Popüler alışveriş siteniz hangisi?

Favori alışveriş siteniz?

• Hepsiburada

• GittiGidiyor

• N11

• Amazon

• Ebay

• AliExpress

• Ereyon

• Epttavm

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Detay ürünlerini yada aksesuar yedek parça , yardımcı ürünleri temin ederken ilk tercih ettiğiniz alışveriş siteniz hangisidir? Listede olmayanlari yorum yaparak belirtebilirsiniz..

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
N11 en favori sitem. Ancak digerlerinde de bir problem yasamadim :)

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Müşteri haklarının daha geniş olması, satıcı haklarının daha iyi olması, ürün orijinalliği ile ilgili sorun yaşandığında zararı karşılaması gibi konulardan dolayı Amazon tek geçerim.

mesela ürün aldınız 1 sene kullandınız ve Amazon o ürünün sahte olduğunu fark etti. Geriye dönük tüm satın alan müşterilere para iadesi yapar. Bu uygulamayı siz Trendyol veya diğer pazar yerlerinde göremezsiniz.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Müşteri haklarının daha geniş olması, satıcı haklarının daha iyi olması, ürün orijinalliği ile ilgili sorun yaşandığında zararı karşılaması gibi konulardan dolayı Amazon tek geçerim.

mesela ürün aldınız 1 sene kullandınız ve Amazon o ürünün sahte olduğunu fark etti. Geriye dönük tüm satın alan müşterilere para iadesi yapar. Bu uygulamayı siz Trendyol veya diğer pazar yerlerinde göremezsiniz.
Yok artık daha neler, helal olsun Amazon'a :)

EmirhanYigiter

Uzman Detaycı
Üye

HB'dan parfüm aldım, tabi sahte çıktı, diyor ki bilmemne barkodu orjinal, faturasız ürün satamazlar. Şu kadar söyleyeyim o dış jelatini Ankara balıkçıoğlunda 10 liraya yaptırıp altına stickerle de barkod koymuşlar gibi. Zar zor ikna ettik iadeyi başlattık. Satıcı iadeyi onaylayamıyor sahte diye, red de edemiyor orijinal diye. Günü doldu kendi kendine sistem para iadesini otomatik yaptı. :smilex:

mirafiori

Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Buraları Amazon kapar vaziyet almak icap eder. Bİzim Almanya'daki çalışma arkadaşlarım Amazon su gibi birşey, burada gelişimini bir tamamlasa güzel olacak :)

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Buraları Amazon kapar vaziyet almak icap eder. Bİzim Almanya'daki çalışma arkadaşlarım Amazon su gibi birşey, burada gelişimini bir tamamlasa güzel olacak :)
Oluyor yavaş yavaş. Ürün çeşidi falan da artıyor. Tek enteresan yanı bizim Amazon'da en çok satılanlar başta tuvalet kağıdı, sıvı yağ vb. olmak üzere tüketim malzemeleri oluyor :D

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Yok artık daha neler, helal olsun Amazon'a :)
Geçen sene bir ürüne iade oluşturdum. Kargoya son verme tarihimi kontrol ettim 99 gün gibi bir şey yazıyordu. Ekim sonu oluşturduğum iadeyi “4 Ocak tarihine kadar kargoya vermeniz gerekir” yazıyordu. :D
HB'dan parfüm aldım, tabi sahte çıktı, diyor ki bilmemne barkodu orjinal, faturasız ürün satamazlar. Şu kadar söyleyeyim o dış jelatini Ankara balıkçıoğlunda 10 liraya yaptırıp altına stickerle de barkod koymuşlar gibi. Zar zor ikna ettik iadeyi başlattık. Satıcı iadeyi onaylayamıyor sahte diye, red de edemiyor orijinal diye. Günü doldu kendi kendine sistem para iadesini otomatik yaptı. :smilex:
Evet yerli pazar yerlerinde sahte satış tespit edilince mağaza kapatılıyor. O tarihi kadar kaç kişi almış ne yapmış umurlarında bile değil. :D Amazon geriye dönük kaç bin adet satıldıysa herkese ücret iadesi yapıyor. Yargı yoluyla o satış yapanı hoplatıyor orası da ayrı. :D

Almanya’da bazen iade ücretini sistem fazla yatırıyor. Mesela 250 lira iade edeceğine 2500₺ iade ediyor. Arayıp yanlışlıkla fazla ödedik ama o ücret sizde kalsın diyorlar ya da mail atoyorlar :D
Arda hocam İstanbul’da bir dağıtım merkezi kuruyor sanırım. Öyle bir şey olursa süper olur. Wiesbaden’da var öyle bir depoları. Hemen hemen her ürün satıldığında anında kargoya çıkıyor o depodan. Şu an zaten Türkiye’ye bazı robot süpürgeleri falan direk oradan temin ediyorlar diye biliyorum. Roborock S7 süpürge trendyolda 11-12 bin lira iken AmazonTR yurtdışı güvencesiyle 7 bin dolaylarına getiriyordu 4-5 günde.