Nanolex Insect Remover Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Geçen gün yaptığım 800km'lik yolda işlediğim böcek/sinek cinayetlerinin izlerini temizlemek için bugün yanıma Nanolex Insect Remover adlı ürünü aldım. Kullanmadan önce msds dökümanına baktım, birkaç video izledim, kullanım detaylarını okudum ama hiçbir yerde basınçlı su sonrası ne olduğunu görebileceğim bir görsel veya video bulamadım.
Bari bende bir tane hazırlayayım dedim. Üretici ürün için alkalidir demiş hakikaten de pH değerini ölçünce ürünün bir hayli alkali olduğunu gördüm.

Ürünü şöyle uygulamanız gerekiyor: Kuru yüzeye ürünü sıkıp yaklaşık 30 sn bekledikten sonra basınçlı su tutmanız gerekiyor. Eğer yüzeyi ıslatıp ürünü sıkarsanız açıkçası çok etkili olmuyor, zira cam için bu şekilde denedim sonuç başarılı olmadı. Videoyu çekerkende merceğe su teması olmasın diye özellikle sağ kısma (videoda bize göre sol) çok düzgün şekilde su tutamamışım onu da videoyu düzenlerken fark ettim ama kalsın artık yapacak birşey yok.

Ürün bana göre başarılı ama kurun yüksek olması nedeniyle fiyatı rakiplerinin çok üzerinde kalıyor; ya da rakiplerinin fiyatları çok aşağıda kalıyor da denilebilir.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
eline saglık hakan çok güzel inceleme olmuş teşekkürler. ürün de ''kısa süre ve temassız'' olmasına karşın başarılı sonuç verdi . bende begendim fiyatı hariç tabi .

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Uygulama icin eline, emeğine sağlık.. bi dönem uzun iş seyahatlerinde benimde çok muzdarip olduğum bi konuydu ben o dönem 3 d orange degreaser saf olarak kullaniyodum güzel temizliyordu yanlız onunda en büyük handikapı koruma,cila ne varsa söküp götürüyordu en son geçenlerde Edirne’ye gidiş dönüşte bu sefer saf ceviz kullandım ona güzel iş çıkardı..fiyata gelince sanki biraz pahalı geldi ...

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Cümleten teşekkürler arkadaşlar :)

Uygulama icin eline, emeğine sağlık.. bi dönem uzun iş seyahatlerinde benimde çok muzdarip olduğum bi konuydu ben o dönem 3 d orange degreaser saf olarak kullaniyodum güzel temizliyordu yanlız onunda en büyük handikapı koruma,cila ne varsa söküp götürüyordu en son geçenlerde Edirne’ye gidiş dönüşte bu sefer saf ceviz kullandım ona güzel iş çıkardı..fiyata gelince sanki biraz pahalı geldi ...
Memlekette 3D ORange Degreaser kullanmayan bir ben kaldım sanırım :) Daha önce wolf's chemicals ve nasiol'un bug film dedikleri ürünlerden kullanmıştım. Fena ürünler değillerdi ama uygulama için hava durumunu takip etmek gerekiyordu. Çünkü su ile çözünüyorlardı :)

Arexons markasının da sinek böcek temizleyicisini kullanmıştım o da fiyatına göre güzel iş çıkarıyordu. Nanolex'e gelirsek, fiyatı tuzlu malesef ama gözlemlediğim kadarıyla mevcut korumaya zarar vermedi :)

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Toplu katliami parmak izi birakmadan temizlemis. Nanolex ürünlerin performans hakkinda diyecek birsey yok, ama belirtildigi gibin fiyatlar iste aga....Birde youtubede Nanolex sahibinin röpörtajini izlemistim. Böbürlene böbürlene konusmasi halen aklimda :p
Ellerine saglik bu inceleme icin.....

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Toplu katliami parmak izi birakmadan temizlemis. Nanolex ürünlerin performans hakkinda diyecek birsey yok, ama belirtildigi gibin fiyatlar iste aga....Birde youtubede Nanolex sahibinin röpörtajini izlemistim. Böbürlene böbürlene konusmasi halen aklimda :p
Ellerine saglik bu inceleme icin.....
Bugüne kadar kullanıp beğenmediğim nanolex ürünü hiç olmadı :) Keşke fiyatları da uygun olsa da ürünler bitmesin diye çaba sarf etmesem :(

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
İnceleme için teşekkürler. Özlemişim incelemeleri valla :). Ben yine de böcek temizleme süngerlerini tercih ediyorum. Geçen senelerde kimyasal adamlar bütün alışverişlerde Meguiar’s Bug Splatter Sponge veriyordu. Evet çizme riski temassız temizliğe göre var ancak eski aracımdan beri kullanıyorum çizdiğini görmedim.

1) TRY 8.66 26% Off | 2 Sided Microfiber Mesh Bug Sponge Glass Cleaning Pad Bug and Tar Glass Mirror Windshield No Scratch
TRY 8.66 26% Off | 2 Sided Microfiber Mesh Bug Sponge Glass Cleaning Pad Bug and Tar Glass Mirror Windshield No Scratch

2) Lake Country - Bug Sponge

Son düzenleme:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Abi teşekkürler güzel inceleme olmuş. Ellerine sağlık ortalık kurak bizim oralarda ondan sanırım böcük möcük olmuyor onuda cevizle öpüyorum
Fiyatıda şahane :yutt:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, inceleme için teşekkürler. Ben geçen yıkamada soft99 ınkini kullandım , bu ondan iyi iş yaptı gibi.

Stilwater

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
@SubaruOutback güzel inceleme olmuş ürün ile ilgili kendi sitesinde seramik veya wax tabakasına zarar vermediği konsantre kirlilik seviyesine bağlı olarak ağır kirlenme için 1: 3, düzenli bakım için 1: 5 oranında seyreltin diye belirtilmiş bu konularda düşünceni alabilirmiyim? Araç komple folyo kaplı ve üstünde Gtechniq Crystal Serum ve Exo V2 mevcut.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback güzel inceleme olmuş ürün ile ilgili kendi sitesinde seramik veya wax tabakasına zarar vermediği konsantre kirlilik seviyesine bağlı olarak ağır kirlenme için 1: 3, düzenli bakım için 1: 5 oranında seyreltin diye belirtilmiş bu konularda düşünceni alabilirmiyim? Araç komple folyo kaplı ve üstünde Gtechniq Crystal Serum ve Exo V2 mevcut.
Dediğiniz seyreltme oranları bu ürünün konsantre olarak satılan versiyonu için geçerli. Benim kullandığım kullanıma hazır olan versiyon.
Aracımın yüzeyinde çok aman aman bir koruma olmasa bile bozulmadığını söyleyebilirim.
Serum ve Exo V2 hiç kullanmadığım ürünler o nedenle de nasıl bir reaksiyon verir veya vermez malesef bir fikrim ve bilgim yok. Tek bildiğim exo'nun herşeye karşı dayanıklı olmadığıdır. Ipa ile exo'yu silenlerin olduğunu okumuştum.