Seramik kaplama hikari pro mu gyeon mohs mu ?

arsen90

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
Arkadaşlar herkese merhaba

Uzun araştırma sonu kaput filmini yaptırmamaya karar verdim fakat bu seferde seramik kaplama kararsız kaldım gyeon mohs ve hikari pro hakkında bana cevap verebilirmisiniz nasıl ürünler birde aracım beyaz

Khan

Acemi Detaycı
Üye
Bana kalırsa kaliteli bir kaput filmi yaptırın farlarla birlikte. Ben gyeon seramik yapmıştım. Taş geldiğinde hiç etkili değil. 2-3 yerde taş eşiği oluştu, fara da taş geldi minik bir ezilme oluştu. Film yaptırsaydım hiç biri olmazdı. Gyeon ve hikari ikisi de kaliteli ürünler yaptıracaksanız

arsen90

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
Benim kaput filmine korkum kaput ince olduğu için yüksek sıcakta yazlık yerde berbat olabailir birde üstüne kaput hızlı ısınıyor stek marka kaput filmi yaptırsam genede sıcak büyük problem olabilir

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Sıcaklık kaput filmi için çok sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Tabi kaliteli bir film olduğu sürece. Hikari pro sanırım daha uzun ömürlü ve kendini tamir edebiliyor.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Ürünleri siz mi yapacaksınız yoksa yaptıracakmısınız eğer yaptıracaksanız mohs+ var onu yaptırın hikari pro ya da hayır demem ama mohs yerine mohs+ bir tık daha iyi en üst versiyon sadece profesyonel uygulama merkezlerine satılan son kullanıcıya satılmayan bir üründür

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Arkadaşlar herkese merhaba

Uzun araştırma sonu kaput filmini yaptırmamaya karar verdim fakat bu seferde seramik kaplama kararsız kaldım gyeon mohs ve hikari pro hakkında bana cevap verebilirmisiniz nasıl ürünler birde aracım beyaz
İkisi arasında kalsam hikari tercih ederdim. Ancak kaput filminden kesinlikle vazgeçmeyin. En iyi korumadan daha iyi koruma sağlar çünkü.

arsen90

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
herkese çok teşekkür ederim cevapları için şeçim işi zor işmiş şimdi anlıyorum mohs plus için de fiyat aldım profesyonel tek yetkili bayiden

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Benim kaput filmine korkum kaput ince olduğu için yüksek sıcakta yazlık yerde berbat olabailir birde üstüne kaput hızlı ısınıyor stek marka kaput filmi yaptırsam genede sıcak büyük problem olabilir
Stek gibi kaliteli üründe hiç bir sıkıntı yaratmaz., çok çekinceniz varsa kaputa önce wax atıp sonrasında film kaplatın., bana mısın demez., bu şekilde boya ile temasını kesmiş olacağınızdan en sağlıklısı bu şekilde olur.. önemli olan işinin ehli birisinin yapması..

arsen90

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
Yok onun riskini alamam sanırım seramik olucak kararım budur kısmet artık

Gearbox

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Gyeon Mohs uzerine Cancoat tarzi bir urunle 2-3 ay da bir destek yaparak uzun yillar kullanirdim ben olsam.

Ayrica kaput filmi icin on yargilariniz bana biraz manasiz geldi. Kaliteli ve kendini kanitlamis firmalar ile sorunsuz aracinizi guven altina alabilirsiniz. Filmin ust katmanini iyi korudugunuz surece sicaklik kullanim omurleri icerisinde bir sikinti yaratmaz. En onemlisi de Koruma anlaminda seramik kaplama , PPF in yanina bile yaklasamaz.

Koruma Filmi kaplamadan once wax vb yuzeyi yaglı tutacak herseyi temizlemek gerekiyor. Bunun icin aklinizda olsun yuzey ne kadar temiz ve yagsiz olursa filmin tutunmasi o kadar artar..

Son düzenleme:

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Kaput filminde Solargard bu işi en iyi yapan markadır. Dünyanın en büyük film füreticisi ve en iyi filmleri üretirler. Yumuşak etli yapısı ve güneş ışığına karşı dayanıklılığı ile kapata zarar vermez. Daha önceki aracımda 4 sene kullanıp söktürdüm her hangi bir durum olmadı. Şimdi de 2.5 yıldır yeni aracımda mevcut. Zaten filmleri 5 yıl garantili filmler.

marka Türkiye’de pek bilinmese de bu işi en iyi yapan dünyanın en büyük firmasıdır. Ön kaputta beni büyük bir kuş pisliği yanıklarından ve taş sekmelerinden korudu. Diğer paneller için seramik öneririm. Kendiniz polisaj yapabiliyorsanız Nanolex seramik kişisel tecrübelerimden yola çıkarak bayağı iyidir. 14 iyi şekilde görevini yaptı ve en son @onurçiko seramiğin amel defterini kapattı kendisinin söylediğine göre 14 ay için durumunun gayet iyi olduğu şekilde. Tabi söylediğiniz markalar da güzeldir ama kişisel tecrübem olmadığı için kaput filmi ve seramikte tecrübelerimi paylaşmak istedim.