Seramik Kaplama ve Boya Koruma

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öncelikle tüm detail forum ailesine tekrardan merhabalar. Günümüz internet çağında bilginin bu kadar ulaşılabilirliği yüksek olduğu ortamda bilgi kirliliğinin doğal olarak oluşmasına engel olamıyoruz detailing noktasında en çok karşılaştığımız soruların başında olan boya koruma ve seramik kaplama uygulamaları arasındaki uygulama, süre ,kimyasal ve garanti farklılıkları gibi detaylar yer alıyor. Iki işlem içinde boya yüzeyinde kılcal çizik giderilmesi gerektiği için öncelikle zift, reçine, katran ,demir tozu, polyester tozu, boya tozu gibi araç yüzeyinde gözle göremediğimiz ve normal araç yıkama ile araç üzerinden alamadığımız aracın parlaklığını engel olan yüzey kirlerinin her birinin kendisine ait olan farklı kimyasallar ve yöntemi ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem tüm uygulamaların kalitesini en derinden etkilemekte olup çok hassas ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir.Boya yüzeyindeki kirler yeterince alınmadığı takdirde çizik giderme esnasında ısınan boya veya vernik yüzeyi içerisinde bu kirlerin artık araç üzerinde kalıcı hale geldiği ve bir daha alınamadığı bilinmelidir.Kılcal çizik giderme esnasında önemli olanın araç üzerindeki tüm kılcal çiziklerin alınması değil Sadece boya yüzeyinin ömrünü kısaltmadan alınması gereken çiziklerin giderilmesidir.Bu işlemlerin doğru uygulanabilmesi için min. üçten fazla farklı kimyasal,altı farklı polisaj devri,1 ile 9 kilogram arasındaki uygulama gücü ,4 farklı uygulama pedinin EN DOĞRU şekilde kullanılması gerekmektedir.Biz Sonax Çankaya Garage ailesi olarak bu işi en profesyonel ellerin yapması gerektiğine inanıyoruz.Dünya genelinde son yapılan üniversite araştırmalarına göre bir iş için yeterli düzeyde tecrübe edilebilmesi ancak 10.000 saat faal uygulama ile gerçekleşmektedir Bu sebepten tüm uygulama alanlarımız da 10.000 saat işçilik süresini doldurmuş Master(ezbere yapılan iş ile yorumlama katılmış iş farkı diyebiliriz) düzeyde takım arkadaşları ile çalışmaktayız. Kılcal çizik giderme işleminden sonra hologram kontrol sprey ile araç boya yüzeyinde oluşmuş olabilecek vernik dalgalanmaları kontrol edilmektedir 3.adım olarak ise işlem görmüş boya yüzeyi parlatmaktadır. Şimdiye kadar yapılan işlemler harfiyen aynı olmakta olup boya koruma için bu adımdan sonra Sonax Hibrit ,Nano veya Premium Carnabau boya koruma kimyasalları uygulanmakta ve kür suresi dolduktan sonra araç teslim edilmektedir seramik kaplama için ise boya yüzey hazırlığını tamamlamak adına Sonax seramik kaplama birinci adımı uygulama kimyasalı olan hazırlık katı daha sonra camın hammaddesi olan silisyum içeriği ile aracın parlaklığını en yüksek seviyeye ulaştıracak olan parlaklık katı ve en sonunda tüm yapılan bu profesyonel işlemlerin kalıcılığını sağlayabilmek adına seramik koruma katı uygulanmaktadır. Tüm bu adamlar arasında 2'şer saat kürlenme suresi bulunmaktadır. bir sonraki yazımız boya koruma ve seramik kaplamanın kullanımı hangi araçlarda daha verimli olduğu konusunda olacaktır SONAX ÇANKAYA GARAGE
www.cankayagarage.com
www.instagram.com/sonaxcankaya
www.instagram.com/cankayagarage

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Vallahi sizin gibi bir Sonax bayisinin ülkemizde olması gözlerimi yaşarttı, En azından bu bilinçte, bu temel kuralların bilincinde bir işletme olmanız bile büyük mutluluk benim için. Biz forum olarak yeni üyeleri ve bu hobiye merak saranları bilinçlendirmek için neyin ne için yapıldığını, ucuz sanayi kasaplarının pasta cila adı altında araçlarına nasıl zararlar verdiğini anlatmaya çalışıyoruz. Sizde bu aşamaların ne kadar önemli olduğunun bir kez daha üstünden geçmişsiniz. İnşallah güzel paylaşımlarla daha faydalı bilgilerle karşılıklı bilgi alışverişimiz hızlanır, daha bilinçli detay yolunda ilerleriz.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
İnstagram hesabınızda ozon ve detaylı iç temizlikle yüzde yüz virüs temizliği yazmışsınız. Ozon virüs yok etmiyor burada herkes biliyor bunu. İç temizlikte virüsleri nasıl yok ediyorsunuz acaba? Yada %100 garantisini nasıl veriyorsunuz? Virüs ulaşamadığınız dokunamadığınız bir köşede, delikte, kapak içinde vs olabilir!

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
İnstagram hesabınızda ozon ve detaylı iç temizlikle yüzde yüz virüs temizliği yazmışsınız. Ozon virüs yok etmiyor burada herkes biliyor bunu. İç temizlikte virüsleri nasıl yok ediyorsunuz acaba? Yada %100 garantisini nasıl veriyorsunuz? Virüs ulaşamadığınız dokunamadığınız bir köşede, delikte, kapak içinde vs olabilir!
Instagram hesabımız da dahil olmak üzere tüm platformlarda ozon sterilizasyonu hiçbir zaman %100 olduğunu Teknik olarak belirtmiyoruz, böyle bir şey oldu ise sosyal medya yöneticisi arkadaşlarla kısa vadede görüşeceğiz ozon sterilizasyon araç içerisindeki O2 moleküllerini o3 yani Ozan'a çevirdiği için bakteri ve virüs oksijensiz ortamda yaşayamadığı için çok ciddi sterilizasyon sağlamaktadır şayet %100 virüs sterilizasyon yaptığımız görsel varsa hemen gereken yapılacaktır uyarınız için çok teşekkür ediyoruz

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Vallahi sizin gibi bir Sonax bayisinin ülkemizde olması gözlerimi yaşarttı, En azından bu bilinçte, bu temel kuralların bilincinde bir işletme olmanız bile büyük mutluluk benim için. Biz forum olarak yeni üyeleri ve bu hobiye merak saranları bilinçlendirmek için neyin ne için yapıldığını, ucuz sanayi kasaplarının pasta cila adı altında araçlarına nasıl zararlar verdiğini anlatmaya çalışıyoruz. Sizde bu aşamaların ne kadar önemli olduğunun bir kez daha üstünden geçmişsiniz. İnşallah güzel paylaşımlarla daha faydalı bilgilerle karşılıklı bilgi alışverişimiz hızlanır, daha bilinçli detay yolunda ilerleriz.
Onur bey işimizi önemsiyoruz 8 yılımız da bulunuyoruz işin maddi kaygısını yaşayan noktalardan değiliz Ayrıca alaylı değil Biraz Mektepli sayılabiliriz, mühendis zihniyeti ile malzeme davranışını bilen birisi olarak doğru uygulama, tecrübe ve ar-ge si yapılmış doğru kimyasalın ne kadar önemli olduğunun farkındayız, diğer Sonax lara göre farkımızın temelde bu olabilir diye düşünüyorum tabii ilgili ve bilgili araç sahiplerinin bize bu konuda teşvik amaçlı memnuniyetleri en etkili olan noktadır diyebiliriz.

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
çok güzel yazmışsınız evet ama bizim amacımız burada sizin ne iş işlem yaptığınızdan çok birbirimize yardımcı olarak doğruyu bulmak ve aramızda ufak tefek te olsa kar amacı gütmeden malzeme almak.
Sizin bu konuda bize yardımınız olabilicek mi?
Örnek TR de biz sonax cut pasta ve sonax perfect finish bulamıyoruz yurt dışından da getiremiyoruz.
Burda çoğu kişi zaten kendi aracını kendi yıkıyor kendi korumaya alıp polisaj vs. işlemini amatör ruhla harmanlayıp profesyonel iş ortaya koyuyor.

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
çok güzel yazmışsınız evet ama bizim amacımız burada sizin ne iş işlem yaptığınızdan çok birbirimize yardımcı olarak doğruyu bulmak ve aramızda ufak tefek te olsa kar amacı gütmeden malzeme almak.
Sizin bu konuda bize yardımınız olabilicek mi?
Örnek TR de biz sonax cut pasta ve sonax perfect finish bulamıyoruz yurt dışından da getiremiyoruz.
Burda çoğu kişi zaten kendi aracını kendi yıkıyor kendi korumaya alıp polisaj vs. işlemini amatör ruhla harmanlayıp profesyonel iş ortaya koyuyor.
maalesef kimyasal konusunda yetkili uygulama merkezlerinin profesyonel ürünü pazarlaması yasak olduğu için yardımcı olamıyoruz elimizden geldiğince bu işe yeni gönülveren arkadaşların yanlış bilgi ile donatılması nın önüne geçmek istiyoruz Bunun için de elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
maalesef kimyasal konusunda yetkili uygulama merkezlerinin profesyonel ürünü pazarlaması yasak olduğu için yardımcı olamıyoruz elimizden geldiğince bu işe yeni gönülveren arkadaşların yanlış bilgi ile donatılması nın önüne geçmek istiyoruz Bunun için de elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz
buradaki cümleniz forum içerisindeki tüm detayseverler için bir hakaret gibi cümle '' bu işe yeni gönülveren arkadaşların yanlış bilgi ile donatılması nın önüne geçmek istiyoruz'' siz gelesiye kadar o zaman bizim yaptığımız uygulamalar yanlış ve burdaki tecrübeli arkadaşlarda yanlış uygulama yapıyor gibi bir anlam çıkıyor. bana sizin amacınızın isim olarak kendinizi duyurmak reklam kokuyor.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Bize yeni kayıt olan arkadaşlar hep sorarlar, sonaxta, ziebartta vs. folyo yaptiricam, seramik yaptiricam tavsiye edermisiniz derler. Hiç bir zaman tavsiye etmedik, şahsen çok kişiyi vazgeçirdim. Butik uygulama merkezlerini, tavsiye ettik. Siz belki işinizde iyi olabilirsiniz ancak şubelerinizin genel durumu belli.

Yazmayacaktım ama "yanlış bilgi verilmesinin önüne geçmek, bilgi kirliliği" gibi cümleleri çok yanlış yere yazdınız. Belki haklısınız ancak burası Türkiye' de detay sektörüne yön veren bir platform. Konuları incelerseniz belki adını sanını ilk defa duyduğunuz markaların ürünlerin testlerini yaptığımızı göreceksiniz.

Bir de sterilizasyon olayına çok takılıyorum. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon nedir?
Biz ameliyathanede bile cerrahi bölge hariç steril çalışamıyoruz. Arabayı batikon havuzuna sokup alkolde mi bekletiyorsunuz.
Yaptığınız iç temizliklerin, virüsle çok bir alakası yok. Sterilizasyonla zaten uzaktan yakından alakası yok. Bir miktar öldürebilir ancak %100 gibi bir oran vermek çok iddialı ve yersiz.

Kusura bakmayın karşılıklı fikir alış-verişine her zaman açığız ancak bilgi kirliliğini önlemek amacınız için yanlış insanlarız.

Son düzenleme:

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
İsmini vermiycegim ama ufak bir iki plastik aksamda boya isim vardı sizin gibi bir firmaya gittim uzun uzun anlattım boya yapılacak.yerleri ve onun dışında hiç bir yere rutus yapmayın dememe rağmen sonuç hüsran 1 metre yere 3 metre boya yapılmış ve kaportada rutus yapılmış. Sildirdim hepsini. Şimdi ben ne diyeyim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
buradaki cümleniz forum içerisindeki tüm detayseverler için bir hakaret gibi cümle '' bu işe yeni gönülveren arkadaşların yanlış bilgi ile donatılması nın önüne geçmek istiyoruz'' siz gelesiye kadar o zaman bizim yaptığımız uygulamalar yanlış ve burdaki tecrübeli arkadaşlarda yanlış uygulama yapıyor gibi bir anlam çıkıyor. bana sizin amacınızın isim olarak kendinizi duyurmak reklam kokuyor.
Bize yeni kayıt olan arkadaşlar hep sorarlar, sonaxta, ziebartta vs. folyo yaptiricam, seramik yaptiricam tavsiye edermisiniz derler. Hiç bir zaman tavsiye etmedik, şahsen çok kişiyi vazgeçirdim. Butik uygulama merkezlerini, tavsiye ettik. Siz belki işinizde iyi olabilirsiniz ancak şubelerinizin genel durumu belli.

Yazmayacaktım ama "yanlış bilgi verilmesinin önüne geçmek, bilgi kirliliği" gibi cümleleri çok yanlış yere yazdınız. Belki haklısınız ancak burası Türkiye' de detay sektörüne yön veren bir platform. Konuları incelerseniz belki adını sanını ilk defa duyduğunuz markaların ürünlerin testlerini yaptığımızı göreceksiniz.

Bir de sterilizasyon olayına çok takılıyorum. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon nedir?
Biz ameliyathanede bile cerrahi bölge hariç steril çalışamıyoruz. Arabayı batikon havuzuna sokup alkolde mi bekletiyorsunuz.
Yaptığınız iç temizliklerin, virüsle çok bir alakası yok. Sterilizasyonla zaten uzaktan yakından alakası yok. Bir miktar öldürebilir ancak %100 gibi bir oran vermek çok iddialı ve yersiz.

Kusura bakmayın karşılıklı fikir alış-verişine her zaman açığız ancak bilgi kirliliğini önlemek amacınız için yanlış insanlarız.
Bende katılıyorum arkadaşlara, bir de olaya daha farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Forum yöneticileri böyle kurumsal markalara, rakamları çok yüksek işlem yapan firmalara izin verirse forumun eğitici, öğretici, yardımlaşan, ne yanı kalırki. Ayrıca acemi üyelere hiç bir katkısı olmaz ki. Acemilere bu forum bilgi birikim kitabı gibi. Bu forum, belkide yüksek fiyat yanlış işlemlerle insanları yanıltan işyerinlerinede bir nevi engel olan, insanları bilinçlendiren bir yer. Yine ayrıca yeri geliyor burada tecrübeli bir üye acemi üyeye gel birlikte yapalım diyor. İşin yokken uğra diyor, birbirlerine ücretsiz malzeme veriyor. Forumu forum yapan buydu bence. Tabi yöneticilerimiz daha iyi bilir ben nacizane fikrimi belirttim. Reklam yapmak kısmı bambaşka.

Son düzenleme:

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Instagram hesabımız da dahil olmak üzere tüm platformlarda ozon sterilizasyonu hiçbir zaman %100 olduğunu Teknik olarak belirtmiyoruz, böyle bir şey oldu ise sosyal medya yöneticisi arkadaşlarla kısa vadede görüşeceğiz ozon sterilizasyon araç içerisindeki O2 moleküllerini o3 yani Ozan'a çevirdiği için bakteri ve virüs oksijensiz ortamda yaşayamadığı için çok ciddi sterilizasyon sağlamaktadır şayet %100 virüs sterilizasyon yaptığımız görsel varsa hemen gereken yapılacaktır uyarınız için çok teşekkür ediyoruz
Sonaxçankaya isimli hesapta 5. Gönderi kırmızı Mustang resmi olan gönderinin açıklamasında.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Foruma hoş geldiniz yeni ürünler öğrenmek için en doğru yerdesiniz bir öncek mesajlarda arkadaşlarımın da yazdığı gibi çoğu premium yurt dışı menşeili markaların ilk test edildiği yer burası ve bununla gurur duyuyoruz umarım size de doğru ürünleri katıp işletmenizin daha güzel işler başarmasını sağlarız :)

Virüs dezenfekte konusuna gelecek olursak dün instagram storylerimde Korona Virüs'ü öldürdüğünü söyleyen fırsatçılara karşı takipçilerimi uyarmıştım aynı şeyleri burda da yazayım. "Bizler işin faydalı kısmına dokunmak için araç içi steril ortam yaratabilmeye gayret ediyoruz ANCAK bu işlemde en makul kabul ettiğimi buharın gücü bile sabit bir yüzeyde aşağıdaki tabloda belirtildiği dakikalarda belirtilen ısılarda gerçekleşiyor bu sürelerde dezenvekte yapmak günler alacaktır."

En etkili yöntem toksit madde ve zararlı etki yok

121 derecede 10 dakika

126 derecede 7 dakika

132 derecede 4 dakika

135 derecede 3 dakika

Kaynak:
Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Dilek Yeşim Metin
Detailbox kucusu Görekem Sünneli

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Amaç tecrübe aktarımı,ilgisi olan ve yeni başlayan arkadaşlar için Ankara da elimizden geleni yapabiliriz.
Yanlış anlaşıldı ise kusura bakmayın ama dogru bilinen yanlışları burada gördük gibi bir tavrımız yok.Sokakta karsılasılan özellıkle avmlerde ,kurumsal bayiliklerde karsılasılan durumları sık dile getirmek gerekiyor diye düşünüyorum.Bu konuda destek olmanızı rica ediyoruz ,saygılar.

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Tum sonax bayileri ayni urunu mu kullaniyor bilmiyorum ama sonax trend subesinde 3 sene once cam filmi yaptirmistim Solarguard marka. Cok da begenmistim.

Bu memnuniyetin uzerine yani aracima 2 hafta once ayni subede film yaptirdim. Ogrendim ki farkli bir markaya gecmisler adini soylediler ama hatirlamiyorum. Kalitesiz durusu olsun, gunes direkt vurdugunda iceriden puslu goruntusu olsun hic begenmedim. Hatta sokturup baska yerde tekrar yaptirmayi dusunuyorum.

Iscilik de cok kotu, gecmeyen nokta nokta baloncuklar icin camda capak var dedi ve buna bisey yapamayacagini soyledi, buna inanmadim.

Ayrica benden onceki sahibi cam filmini sokturmus ve tam temizlememis sanirim. Bunun ustune filmi uygulamis. Kuruyunca kabarciklar ortaya cikti berbat bir goruntu olustu. Gittim ve hatasini anladi, tekrar uygulayacam musait zamanda soyledi, aramalarini bekliyorum.

Bu anlattiklarimin sizin subeyle ilgisi olmayabilir ama ayni marka altinda faaliyet gosterdiginiz icin sizi de ilgilendirdigini dusunup paylasmak istedim.

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Amaç tecrübe aktarımı,ilgisi olan ve yeni başlayan arkadaşlar için Ankara da elimizden geleni yapabiliriz.
Yanlış anlaşıldı ise kusura bakmayın ama dogru bilinen yanlışları burada gördük gibi bir tavrımız yok.Sokakta karsılasılan özellıkle avmlerde ,kurumsal bayiliklerde karsılasılan durumları sık dile getirmek gerekiyor diye düşünüyorum.Bu konuda destek olmanızı rica ediyoruz ,saygılar.
Sizin de anlamadiginiz konu o burda zaten kimse AVM ye gidip oto yikamcida aracını yikatmiyor. Oto yikamacilardaki konular için radyoya TV ye açıklama veya reklam verseniz daha iyi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SONAX ÇANKAYA GARAGE

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Daha büyük yanlıs anlasılmalara ve polemiklere sebep olmaması için,Kısmi olarak biraz kendimizi tanıtalım.(reklama girmesi için değil zorunluluk hasıl olmustur.)SONAX ÇANKAYA olarak 2013 Nisan 21 tarihinde İnş Müh Öğrencisi olarak girdiğim işletmecilik öncelikle gayrimenkulü değerlendirme adınaydı fakat bunun sektörde en ileri gelenlerle olması gerektiğini düşündük. Zamanın şartlarında 45.000 euro ile bayilik almak için Sonax ı enine boyuna değerlendirdik.Argesi,kurumsal yapısı,Alman mühendisliği, Bmw ve Mercedesin çözüm ortağı olması,autogeek de yüzyılın markası seçilmesi ,sponsorlukları vb derken Tr deki diğer kurumsalların cok fazla önüne cıkmıstı ve bayiliğimizi aldık. Forumdan arkadaslar markaya asık olduğumuzu düşünebilirler fakat bizde müşterisiyiz ki amiyane tabirle babamızın markasıda değil daha İstanbulda Sonax Akademi deki ilk 1haftalık ve akabinde bizim alanımızdaki eğitimde İşe başladığım ustaların da profesyonelliği ile işin aslında pasta cila denecek kadar sanayi tipi uygulama değil adım adım,bilgi birikim üzerine,kesinlikle ama kesinlikle ezbere değil malzeme davranısı bilimine göre (mühendislik okumuslar mukavemet dersinden bileceklerdir.)özellıkle burası benim için çok önemliydi yorumlama ile her araca farklı işlemler yapılması gerektiğini gördüğümde tamam dedim!Bu iş farklı yani en azından bilindiği gibi değil dedim.İlk 6 yıl işletme yöneticiliği yapmadım,sadece her teslim alınan ve teslim edilen araçların expertizinde ve demolarında bulunmaya çalıştım.ilk 2 masterimiz bizle başlamadan hemen önce son 5 yıllarında Borusan Esenboğa da hizmet veriyorlardı ve İlk günden bu yana Alan Şefimiz Mevlüt Özdemir Auto King, Doğuş oto,Arkas Oto,Ankara'nın Eski En bilindik Sonax ı başta olmak üzere sektörde 30.yılına yaklaştı.Şu an alanımızdaki Erol Ay ustamız ile 4 yıl önce tanıştık ,kendisi ise Mevlüt Özdemir Borusan Esenboğa dan ayrıldığında orada bayrağı devralan master olup geçmişinde 1998 yılında Sonax ın ilk şubesi Yıldız Şubesinde Alan şefliği ile sektörde ismini duyurmuş ve sektör tecrübesi 25 yılı geçmiştir.(İki Masterımıza olan güvenim Tr de yaklasık 80 şubesi olan bir markanın 10 yıl alan şefliği ve 8 yıldır Eğitim Master ı Servet bey tarafından soruma verdiği Tr de tanıdığım en iyi 5 Ustanın 2si sizde demesiyle noktalanmıştı.)Ben ise özellikle iki Masterın coğu detay bilgilerini gerek uygulamalı,gerek teknik olarak öğrendim.Kesinlikle forumlarda bu işe gönül vermişlere birsey demek amaclı değil ama 10.000 saat mesaiyi doldurarak meslekte uzman olundugu bilimsel gerçek iken bu iki büyük tecrübenin ülkemizde parmakla sayılacak kadar az olduğu gerçeğinide belirtmek istiyorum.Forumdan bazı arkadaşların yorumları sert veya ters olabilir, biz işimize ve herkese saygı duyuyoruz diğer yandan Bu büyük tecrübelerin birikimini çok kısıtlı aktarabiliyoruz belki ama tüm yüreğimle söylüyorum ki arkadaşlar öğrenme bitmiyor bu sebepten klavye başında bu kadar agresif olmayın,meslek körlüğü yapacaktır,Saygılar.
Dipnot:Teknik olarak alanımızı ziyaret eden arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olunacaktır.)