Seat Leon Yıkama & Boya Koruma Uygulamaları

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Yeni araç yeni heyecan yeni uygulamalar,Araç 2015 model Seat Leon. Cuma günü Bursada Otorapor'da gerekli kontrolleri yapılıp sürpriz birşey çıkmayınca Kayseri'ye kazandırıldı. :cool: Genel durum olarak iyi durumda görünen aracı ufak bir bakıma aldım..

Kirli halimiz bu şekilde..

1.jpg
2.jpg

3.jpg

İlk olarak motor kısmını temizleyerek başladım , malesef kirli halini çekmeyi unuttum fakat uzun süredir temizlenmediği belliydi baya kirliydi :mad:. 3d orange ve Valet pro fırça ile girişip kirleri yumuşatıp bezle sildim. Sonrasında Koch Chemie Plast Star uyguladım, fotoda biraz parlamış ama motor kısmı baya bir kendine geldi..:utan:

motor.jpg

Sonrasında Jant ve davlumbaz temizliği için Valet pro Fırçalar ve secho ile Ceviz prewash uyguladım sonrasında Dragons ile demirtozu temizliği yaptım . Ceviz ve secho ikilisi çok iyi anlaşıyorlar hele birde fırça ile girişince demirtozuna pek gerek bile kalmamıştı..:)

Jantları bitirdikten sonra aracı Valet Pro Ansf & Ceviz Prewash karışımı ile Foam ile köpükleyip duruladım sonra Kova yıkamasında ise Zymöl Autowash ile yıkayıp duruladım.

IMG_20180923_143635.jpg
IMG_20180923_143647.jpg

Araç bir önceki sahibindeyken çoğunlukla organize sanayi vb.. tarzı yerlerde kullanılmış olsa gerek ki tavanda ve kapıların üst kısımlarında nokta nokta boyaya kaynamış olan demirtozu ve reçine lekeleri mevcuttu. :kizgin: Bunları gidermek için Valet Pro Dragons uyguladım. 5 dakika sonrasında Araç renk değiştirdi bildiğiniz mor oldu.. :eek::)

IMG_20180923_150459.jpg

IMG_20180923_150503.jpg

IMG_20180923_150510.jpg

IMG_20180923_150650.jpg

Aracın rengi bir ton açıldıktan sonra Marflo kil eldiven ve Clay lube ile aracı bir güzel kil eldivenle geçtim, sonrasında tekrar yıkamasını ve durulamasını yapıp Ultra wolly ile kuruladım.
Dış kısmın ardından iç kısmın temizliğini yapıp Auto finnesse Spritz ile korumaya aldım.:)

IMG_20180923_155804.jpg

IMG_20180923_155828.jpg

Lastiklere Sarp davlumbazlara Magic dressing geçtim. Vaktim sınırlı olduğu için katı wax uygulamaktan vazgeçtim ve Soft99 un 3 ay etkili olan fukupika spray ile hızlı cila geçip günü tamamladım.:uyu:
Buyrun finaller..:foto::mutlu:

IMG_20180923_161346.jpg
IMG_20180923_161350.jpg

IMG_20180923_161421.jpg
IMG_20180923_161431.jpg
IMG_20180923_161457.jpg
IMG_20180923_161504.jpg
IMG_20180923_161510.jpg

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Eline sağlık Ahmet hocam. Arabanın rengi bir ton daha açılmış. Güzel olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın,uygulamalarda şimdilik kendine getirmiş gibi görünüyor :alkis:

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Hayırlı olsun adminim
Güzel araç
Senin elin değince daha da güzel olmuş

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Adminim eline sağlık araç toparlanmış, ama polisaj olsun bence.

Yalnız vites topuzunun üstündeki deri de hafif bir parlama mevcut sanki. Onun dışında hiç bir kusur göremedim.

Amacım kusur görmek değil yardımcı olmak belki gözden kaçmıştır diye.

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eline sağlık Ahmet hocam. Arabanın rengi bir ton daha açılmış. Güzel olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler Turgay hocam, demirtozundan sonra azıcık daha beyazlaştık evet :)

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın,uygulamalarda şimdilik kendine getirmiş gibi görünüyor :alkis:
Teşekkür ediyorum.:)

Hayırlı olsun adminim
Güzel araç
Senin elin değince daha da güzel olmuş
Teşekkürler abi,elimizden geleni yaptık :)

Eline sağlık Ahmet, toparlanmış araç.
Saolasın abi, bir onurçiko yıkamaları kadar olmasada toparlamaya çalıştım.;)<3

Adminim eline sağlık araç toparlanmış, ama polisaj olsun bence.

Yalnız vites topuzunun üstündeki deri de hafif bir parlama mevcut sanki. Onun dışında hiç bir kusur göremedim.

Amacım kusur görmek değil yardımcı olmak belki gözden kaçmıştır diye.
Teşekkürler Umur, polisaj olacak fakat ne zaman olur bilinmez.:yazik: Pazar günü duramadık mini bakıma aldık kil ,demirtozu ardından bir polisaj yapıştırmayı bende isterdim ama olmadı..:of: Parlamanın farkındayımda daha müsait bir zamanda İç kısımda daha detaylı uğraşmam gerek.. Şimdilik spritz ile geçiştirdim.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Ahmet abi hayırlı olsun . Güle güle kullanırsın inşallah :) . Buna soft99 pearl wax atalım istersen :D

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hayırlı olsun Adminim.

İyi günlerde kullanın.

Araca yapılan işlemler de kendini göstermiş.

Rengi 2 ton açılmış Leon'un ;)

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Hayırlı olsun. Vag grubunun nadir sevdiğim araçlarından.
Teşekkürler Özgür:)

Ahmet abi hayırlı olsun . Güle güle kullanırsın inşallah :) . Buna soft99 pearl wax atalım istersen :D
Teşekkürler Fatih, Kiwami atacaktım bugün ama kısmet olmadı , pearl wax da deneriz neden olmasın:)

Hayırlı olsun Adminim.

İyi günlerde kullanın.

Araca yapılan işlemler de kendini göstermiş.

Rengi 2 ton açılmış Leon'un ;)
Teşekkürler Can:)

Gökhan Bilgin

Çaylak Detaycı
Üye
Hayırlı olsun keşke tanışıyor olsaydık otokoptan almışsınız anladığım kadarıyla aracılık edebilirdim siz gelmeden ekspertize falan götürebilirdim :) fiyat konusundada yardımcı olabilirdim sağlık olsun güle güle kullanın

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
hayırlı olsun adminim :) güzel günlerde kullanmanız dilegiyle. ilk uygulama tozu kiri atmış üstünden ohh miss gibi .:alkis:

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
hayırlı olsun bursamda amma bereketlıymıs seat konusunda :)
Teşekkürler abi , bursa seatlerin hepsini toplamış , kendine saklamış sanırım :)

Hayırlı olsun keşke tanışıyor olsaydık otokoptan almışsınız anladığım kadarıyla aracılık edebilirdim siz gelmeden ekspertize falan götürebilirdim :) fiyat konusundada yardımcı olabilirdim sağlık olsun güle güle kullanın
Teşekkürler, düşünmeniz yeterli..:)

hayırlı olsun adminim :) güzel günlerde kullanmanız dilegiyle. ilk uygulama tozu kiri atmış üstünden ohh miss gibi .:alkis:
Teşekkür ederim abi, tozlu kirli durması bize yakışmazdı zaten hemen temizledik hoşgeldin dedik kendisine :)

Teşekkürler:)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Hayırlı olsun Ahmet. ellerine sağlık ilk kiri akıtmışsın.

Son düzenleme: