Newmix urunleri

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar

Yepyeni bir firma, adi ustunde "yeni karisim" ve dumani ustunde incelemesi

Firma sahibiyle uzun uzadiya gorustuk buraya sponsor olmasi icin tesvik ettim. Bu isin mutfagindaki kisi halen hava kuvvetlerinde calisan Turkiyede ilk uce oynayan kiymetli bir kimya muhendisi imis. Anlattigi seyler insanin umudunu tazeleyen ve milli gururunu oksayan cinsten.;)

Sahsi olarak tanimadigim Aytac bey hakkinda guzel intibalarim oldu.
Nevsehirde kurulmus bir firma.
Mantar gibi tureyen 3-5 kurus icin milletin arabasini hic dusunmeyen kir soksun diye icine kostik basan vb. bir kurulus olmadiklarini ozellikle belirttiler. Hic bir urunlerinde solvent ve kostik yokmus.

Cicegi burnunda diyebilecegimiz bir kurulusken sise tasarimi ve fisfislarina verdigi onem kalite hissiyatini ve tabi hevesi arttiriyor. Aklima ilk goruste Ammo geldi. Icindeki sivilarda oyleyse tadindan yenmez:D

Al kullan bizim hakkimizda nokta dahi koyma derdimiz insan derdimiz muhabbet diyerek hediye olarak gonderdigi (Boylesi mutevazı bir esnaf ve dahi bu devirde sasirdim) urunleri peyder pey denemeye ozelliklerini yazmaya calisacagim videolariyla beraber. Akabinde hepsinin ph larini turnusol kagidiyla olcup koyacagim.

Derdim " Yerli mali yurdun mali herkes bunu kullanmali" sloganini yeniden diriltmeye calismak ve elimden geldigince kapitalist duzene usak olmamak.

Ne kadar yanlis anlasilsakta bu fikirdeyim, bu fikirdeydim insallah bu fikirden de ayrilmam.
Zaten olmayan bir hususu yine soyliyim hic bir ticari kaygim yok marka yanlisi diyenlere burdan duyrulur. Urunlerine bakalim seversek ve makul bulursak kullaniriz.

Bu kadar konustuktan sonra gelelim testlere

Dun burada gostermistim resimleri. Sadece motor temizleyicisini kullanamadim. Bide genelde video cektigim icin foto sadece lastiklerde

Stokları Serelim

Eldiveni kullanan vardir belki 8 liraya 40 adet parmak uclari guclendirilmis saglam baya ben begendim.

Sabah 4.20 de ciktim geldim petrole once yutubtan calinti yaparak sampuanin gucunu deniyoruz. Sampuan cilali, kostiksiz ve eldiven yardimli oldugu yaziyor.
Jant temizleyicisinide jantlarim temiz oldugu icin kapaklarin icinde denedim. 50-50 olarak yaptim yine.

Temizledikten sonra lastiklere ve davlumbazlara Lastik parlaticisini, torpido losyonunu ve torpido kremini denedim 25-25-25-25 yaptim.

Bu fotoda saat yonunde uygulamasiz, lastik parlaticisi silinmemis, torpido sutu silinmemis, torpido kremi silinmemis.

Bu fotoda ayni sekilde uygulayip mf bezle sildim

Lastik parlatici, torpido sutu ve krem 1:1 sulandirilmis, silinmemis. Kameranin hdr kapali kalmis k bakmayin kotu bu resim

Lastik parlatici, torpido sutu ve krem 1:1 sulandirilmis ve silinmis

Torpido losyonu lastikte ne alaka denebilir uzerinde tamponlarda kullanilabilecegi yaziyordu, dis trimlerde de etkili iddasini test ettim.

Bu uygulamanin aynisini bagaj yukleme plastigine (unuttum malesef) ve sis fari kapaklarina da yaptim ic dis etkisini gorelim diye. Sagdan sola lastik parlatici, krem, torpido sutu.

Aracin gerekli yikamasini yaptiktan sonra kaputa 50-50 hizli cila uygulamasini yaptim. Yazdigina gore %1-5 karnabua gerisi su imis. Parlaklik ve su iticilik videoda. :rolleyes: Kayganligi orta

Cam sillerini begendim kokusu cok hos ve izopropil alkol orani%7 imis. Kalinti ve iz birakmadi guzel bir kayganlik birakti bunda resim cekmedim.
Koltuk ve doseme temizleyicilerini evde test ettim hafif kirlerde yuzeysel olarak is gorur. Diger tum urunler gibi kokusuz
Evet sampuan ve camsil haricinde hic biri kokmuyor. Hos yada kotu herhangi bir kokusu yok. Bogaz da yakmiyor soyleyim

Bu urunleri yeni, yerli oldugu icin test ettim. Elin muhendisi degilde bizim askeri muhendisimiz sentez ettigi icin. Hep beraber gorelim istedim etkisini.

Tabi ki ustalarim gibi test edemiyorum ben ama hakkinizi helal edin artik.

Genele bakacak olursak hafif ve alt amator uygulamarda mutlu edecektir. Yikamacilar icinde guzel, yerli, ve kostiksiz alternatif olacaktir. Aytac bey bunlarin daha guclu hallerini yaptiklarini ama henuz piyasaya sunmadiklarini belirtti. Ben beklentiyi yukseltip citayi yukselttim galiba, forumda herkesin istedigi duzeyi yakalayamadi urunler. Ama sirf sisesi icin alan kullanan olur eminim

Dayanimini, toz tutmasini, durumunu ve yakinda ph olcumlerini koyacgm. Dilimiz surctuyse affola

Aciktim ben kacayim.

Selametle

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Testler ve uğraşıniz için teşekkürler ellerinize sağlık.. Yakında sizede bir rütbe vermem gerekecek :cool: Sponsorluk şuanda düşünmüyoruz, fakat madem iddialilar ürünlerini tanıtma amaçlı üyelerimize güzel bir kampanyaya tanımlamalari yeterli.. :utandim::)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Test ve incelemeler için teşekkürler. ürünlerin şişeleri gayet güzel görünüyor. Sitemizde kazanç için sponsorluk sistemi yok ama üyelerimiz için indirim test ürünleri ve hediyeler için tanıtım yapabilirler. ürünler başarılı çıkarsa kendi ülkemizin ürününü kullanmak bizlere gurur verir.

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Testler ve uğraşıniz için teşekkürler ellerinize sağlık.. Yakında sizede bir rütbe vermem gerekecek :cool: Sponsorluk şuanda düşünmüyoruz, fakat madem iddialilar ürünlerini tanıtma amaçlı üyelerimize güzel bir kampanyaya tanımlamalari yeterli.. :utandim::)
Eyvah rutbe mi :super:

Artik kendilerinin bilecegi is ben gerekli linkleri sagladim Aytac beye

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Test ve incelemeler için teşekkürler. ürünlerin şişeleri gayet güzel görünüyor. Sitemizde kazanç için sponsorluk sistemi yok ama üyelerimiz için indirim test ürünleri ve hediyeler için tanıtım yapabilirler. ürünler başarılı çıkarsa kendi ülkemizin ürününü kullanmak bizlere gurur verir.
Sonuna kadar evet, evet, evet
:mutlu:

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar

Kalan denemelerle devam:grinning:

Uretici videolar uzerine benimle iletisime gecip uygulamamin yanlis oldugunu ve marka itibari icin silmemi istedi.:confused: Daha sonra firmanin havaci askeri kimya muhendisi turkiye capinda memleketimize yapmis oldugu kiymetli katkilarindan bahsetti. Bende tebrik ettim. :alkis:Videolarin hatali oldugunu isten anlayan birisinin bakinca markayi kotuledigini dusunur, bir ise yaramadigini soyler dedi. Bende gerekli sartlar altinda dogru sonuclari verecegini videoda belirttim dememe ragmen ve uygulamayi diger markalara nazaran ayni yaptigimi belirtmeme ragmen sonuc degismedi videolari silmemde israr ettiler.o_O:rolleyes:

Jant temizligi fircasiz ve basincli su olmadan imkansizligini belirtti. :confused::eek:
Hizli cilada ise once bir pede biraz urun koyup sonra bastirarak uygulamami sonra yine bastirarak mf bezle, atletleo_O parlatmami soyledi. Yuzeye sıkıp bezle silmekle cila yapamayacagimi soyledi.:confused::of:

Bu uyarilar uzerine bende gittim hizli cilayi tekrar uyguladim, oyle ki pw yi 1:330:oops::eek: idrolaki 1:250:oops::eek: yaparak kiyaslamasiyla beraber

Videoda acik ara pw onde arkasina tek kat newmix arkasina cift kat newmix sonuncu idrolak: unamused::halay:

Sunu belirteyim ne pw nin nede idrolakin sulandirilma orani bunlar degil, cok daha altinda olmali.

Neyse bu husus gectim gelelim ph lara

Ph 9

Ph6-7

Ph 6-7

Ph 6-7

Ph 7-8

Ph 7-8

Ph 7-8

Ph 10

Ph 6-7

Bunlarda sabah uygulamayi unuttugum oglen yemeginden once uyguladigim ama su telefon trafiginden bir turlu firsat bulamayip yukleyemedigim ic trimlerdeki losyon ve kremin etkisine.

Temizlik icin baby&me konsantre temizleyici. Tipki non-sense temizleyiciler gibi siddetle tavsiye ediyorum. Kopurmuyor cok guzel kokuyor onu belirteyim. Ozellikle bebekli arabalar, evler icin ideal :para:

Losyon mat bir goruntusu var kayganligi yok denecek kadar az. Kreminde parlak ama kaygan olmayan bir finali var (kayganlik spritz kadar) muhtelif yerlerde kullanilabilir. Diger urunlerden kesinlikle daha fazla puan alirlar.

Dayanim tozluluk sonuclarini buraya birakacagim. Ureticiyle boyle bir sorun yasamak istemezdim zaten pek parlak olmayan testlerimdende boylece tiksinmis bulunuyorum. Derdim yerlilik, millilik, aziz Kursadin evlatlari olmak. Arti eksi olmasi gerekeni olani yazmama belirtmeme ve soylememe ragmen boyle bir sonuc elde ettik. Kendilerini daha da gelistirmeleri temennisiyle.

Herkese bol detayli gunler ;)

Selametle

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Hızlı cilanın uygulanma şekli pek hızlı değil gibi. Böyle olunca katı wax uygulaması oluyor :) Ayrıca N11 sayfasında kullanım talimatı şu şekilde belirtilmiş;
(Newmix Hızlı Cila - 500 Ml - n11.com)

" Ürünü kullanmadan önce çalkalayınız. Aracınızı yıkadıktan sonra ıslakken ürünü 15 cm. uzaktan ürünü püskürtün nemli mikro fiber bez ile silin sonra yumuşak kuru bir bez ile ovalayarak kurulayın."

Şimdi neden sık sil olmaz ped ile bastırarak uygulamak lazım denildi acaba.

Ayrıca dediğiniz gibi Koch Chemie ProtectorWax, altında hiç bir koruma ürünü yokken o sulandırma oranıyla kullanmanıza rağmen güzel sonuç vermiş. Benim de forumca yaptığımız ilk alımdan sonra iki kez daha aldığım ve çok memnun olduğum bir ürün. 1:150 sulandırma oranı kuru araca spreylr sil şeklindeki uygulamalar için daha makul.

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Hızlı cilanın uygulanma şekli pek hızlı değil gibi. Böyle olunca katı wax uygulaması oluyor :) Ayrıca N11 sayfasında kullanım talimatı şu şekilde belirtilmiş;
(Newmix Hızlı Cila - 500 Ml - n11.com)

" Ürünü kullanmadan önce çalkalayınız. Aracınızı yıkadıktan sonra ıslakken ürünü 15 cm. uzaktan ürünü püskürtün nemli mikro fiber bez ile silin sonra yumuşak kuru bir bez ile ovalayarak kurulayın."

Şimdi neden sık sil olmaz ped ile bastırarak uygulamak lazım denildi acaba.

Ayrıca dediğiniz gibi Koch Chemie ProtectorWax, altında hiç bir koruma ürünü yokken o sulandırma oranıyla kullanmanıza rağmen güzel sonuç vermiş. Benim de forumca yaptığımız ilk alımdan sonra iki kez daha aldığım ve çok memnun olduğum bir ürün. 1:150 sulandırma oranı kuru araca spreylr sil şeklindeki uygulamalar için daha makul.
Bu dedim hizli cila degil baska bir sey ozzmn. Ismini degistirin biraz daha koyulastirin ustune cila yazin dedim.
Olmaz oyle diyor. Sen uygulayamamissin diyir :saskin:

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
2 gündür konuyu okuyorum fakat birşey yazmadım özellikle sanırım sonucun böyle çıkacağını hissettim..Birde uyuz oldum adamın söylemine ''sen uygulayamamışsın'' ulan atomu parçalamıyoruz. Allah Allah yav. :mad::mad:
Ustad adam anlattigi seyler hakkaten cok iyi. Ben nelere imza attim bu sacma sapan sampuanlari mi uretecegim dedi. Neler diyorlar neler. Birde su husus vsr acaba benim gibi kac kisiden video sildirdiler ;)
Artik biliyoruz ne oldugunu hakkaten test ettik