Nano polisher yapımı ve ilk polisaj deneyimi

Muhammed06

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba, öncelikle araç içerisindeki çizikleri nasıl giderebilirim diye araştırma yaparken Autotriz ürününü gördüm ve fiyatından dolayı kendim yapmak istedim ve elimden geldiğince birşeyler ortaya çıktı.

Sıra sünger yapımına geldi onuda bu şekilde hallettim şekil olarak başarılı olmasada işini güzel yaptı

Gelelim uygulama fotoğraflarına :

Çizikler bu şekilde,

Uygulama sonrası

Sadece menzerna 400 üm vardı belki 2500 de olsaydı tamamen çizikleri giderebilirdim ama bazı yerlerde ince çizikler kaldı.
Son olarak üzerine fk1000p attım.

Birde stoplarda deneme yapmak istedim.
İlk defa polisaj yaptığım için heyecanlıydım
Öncesi

Sonrası

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

Son düzenleme:

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Merhaba, öncelikle araç içerisindeki çizikleri nasıl giderebilirim diye araştırma yaparken Autotriz ürününü gördüm ve fiyatından dolayı kendim yapmak istedim ve elimden geldiğince birşeyler ortaya çıktı.

Sıra sünger yapımına geldi onuda bu şekilde hallettim şekil olarak başarılı olmasada işini güzel yaptı

Gelelim uygulama fotoğraflarına :
Çizikler bu şekilde,

Uygulama sonrası

Sadece menzerna 400 üm vardı belki 2500 de olsaydı tamamen çizikleri giderebilirdim ama bazı yerlerde ince çizikler kaldı.
Son olarak üzerine fk1000p attım.

Birde stoplarda deneme yapmak istedim.
İlk defa polisaj yaptığım için heyecanlıydım
Öncesi

Sonrası

Zaman ayırdığınız için teşekkürler
elinize sağlık eskisinden daha iyi olduğu kesin.uygulamayı şarjlı matkapla mı yaptınız.birde matkap için aparatı çividen yaptınız galiba..süngerleri aparata nasıl birleştirdiğiniz konusunda bilgi verebilirmisiniz.benim de gösterge camında ve pianoblack kısımların da çizikler var da:)

Muhammed06

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
elinize sağlık eskisinden daha iyi olduğu kesin.uygulamayı şarjlı matkapla mı yaptınız.birde matkap için aparatı çividen yaptınız galiba..süngerleri aparata nasıl birleştirdiğiniz konusunda bilgi verebilirmisiniz.benim de gösterge camında ve pianoblack kısımların da çizikler var da:)
Teşekkürler:) Elektrikli matkapla yaptım hız ayarıda olduğu için rahat ettim. Aslında çivi ile uğraşmadan parfüm kapağından bir taban yaptım direk süngeri oraya yapıştıracaktım ancak cırt cırt almam gerekiyordu bende geçici olarak bu şekilde yaptım. Su şişesi kapağını süngere göre kestim vidayı kapağa japon yapıltırıcısı ve karbonat karışımı ile yapıştırdım üzerinede süngeri yapıştırdım.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Süper çalışma olmuş emeğinize elinize sağlık.. Süngerlerin ebatlarıni nasıl ayarladiniz veya nereden temin ettiniz..

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Maaşallah kardeşim
Eline sağlık
Gördüğüm kadarıyla ciddi emek harcamışsın ve karşılığını da almışsın
Tebrik ediyorum :alkis:

Muhammed06

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Süper çalışma olmuş emeğinize elinize sağlık.. Süngerlerin ebatlarıni nasıl ayarladiniz veya nereden temin ettiniz..
Çok teşekkür ederim Parfüm kapağını taban olarak kullanacağım için ona göre bir ebat belirledim.

Süngerleride AliExpressten sipariş ettim.

16Pcs 2inch Sponge Buff Polishing Pad Kit Car Polisher Polishing Pad Backer Tool New arrival 2017-in Sponges, Cloths & Brushes from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

gecceanduana

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
güzel uygulama olmuş elinize sağlık. o minik tablacıktan bende de var ama polisaj makinasına nasıl uydurucam onu düşünüyorum

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık ilk görünce hare bırakır diye düşünmüştüm sonuç gayet güzel görünüyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Maşallah Muhammed güzel olmuş eline sağlık.

Autotrizin 50 de bir fiyatını felan hallettin heralde :)

Muhammed06

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ellerine sağlık ilk görünce hare bırakır diye düşünmüştüm sonuç gayet güzel görünüyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Biraz önce güneşte baktım harelenme oluşmuş diğer yaptığım yerde onu nasıl giderebilirim acaba