Mercedes 200 E Detailing (auto glanz supernova-zymöl titanium)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ellerine sağlık:)
Supernovayi ciziklerde denedin mi?
P.S:Bu kasa Mercedes'in ölümsüz ve en güzel kasası :)

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar, eski arkadaşlar bilirler, benim arkadaşın bir ford tanus vardı kendisi onu sattı, inanın emeğim çoktu, kendi aracımı satmış kadar üzüldüm lakin şimdi onun yerine bu aracı aldı.Bence tam bir klasik, bunun içinde ayrıca sevindim. Görüünen o ki bununla taunus tan daha çok ilgileneceğim. Kendi arabam gibi olacak bu sanırım çok sevdim çünkü. Öncelikle hoş sohbeti ve yardımlarından dolayı @Muratcan kardeşime teşekkür ederim.

Şimdi gelelim konumuza.

Bana geldiği haliyle arabamızın durumu.

Ekli dosyayı görüntüle 19101
Ekli dosyayı görüntüle 19102
Ekli dosyayı görüntüle 19103
Ekli dosyayı görüntüle 19104
Ekli dosyayı görüntüle 19105
Ekli dosyayı görüntüle 19106
Ekli dosyayı görüntüle 19107
Ekli dosyayı görüntüle 19108
Ekli dosyayı görüntüle 19109
Ekli dosyayı görüntüle 19110
Ekli dosyayı görüntüle 19111
Ekli dosyayı görüntüle 19112

Görüldüğü üzere araç oldukça bakımsız kalmış. Artık toparlamak bana düştü. Bakalım ne derece adam edebileceğiz.

Jantların durumuda oldukça kötü durumdaydı, Artık taşlaşmış demiztozları ve balata tozları vardı, Kararmış ve janta işlemiş durumdaydı.
Demirtozu sökücü olarak jantlarda Adam's kullandım.Sevdiğim bir üründür. Güzel bir performansı var, çok kötü kokmuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 19113
Ekli dosyayı görüntüle 19114
Ekli dosyayı görüntüle 19115

Sonrasında benim bildiğiniz rütin işlemler var, bu kısımların resimleri yok fakat videoda hepsini izleyebilirsiniz.

Davlumbazlara ceviz-b33 karışımı
Jantlara CG signature
Pre wash ceviz
Snow foam b33
Kova cg maxi suds 2 kullandım.

Ekli dosyayı görüntüle 19116

Diğer detayları da yapıp artık boya yüzeyini polisaja hazırlamaya geldi sıra. Yüzeyi bütün deatrminasyonlar ve partükülerden kullanmaya başladık. Demirtozu temiziliği için Koch Chemie fb kullandım.

Ekli dosyayı görüntüle 19117
Ekli dosyayı görüntüle 19118
Ekli dosyayı görüntüle 19119

Ve kil işleminden de sonra boyamızın yüzeyi bu durumda. Kİl olarak seçimim Soft99 Smooth Egg kullandım.

Ekli dosyayı görüntüle 19120

İyice kurulama ve detayımız yapıp maskeleme işlemlerine başladım.

Ekli dosyayı görüntüle 19121
Ekli dosyayı görüntüle 19122

Sert taş gibi vernikli olan aracımıza cutting işlemine spot testler yapıp sonuçta Ufs kırmızı keçe ve Sonax cutmax ve Angelwax Resurrection kullanarak çiziklerden kurtulduk.

Ekli dosyayı görüntüle 19123
Ekli dosyayı görüntüle 19124
Ekli dosyayı görüntüle 19125
Ekli dosyayı görüntüle 19127
Ekli dosyayı görüntüle 19128
Ekli dosyayı görüntüle 19129
Efsane yansılamalarda bugün. Auto glanz mı? Prima amigo mu?

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
onur usta benim gözümde mecedes in en güzel kasası çok güzel uygulama olmuş ürünler işçilik tartışılmaz şu süpernova elimizde olsada denesek diyecem amigo blackhole ile bi üçlü test senden bekliyorum

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık hacı
Taunusun satıldığını ilk okuyunca ben de ciddi üzüldüm derken yerine geleni görünce derin bir rahatlama geldi
Yıllarca bu kasayı kullanmış biri olarak arkadaşının ne kadar iyi bir tercih yaptığını kelimelerle anlatamam
Tekrar ikinize de hayırlı olsun ;)
Senin ellerinde ilk dokunuşlarla dış görünüş uçuşa geçmeye başlamış
Hiç şüphesiz iç kısım da aynı çizgide devam edecektir
Devamını sabırsızlıkla bekliyorum
Bu arada @Tonyukuk07 Atalay bey biz bu süpernovayı sadece ekranlarda mı görücez :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Araca ayrı sana ayrı maşallah abi :nazar:
Glaze fotoğraflardan bile ayırt ediliyor gibi, finaller mükemmel görünüyor :) ilan açtırabilcek cinsten bi uygulama olmuş:paraa:

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Abi ellerine sağlık. Konuyu bekliyorduk finaller muhteşem. Glazeyi hangi devirlerde uygulamak gerekiyor makine ile. Birde bu sonax in pastlarını ülkemizde bulamazmıyız acaba .

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Ellerine sağlık üstad @onurçiko. Nedense sen uygulama yapınca aklıma geçen yaz benim arabaya sen detay yaparken hayranlıkla izlediğim o anlar geliyor. Bu gidişle yine gelip başını ağrıtacağım, hatta bu sefer yalnız değilim @Muratcan ile birlikte seni kumpasa alırız gibi duruyor :D

neyse, şu 14 günlük karantinam bitsin bakalım kaçabilirsem yanına geleceğim. Corona virüsünü atlatırsam detay virüsüne yanında yakalanmaya devam ederim. :D

Mehmet55

Usta Detaycı
Üye
Onur hocam elinize sağlık forumdan önce ilk youtubede video seyrettim sıkılmadan seyrettim

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Ellerine sağlık hacı
Taunusun satıldığını ilk okuyunca ben de ciddi üzüldüm derken yerine geleni görünce derin bir rahatlama geldi
Yıllarca bu kasayı kullanmış biri olarak arkadaşının ne kadar iyi bir tercih yaptığını kelimelerle anlatamam
Bu arada @Tonyukuk07 Atalay bey biz bu süpernovayı sadece ekranlarda mı görücez :)
Normal şartlarda geçtiğimiz cuma günü gelecekti lakin mevcut veba yüzünden geçen hafta pazar günü bakanlık açıklaması ardından apar topar yurda getirildik. Başta ülkemiz olmak üzere şu illetten en az kayıp ve zarar ile kurtulalım, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda elimizden geldiğince ürünleri getirir uygulamalarını yaparız inşallah hocam :)

Cptbuz

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Maşallah eline emeğine ve paylaşımına sağlık.

Araba için söylenecek söz “evlat”.

Finalleri görünce dedim ki bütün gün otursam ve bu araç devamlı önümden geçse.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Çıtayı daha sezon başında böylesine yükselttin ne yapalım şimdi biz. Biz ne yiyecez millet aç aç, sen pasta poliş şikayet mercii yok mu yahu:kurall:
Ellerine sağlık masterım. Cuttan sonraki düzelme çok güzel gözüküyor. Finişlerde artık siper aldık mecbur:D

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi ellerine sağlık. Bugün finalini görmek nasip olacak inşallah. Asıl ben teşekkür ederim. Çıraklığını yaparak çok şey öğreniyorum :) Şu cuttingde sonaxtan ötesi yok bunu canlı canlı gördüm.
Teşekkür ederim Murat, seninde ellerine sağlık, bu günde çok yardımın oldu, Sonax cutmax candır.
Ellerine sağlık Onur abi. Taunusu çok yakından takip ediyorduk yeni sahibi de umarım iyi bakar. Bu araç ise tam bir klasik. Kondisyonu da güzel görünüyor. Tabii ki senin emeğin sayesinde. Maşallah :nazar::alkis:
Teşekkür ederim Can, aracın kondisyonu gerçekten çok iyi, yapılan detayın hakkınıda çok güzel veriyor. Devamında bu kondisyonu koruma niyetindeyiz, hatta çok daha iyi hale getireceğiz.
Arkadaşlar fotoğraflara bakmadan önce siper alın zira araç ateş ediyor :taraa:

@onurçiko abi eline koluna sağlık. Araba yürüyen şaheser olmuş. Söyle de her yere bununla gitmesinler maazallah büyük nazar olur.

Hocam çok şanslısın :)
Teşekkür ederim İbrahim, detayını yapmak ve finallerini izlemek çok keyifli oldu benim için.
Ellerine sağlık master :) bu glaze i merak ediyordum çok başarılıymış gerçekten. Yaşlı ve bakımlı arabalara bayılıyorum, eminim yolda gören bir daha döner bakar. Maşallah.
Teşekkür ederim Berkay, biliyorsun böyle klasiklerle uğraşmak ve gençleştirmek en sevdiğim. Çok daha emek vereceğim inşallah bu arabaya. Nice ürün denemeleri gelir bu araç üzerinde.
Ellerinize emeklerinize sağlik ben olsam bu araci kapalı otoparktan dışarıya çıkarmam:)
Teşekkür ederim, benim olsa sokağa çıkarmaya imtina ederim gerçekten.
Abi ellerine emeğine sağlık, finallere bakmaya doyamıyor insan maşallah :)

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim kardeşim, ben karşısında kaç tane kahve içtim hatırlamıyorum, bir galon rahat içmişimdir:)
Son fotoğraflarda araba resmen yanmış. Ellerine sağlık @onurçiko
Teşekkür ederim kanka.
Ellerine sağlık abi, auto glanz demek hee beyazda bir etkisini görsek mi :)
Teşekkür ederim Ahmet, beyazda da göreceğiz inşallah.
Ellerinize sağlık hocam. Forumda böyle gerçek klasik olacak araçları görmek, onların hakkını veren uygulamaları izlemek beni çok mutlu ediyor. :alkis::alkis:
Teşekkür ederim Abi'ciğim. En sevdiğim böyle klasiklerle uğraşmak, keşke daha fazla yakalasam bu şansları. Mesala bir impala gelse uff ufff.
W124 hakettiği değere kavuşmuş adamlar yapmış temizini bulup binmek artık şans işi bu arabalarda abi senin eline düştüyse tek olma yolunda ilerler adamı sıkıştırda bari düzgün baksın.
Eline koluna sağlık mükemmel ötesi olmuş bu araçta yanında olmak isterdim çok zevklidir :)
Teşekkür ederim kardeşim, adamı sıkıştırmak ne demek, arabaya binmeye koruyor, 4 gündür benden çektiğini bir bilseniz:)
Maşallah elinize sağlık abi arkadaşınız çok şanslı
Teşekkür ederim kardeşim, şanslı olduğu doğrudur, benim gibi bir deliye çattı:)
Teşekkür ederim İdris'cığım
Elinize sağlık çok güzel olmuş,glaze ve wax süper olmuş glazeyi çok beğendim .
Teşekkür ederim, glaze başarılı ve güzel bir ikili oldular waxla.
Elinize sağlık abi çok güzel olmuş maşallah.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim kardeşim.
Eline koluna sağlık, detaylı paylaşım için teşekkür ederiz

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim, daha güzel paylaşımlar yaparız inşallah.
Ellerine sağlık:)
Supernovayi ciziklerde denedin mi?
P.S:Bu kasa Mercedes'in ölümsüz ve en güzel kasası :)
Teşekkür ederim Hakan, daha denemedim ama deneyeceğim aracı belirledim. Nasip olursa bu hafta diğer glazeler ile karşılaştırmalı ve dataylı bir test ile deneyeceğim.
Hani Şu anten otomatik açılmıyor mu? Beni bitiriyor.
Antenden ziyade bir süre değişik değişik özellikleri var, aşık etti kendine. Malzeme kalitesi falan günümüz araçlarından çok daha iyi bence.
Efsane yansılamalarda bugün. Auto glanz mı? Prima amigo mu?
Teşekkür ederim, sorunuzun cevabını ve çok daha fazlasını inşallah önğmğzdeki hafata testler ile yanıtlamaya çalışacam.
onur usta benim gözümde mecedes in en güzel kasası çok güzel uygulama olmuş ürünler işçilik tartışılmaz şu süpernova elimizde olsada denesek diyecem amigo blackhole ile bi üçlü test senden bekliyorum

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim Recep usta, 4-5 li bir test planlıyorum Allah izin verirse.
Ellerine sağlık master video ve %50 çekimleri harika.

DENİZLİ
Teşekkür ederim Sensei. Elşmden geldiğince detaylı çekmeye çalıştım.
Yine şahane bir dönüşüm olmuş :) finaller muhteşem :) eline sağlık abi, glaze hakkında yorumları bekliyorum :)
Teşekkür ederim, glaze i çok beğendim, bir de firmanın vaad ettiklerini yakalarsa çok daha iyi sonuçlar çıkacak. Listemin ilk sırasına yükseldi bile şimdiden diyebilirim
Ellerine sağlık hacı
Teşekkür ederim hacı, taunus gitti ama daha iyisinin gelmesi biraz olsun üzüntümü aldı. Keşke oda kalsaydı ama.
Ellerine sağlık master :) bilindik bir final süper bir uygulama daha...
Teşekkür ederim hocam, çıtayı düşürmemeye ve daha üste çekmeye çalışıyorum her zaman.
Araca ayrı sana ayrı maşallah abi :nazar:
Glaze fotoğraflardan bile ayırt ediliyor gibi, finaller mükemmel görünüyor :) ilan açtırabilcek cinsten bi uygulama olmuş:paraa:
Teşekkür ederim kardeşim, 10 sene satmaz bunu:)
Abi ellerine sağlık. Konuyu bekliyorduk finaller muhteşem. Glazeyi hangi devirlerde uygulamak gerekiyor makine ile. Birde bu sonax in pastlarını ülkemizde bulamazmıyız acaba .
Teşekkür ederim kardeşim, en düşük devirde ve finiş pad ile kullanmak lazım, bazı istisnalar hariç.
Cutmax maalesef ülkemizde yok.
Ellerine sağlık üstad @onurçiko. Nedense sen uygulama yapınca aklıma geçen yaz benim arabaya sen detay yaparken hayranlıkla izlediğim o anlar geliyor. Bu gidişle yine gelip başını ağrıtacağım, hatta bu sefer yalnız değilim @Muratcan ile birlikte seni kumpasa alırız gibi duruyor :D

neyse, şu 14 günlük karantinam bitsin bakalım kaçabilirsem yanına geleceğim. Corona virüsünü atlatırsam detay virüsüne yanında yakalanmaya devam ederim. :D
Neyse az kaldı, brkliyorum daha testler denemeler yapacaz işimiz çok, asıl ben sizi bekliyorum.
Onur hocam elinize sağlık forumdan önce ilk youtubede video seyrettim sıkılmadan seyrettim
Teşekkür ederim hocam, keyifli bir bideo hazırlayabildiusem ne mutlu bana.
Teşekkür ederim :)
Maşallah eline emeğine ve paylaşımına sağlık.

Araba için söylenecek söz “evlat”.

Finalleri görünce dedim ki bütün gün otursam ve bu araç devamlı önümden geçse.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim, aynen saatlerce seyredileecek bir araç
Çıtayı daha sezon başında böylesine yükselttin ne yapalım şimdi biz. Biz ne yiyecez millet aç aç, sen pasta poliş şikayet mercii yok mu yahu:kurall:
Ellerine sağlık masterım. Cuttan sonraki düzelme çok güzel gözüküyor. Finişlerde artık siper aldık mecbur:D
Teşekkür ederim kardeşim, daha iyisini bekliyoruz sizlerden yok öyle havlu atmak:)
Senseiler masterlar çıtayı yüksellti. Artık güneş gözlüğü ile forumu okuyorum:D
Süleyman Sensei veriyor gazı yürüyoruz ardından işte.
Üstad eline sağlık merso fabrika ayarlarına geri dönmüş sayende. Amigo ile supernova karşılaştırıldığında sonuç ne olur ?
Teşekkür ederim, fabrika ayaralarını geçmek hedefimiz,.
Şu andaki görüşlerim supernovadan yana ama karşılaştırmasını yapacağım inşallah.