olusunun avantajini beraberinde getirir gibi gorunuyor. Yine de cok cok parlak degil gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu ürünlere alternatif olarak spritz mi sayabiliriz yoksa Koch nmpc mi acaba? Dış plastik aksama ek bu şekilde mat ve sert bagaj plastikleri ve kapı eşik plastikleri de Koch nmpc kullanıyorum umarım hata etmiyorumdur.
NMPC yi dış trimlerde kullanabilirsiniz. Aynı markanın PSS ürünü de olabilir...

Elinize saglik guzel gorselli bir test olmus. Parlak plastik tercih etmedigimden muhtelemelen ben tercih etmezdim fakat ulasilmasi zor on ve arka izgara tarzi yerlerde cg sprey olusunun avantajini beraberinde getirir gibi gorunuyor. Yine de cok cok parlak degil gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Açıkçası pede sıkıp öyle uygulamayı tercih ediyorum. Ürünü direk yüzeye sıktığımızda boya yüzeyine de gelebiliyor, o durumu pek sevmiyorum :D

Teşekkür ederim üstat...