Mercedes E200 W211 | Nanolex Sİ3D | ATC Detailing

TalhaCelik

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
- Herkese merhaba tekrardan konu açmaya başlamışken arşivde olan uygulamaları paylaşayım dedim :)

Bu seferki konuğumuz Mercedesin en sevdiğim kasası olan w211 kasa kodlu Mercedes E200 ve araç avantgarde sport olunca daha bir başka oluyor :)
Araç 110 bin kilometrede opak siyah ve çok yoğun derecede fırça çizikleri mevcut büyük ihtimalle daha önce hiç uygulama görmemiş.
Araca boya düzeltme, seramik kaplama ve app plaka yapıldı. Uygulama esnasında fazla fotoğraf çekemedim ama bol bol final resimleri mevcut.

Buyrun fotoğraflara geçelim.

- İlk olarak ön yıkama yaparak başlıyoruz araca.

- Ardından Koch Chemie FB demirtozu temizliği yapıldı.

- Demirtozunun ardında Valet Pro mavi kil ile kil temizliği yapıldı. Kil aşamasına ait fotoğraflar malesef yok.

- Araçta maskelenecek fazla bir yer olmadığı için çok detaylı maskelemedim.

- Polisaj esnasında Refinish serisi kullandım. Refinish 1 ve yün ped ile kalın çizikleri aldım ardından Refinish 2 ve sert hare pedi ile 2. aşamaya geçtim son olarak
Refinish 3 ve finish süngeri ile bitirdim. Kalın fırça çiziklerinde Refinish 1 güzel iş yapıyor. Ardından Refinish 2 güzel tamamlıyor. Aracın boyası çok yıpranmış durumda olduğu için araç sahibi ile ortaklaşa aldığımız kararla boyayı çok fazla yıpratmadım. Tek tük kalın çizikler kaldı. Onları da almam için daha fazla aşındırmam gerekiyordu buna gerek duymadık. Zaten çok rahatsız edici çizikler değildi. Araç da opak siyah olduğu için çizik almak bir hayli zor.
Aracın boya durumu bu şekilde.

- Refinish 1 ve 2 nin ardından sonuç bu şekilde çitanın alt ve üst tarafına bakıldığı zaman parlaklık bariz şekilde ortada :)

- Polisaj aşamasını bitirdikten sonra aracı tekrar yıkadım ve kuruladım.

- Ardından içeriye alıp Nanolex Ex ile aracı komple sildim ve pasta kalıntılarını temizledim.
Tamamen kurumasını bekledikten sonra içeriyi uygun sıcaklığa getirip seramiğini uyguladım.
Sİ3D diğer uyguladığım seramiklere göre daha zor uygulanıyor. Yüzeyden silmesi oldukça uğraştırıcı çok yapış yapış oluyor ve bu da silmeyi zorlaştırıyor.
Ama finali gayet iyi opak siyahın üzerine uygulandığı zaman üst düzey parlaklık sağlıyor.

- Buyrun final fotoğrafları :)

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık. :nazar::alkis:

Seramik için uygun ortam sıcaklığından bahsetmişsiniz. Düşük ortam sıcaklığında uygulamanın sonuçları ne olur. Bunu biraz açmanız mümkünmü? Biraz detaylara takılan biriyimde:yazik:

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş. Araçta Kabuk değişimi olmuş. Nanolex si3d kalıcılık olarak beğendiğim ürünler arasında.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

TalhaCelik

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Elinize sağlık. :nazar::alkis:

Seramik için uygun ortam sıcaklığından bahsetmişsiniz. Düşük ortam sıcaklığında uygulamanın sonuçları ne olur. Bunu biraz açmanız mümkünmü? Biraz detaylara takılan biriyimde:yazik:
Oda sicakligi 25 derece tozsuz ve hava akiminin olmadigi bir ortam hocam.
Ortam sicakligini pek saglayamiyorum malesef ama bahsettigim olay su sekilde seramigi uygulayacagim paneli onceden biraz isitiyorum boylelikle hem daha rahat uygulaniyor hem de daha saglikli oluyor. Ilk kat bittikden sonra her paneli 10 dk ufo ile isitiyorum boylece kurlesme daha iyi oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Araca bayıldım, işçiliğiniz zaten söylenecek söz bırakmamış aracın mat halinden sonra elinize sağlık mükemmel görünüyor :nazar::mutlu:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, yine güzel bir uygulama gelmiş. Artık alıştırdınız böyle güzel uygulamalara devamı gelir inşallah. 50/50 fotoları da çok başarılı olmuş. Bu renge ve bu araca benim tercihim bir carnauba wax olurdu her zaman ama tabiiki tercih meselesi.

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Elinize sağlık çok güzel bir uygulama olmuş ve araç elinizde hak ettiği degeri bulmuş. Fotoğraflarda çok güzel olmuş. Elinize saglık. Arayı fazla soğutmadan devamını bekliyoruz

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TalhaCelik

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Elinize sağlık, yine güzel bir uygulama gelmiş. Artık alıştırdınız böyle güzel uygulamalara devamı gelir inşallah. 50/50 fotoları da çok başarılı olmuş. Bu renge ve bu araca benim tercihim bir carnauba wax olurdu her zaman ama tabiiki tercih meselesi.
merak etmeyin hocam elimde stokladığım bi dolu uygulama var sırayla hepsini paylaşırım burda.
Dediğiniz gibi carnauba daha güzel olurdu ama araç sahibi detaya pek meraklı biri değil o yüzden seramik attık :)

Elinize sağlık çok güzel bir uygulama olmuş ve araç elinizde hak ettiği degeri bulmuş. Fotoğraflarda çok güzel olmuş. Elinize saglık. Arayı fazla soğutmadan devamını bekliyoruz

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler hocam zamanla devamı gelicek insallah :)